Skocz do zawartości

AV Marantz 7015 czy 6015?


Debesciak_pl

Recommended Posts

Witam.

Jestem tu nowy ale zagadnienia dzwieku nie sa mi do konca obce.

W chwili obecnej graja u mnie Kef Q90 z przodu, Kef Q80 z tylu oraz jakies tam male Cantony u gory i centrum jako dopelnienie 5.1.2

Kolumny zadowalaja mnie bardzo swoim cieplem wiec nie beda one tematem.

Natomiast chcialbym sie przesiasc na 5.2.4.

Mam opcje dokupic sobie Magnat Vector Needle 11 + sub Magnat jako 5.2.4.

Ale...

Marantz 6010 do 5.2.4 potrzebuje dodatkowego ampa zeby to gralo.

Dlatego chce sie przesiasc na Marantza SR6015 lub SR7015.

I tutaj moje pytanie.

Czy warto inwestowac w Marantz 7015 z Auro 3D czy zostac przy Marantz 6015 bo to jedyna roznica. Tzn wg specyfikacji.

Jak bardzo rozwojowe jest Auro 3D?

Osobiscie uwazam DTS X za wspanialy system (nawet lepszy niz Atmos) no ale nowe rozwiazania techniczne sa bardzo mile widziane jesli maja przyszlosc.

Pozdrawiam podczas odsluchu z Jurassic Park OST 😉

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz dodatkowego ampa, tylko końcówki mocy, co ma dużo zalet. Zdecydowanie wolałbym to, niż kupować nowy sprzęt tylko dla Auro 3D. Jak Ci ponadto oczywiście nie przeszkadza brak eARC i HDR10+ i paru moim zdaniem mniej znaczących pierdół. 

edit: Z ang. amp to w sumie końcówka mocy/wzmacniacz więc pewnie o to Ci skrótowo chodziło. Chodzi oczywiście o external amp.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc.

Czyli temat Auro 3D wyczerpany 😅

Zostane wiec chyba przy przesiadce na 7015 bo dokupienie dobrych koncowek wyjdzie mnie podobnie ale przynajmniej zona mnie nie wywali z domu za "zagracanie" salonu.

Mieszkam w Holandii i tutaj mozna naprawde kupic taki sprzet z drugiej reki np. za 1200€ (uzywany przez miesiac) zamiast nowy za 1749€. 

Ostatnio byl 7015 nawet za 900€ ale sie spoznilem😑

A tak przy okazji.

Chodzi mi po glowie telewizor Samsunga QE65Q950T.

Tylko nie moge znalezc zadnych informacji na temat roznic miedzy

QE65Q950T a QE65Q950TS oraz QE65Q950TSL

Dlatego wyzej napisalem o 7015 bo wlasnie HDR10+ moze byc przydatne do w/w telewizorow. Jak bardzo zauwazalna jest roznica miedzy HDR10 a HDR10+?

Ps. Zamienilem KEFy Q80 na JBL E80.

Graja troche ciezej ale mi to odpowiada 🙃

Edytowano przez Debesciak_pl
Zapomnialem sie pochwalic zmiana glosnikow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Debesciak_pl napisał:

HDR10 a HDR10+

HDR+ nie ma na żadnej platformie streamingowej każdy jest na Dolby Vision, także rozumiem że będziesz korzystał z płyt UHD? bo raczej nie korzystasz bo gdybyś korzystał wiedział byś że prawie nie ma filmów z HDR+... noo może klika pozycji więcej niż z Auro 3D :)

Edytowano przez tadekk55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Debesciak_pl napisał:

Zostane wiec chyba przy przesiadce na 7015 bo dokupienie dobrych koncowek wyjdzie mnie podobnie ale przynajmniej zona mnie nie wywali z domu za "zagracanie" salonu.

Mieszkam w Holandii i tutaj mozna naprawde kupic taki sprzet z drugiej reki np. za 1200€ (uzywany przez miesiac) zamiast nowy za 1749€. 

No to tak. Czasem lepiej jest mieć suchą głowę :P

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tadekk55 napisał:

HDR+ nie ma na żadnej platformie streamingowej każdy jest na Dolby Vision, także rozumiem że będziesz korzystał z płyt UHD? bo raczej nie korzystasz bo gdybyś korzystał wiedział byś że prawie nie ma filmów z HDR+... noo może klika pozycji więcej niż z Auro 3D

Czyli tak naprawde nie ma zadnych powodow zeby pchac sie w 7015.

