Skocz do zawartości

Zestaw kina 5.1 Dali


Tomasz Grzanka

Recommended Posts

Witam prosiłbym o podpowiedz jaki wzmacniacz wybrać do napędzenia kina na takich kolumnach front Dali ikon 7, tył dali ikon  1 , centralny dali ikon vokal 2. Fronty grały wcześniej w stereo a reszta sie kurzyła teraz zapiąłem to do martatz sr6011 ale słabo daje sobie rade z napędzeniem ich. Prosiłbym także o dobór subwoofera do tego zestawu. Pomieszczenie w którym będzie całość ma około 50m2 odległość od głośnika do frontowego do słuchacza około 3,5 metra . Z góry za wszystkie rady i wskazówki pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś podłączyć tego Technics'a jako sam wzmacniacz na fronty (do pre z Marantz'a), a resztę by napędzały końcówki Marantz'a? Co zresztą konkretnie znaczy że Ci słabo napędzało? Ten amp do słabych nie należy przecież.

Co możesz sprzętowo zrobić wg mnie?

Kupić jeszcze mocniejszy amplituner - ale tu musisz zwiększyć budżet

Kupić zewnętrzną końcówkę mocy na frontowe kolumny - masz Technics, ale możesz lepszą. Zmieścisz się w budżecie, ale na suba nie starczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Q21 napisał:

Przepraszam, faktycznie mowa o kinie domowym. Z końcówek mocy polecałbym wziąć pod uwagę Atoll AM100 Signature jeśli chciałbyś postawić na dynamikę oraz precyzję lub NuPrime STA-9 jeśli chciałbyś uzyskać lepszą barwę oraz pełniejszy dół. 

Wiem że Dali ikon 7 są dość efektywne, ale nie lepiej mocniejszy Atoll AM200? Kolega ma spore (50m2) pomieszczenie i adekwatnie spore kolumny, a ewidentnie brakuje mu energii na samym ampie więc? Chyba poniżej 5k się zmieści?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...