Skocz do zawartości

Pomoc w doborze kolumn i wzmacniacza.


mmaratonczyk

Recommended Posts

Witam. Ponieważ jest kompletnym laikiem w tym temacie to chciałbym uzyskać jakieś wskazówki, które by naprowadziły mnie na zakup nowego sprzętu. Po 30 latach użytkowania chciałbym wymienić moje kolumny Tonsil i wzmacniacz Technicsa, który w latach szkolnych był moim marzeniem. Ale do konkretów - mój budżet to 5 tys. kolumny podłogowe i 5 tys. wzmacniacz. Zakup chciałbym podzielić na raty tzn. najpierw kolumny a za jakiś czas wzmacniacz. Pytanie tylko czy kolumny nowej generacji będą grały na moim Technicsie?  Sprzęt chciałbym kupić nowy. Jeżeli chodzi o muzykę to słucham różną, ale głównie pop, alternatywa, soul, rock. Głównym źródłem muzyki jest iPhone, sporadycznie płyty cd (odtwarzacz Technicsa) oraz z TV, dekoder cyfry plus.. Sprzęt chcę kupić żeby służył mi kolejne 30 lat . Mam bardzo nieustawny salon co pokazuje załączony obrazek. Sufit nad salonem jest dodatkowo otwarty i  idzie po skosie, w maksymalnym punkcie nad sofą ma 4,5 metra. Kuchnia ma sufit niski tzn 2,9 ale jest otwarta na salon. Mieszkam w centrum Polski, 70 km od Łodzi. Proszę o jakieś porady bo czytając forum naprawdę nie pojmuję wielu pojęć i nazw. Pozdrawiam.

    

IMG-0887.jpg

Techni..jpg

tonsil.jpg

tonsil1.jpg

Edytowano przez mmaratonczyk
nie widać było fotek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie kolumn jest FATALNE. Moim zdaniem to nie ma prawa się udać w 100%. Muzyki posłuchasz, ale zapomnij o prawidłowej stereofonii, głębi, poukładanej scenie. Do tego dojdą problemy związane z samą akustyką. Stracisz naprawdę wiele.

Tego Technicsa znam, mam nawet jego odpowiednik na strychu i cóż... dupy nie urywa. Gra jasno, lekko. Jak większość japońskich zabawek z tego budżetu z tamtych czasów. Ogólnie ciężko szukać w obecnym świecie audio zestawu będącego odpowiednikiem tego co masz obecnie. Warto by było, żebyś więc przed wyborem odsłuchał kilku modeli w jakimś salonie, żeby mieć ogólne pojęcie czego się spodziewać. Nie tak daleko od siebie, w Pabianicach, masz salon Q21. Może warto się wybrać?

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Oczywiście możesz spokojnie podłączyć nowe kolumny pod technicsa. Rozmieszczenie faktycznie jest fatalne ale myślę, że uda się znaleźć optymalne rozwiązanie. Podeślij jak możesz kilka zdjęć wnętrza. Jeśli nie chcesz pokazywać publicznie to możesz na priv wysłać. Jesteśmy w Pabianicach koło Łodzi w związku z czym najlepszym rozwiązaniem byłoby umówić się na odsłuch w naszym salonie. Jeśli coś przypadnie Ci do gustu to wypożyczysz dany zestaw do domu aby sprawdzić czy w Twoich warunkach będzie w porządku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mmaratonczyk napisał:

Trochę słabo, że nie idzie nic tu zrobić. 

 

21 godzin temu, mmaratonczyk napisał:

 

IMG-0887.jpg

Moim zdaniem ustawienie jest w miarę OK. Jeśli usiądziesz w rogu kanapy, to ja tu widzę idealny trójkąt równoboczny (ewentualnie kolumna numer 1 trochę bliżej w stronę TV - i oczywiście kolumny skierowane w narożnik sofy). Taki układ na skos może być nawet korzystny z uwagi na tzw. pierwsze odbicia. Potencjalny problem widzę w dużym pogłosie pomieszczenia. Ale jakby ścianę z drzwiami balkonowymi jakoś zaaranżować, np. grubą zasłoną, to może uda się ten pogłos obniżyć. Do tego pułapki basowe za TV, plus jeszcze jakiś ustrój akustyczny tu i tam i może być całkiem nieźle. Uszy do góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mmaratonczyk napisał:

Sofy i TV raczej nie zmienię bo musiałbym zrobić generalny remont w salonie.

Markcox oraz Ipomis mają zdecydowanie rację co do ustawienia sprzętu. Spróbuj choć na chwilę przestawić swój obecny zestaw sam zobaczysz że zagra on zupełnie inaczej.

22 minuty temu, mmaratonczyk napisał:

ale jak mówicie że nie ma sobie co tu zawracać głowy więc nie mam po co jechać. No szkoda😞

Napisałeś na forum w celu porady i ją dostałeś,  weź sobie do serca co piszą doświadczeni koledzy i nie zrażaj się. Wyciągnij wnioski czy warto ( ja wiem że tak 😉 )  Masz fajny budżet da się złożyć sensowny zestaw, jedź na odsłuchy tylko się nie śpiesz z kupnem 🙂 

Powodzenia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym narożniku głównie siedzimy i kolumną nr 1 można spokojnie manewrować , drugą już niewiele. Cenie sobie bardzo Wasze rady gdyż jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o sprawy sprzętowe. Zdaje sobie również sprawę z kiepskiego rozplanowania salonu pod względem słuchania muzyki, ale kiedyś liczyły się też inne względy. Obecne kolumny zaczęły mi już szwankować dlatego chciałbym wymienić je na coś porządniejszego.

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mmaratonczyk napisał:

Trochę słabo, że nie idzie nic tu zrobić. Sofy i TV raczej nie zmienię bo musiałbym zrobić generalny remont w salonie. Do Pabianic mam 70 km więc można podjechać, ale jak mówicie że nie ma sobie co tu zawracać głowy więc nie mam po co jechać. No szkoda😞

No nie masz. Niestety są salony które powiedzą Ci , albo przemilczą, i sprzęt wybierzesz. Ale to nie o to chodzi.

Kasa jest Twoja możesz ją wydać. Ale po prostu nic nie zyskasz.

14 godzin temu, Kraft napisał:

Moim zdaniem ustawienie jest w miarę OK. Jeśli usiądziesz w rogu kanapy, to ja tu widzę idealny trójkąt równoboczny

Tylko dla tej jednej pozycji, siedząc na narożniku po skosie. Kolumny masz bardzo szeroko wtedy i blisko. NIE, NIE jest ok.

14 godzin temu, lpomis napisał:

Nie ma co rozpaczać. Zasuwaj do salonu audio, posłuchaj kilku modeli, wypożycz na kilka dni ulubiony zestaw do siebie i zobaczysz jak to zagra. Na pocieszenie powiem, że gorzej niż Technicsem i Tonsilami nie będzie na pewno :D

 

Ból jest taki że jak go jakiś salon nakręci to kupi. A potem będą wymiany i wymiany. Bo nikt nie zadbał o ułożenie sprzetu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...