No chyba dla samego posiadania wyzszej klasy 😎

Auro trup, w hdr tez malo co jest dostepne. Nie ulatwiasz 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, maciek72 napisał:

To może 8015 ? :)

Jak sie dorzucisz, to Cie zaprosze do siebie i sobie razem podlaczymy, a potem posluchamy 🤣

A tak serio. 8015 bym chcial dla samego chce. Ale nie potrzebuje, wiec nawet w jego strone nie patrze, bo mi jakies glupie pomysly przyjda i bedzie mi moja musiala walkiem je wyperswadowac 😅

Niech rozpoczna sie wiec igrzyska.

Polowanie na 7015 czas zaczac.

Jak upoluje to sie podziele wrazeniami.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2021 o 00:01, Debesciak_pl napisał:

Zostane wiec chyba przy przesiadce na 7015 bo dokupienie dobrych koncowek wyjdzie mnie podobnie ale przynajmniej zona mnie nie wywali z domu za "zagracanie" salonu.

To chociaż daj sobie opcję porównania jakości (i ilości) dźwięku. Wypożycz 2ch końcówkę i odsłuchaj... Gwarantuję że da Ci ta opcja dużo do myślenia. Jest jeszcze jeden powód dla którego odpuścił bym obecne na rynku amplitunery. Problem z deklarowanym 120Hz przy 4K oraz 60Hz przy 8K. Jak już myślisz rozwojowo to wiedz że w obecnych sprzętach ta opcja działa wadliwie i producenci mają niezły orzech do zgryzienia.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2021 o 04:59, Butler napisał:

to wiedz że w obecnych sprzętach ta opcja działa wadliwie i producenci mają niezły orzech do zgryzienia.

Wiem i na to licze.

Tzn. ze jedynym wyjsciem bedzie upgrade hardwearu i to nawet tego po gwarancji 😄

Holandia jednak chyba ma bardziej restrykcyjne podejscie do producentow 😁

Wiec bede mial wymiane sprzetu na nowy 😎 

Dnia 15.06.2021 o 04:59, Butler napisał:

To chociaż daj sobie opcję porównania jakości (i ilości) dźwięku. Wypożycz 2ch końcówkę i odsłuchaj...

Zonaty?

 

 

Jak tak to sie zamien 😋

Moja z dodatkowych sprzetow "zbierajacych kurz" nie bedzie zadowolona.

Dosc opinii przeczytalem plus, na logike to ma sens, tzn. posiadac osobne koncowki mocy, ale musialbym je trzymac na zewnatrz co przy tutejszej 90%+ wilgotnosci nie jest najlepszym pomyslem

Mvg 

Lukasz

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Debesciak_pl napisał:

Zonaty?

Jak tak to sie zamien 😋

Moja z dodatkowych sprzetow "zbierajacych kurz" nie bedzie zadowolona.

Dosc opinii przeczytalem plus, na logike to ma sens, tzn. posiadac osobne koncowki mocy, ale musialbym je trzymac na zewnatrz co przy tutejszej 90%+ wilgotnosci nie jest najlepszym pomyslem

Mvg 

Lukasz

Czy żonaty? W czerwcu mieliśmy porcelanową rocznicę :) Miałbym się zamienić? Co to swingersem jesteś? :D Też ze swoją nie mam łatwo, ale zanim zabrałem się za pokój av to podstępnie zgodziłem się w domu na wiele ustępstw, więc mam teraz kartę przetargową. 😈

Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli trzymać na zewnątrz... Zewnątrz czego? Domu?

Co do zbierania kurzu... Jak amplituner żona Ci codziennie wyciera szmatą bo jakiś kurz się zebrał, to jeden klocek więcej nie zrobi jej różnicy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Bardzo polecam Marantz sr 7015 właśnie kupiłem i aż się morda śmieje kiedy psie go słucha.dzwiek niesamowity.wczesniej miałem Onkyo oraz Pioneer sc-lx72 ale Marantz to inna liga.nie ma co szczędzić kasy kupicie jakiś tańszy będziecie żałować  czegoś wam będzie brakowało i tak go sprzedacie i kupicie droższy sprzęt .ja mam średnie głośniki monitor audio gold z przodu dwa stojące i jeden centralny też monitor audio gold.z tyłu dwa stojące polkaudio.oraz subwoofer bower and Wilkins. nie mogłem uwierzyć że jeszcze więcej się da wycisnąć z moich głośników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...