Skocz do zawartości

Kolumny do Yamaha R-N803D


Oki

Recommended Posts

Cześć

Mamy kino domowe kupione jakieś 16 lat temu w markecie Jamaha plus głośniki Universe. Amplituner niestety albo stety :) przestał działać i chcemy wymienić ale tym razem na zestaw stereo (jako że najwięcej słychamy muzyki).

No i z tego co udało się mi się znaleźć w internetach - najlepiej odpowiada nam jamaha 803 bo słuchamy dużo radia i funkcje sieciowe wydają się być dużą atrakcją. Nie wiem tylko jakie dobrać głośniki. Zestaw do salonu ok 50m2 ze skosem - najwyższy punkt ok 6m i antresolą. Muzyki słuchamy różnej - ja pop, rock i poważna, mój mąż głównie elektroniczna. Nie lubię dużych, dudniących basów, bardziej stawiam na wyraźne słyszenie dźwięków instrumentów i wokalu a także na głębię. Nie słuchamy też zbyt głośno i rzadko siedząc w jednym miejscu :) Nie wiem czy uda mi się dobrać tak żeby dobrze słyszeć muzykę też na antresoli gdzie często pracuję.

Na razie z opinii wydają mi się dobrym rozwiązaniem test 661 lub aureora 700 czy 1000. Ale z chęcią przeczytam też Wasze opinie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy posłuchać 803 z kolumnami tesi 661 - ale nie było efektu wow.. oraz S&B 603 S2 i te kolumny nas urzekły. Teraz przy poszukiwaniu opinii znalazłam żeby ich nie łączyć z yamahą. No a już byliśmy prawie zdecydowani na ten zestaw. Więc poszukiwań c.d :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Oki napisał:

Teraz przy poszukiwaniu opinii znalazłam żeby ich nie łączyć z yamahą. No a już byliśmy prawie zdecydowani na ten zestaw. Więc poszukiwań c.d :)

Nie jestem pewien, czy żartujesz, więc na wszelki wypadek napiszę, że nie należy wierzyć we wszystko, co piszą na forach (a szczególnie, co z czym łączyć).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Kraft. Właśnie przebrnęłam przez Twoje wątki testowania 603 :) My dzisiaj słuchaliśmy ok 40 min, nie wiem czy na dłuższą metę nie byłyby jednak zbyt męczące, no i jakby się sprawowały w naszym salonie 50 m2 z antresolą.. stąd te wątpliwości. W każdym razie jutro postaramy się pojechać na odsłuch aurory i KEF i wówczas zobaczymy czy chcemy wrócić do 603 - może udałoby się je wypożyczyć do domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Wam odpowiadały to dlaczego sugerujesz się opiniami?

Ja osobiście nie bardzo lubie takie połączenie ale to sprzęt dla Was!

 Wróćcie i odsłuchajcie jeszcze raz.

Z mojej strony do 803 polecam Aurora 1000, KEF Q 950 albo podobnie jaśniejsze brzmienie do Bowersa czyli Bronze 500 albo Magnat Signature 707

Zapraszam na odsłuch

Pior

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od ponad roku Yamaha 803 gra z B&W 603. Jestem w pełni zadowolony. Nie porównywałem i nie odsłuchiwałem innych zestawów i połączeń. Słucham muzyki filmowej, elektronicznej i wtedy ten zestaw gra świetnie. Przy popie, rocku wydaje mi się że brakuje trochę góry ale o moje subiektywne odczucie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert Radziszewski, @Q21 brakowało nam jedynie basu, w niektórych utworach oczekiwaliśmy mocniejszego uderzenia. Generalnie w porównaniu do indiana line test 661, to one wypadły super, tak że byliśmy w stanie się na nie zdecydować z ewentualnym zakupem basu później. No ale dzisiaj na spokojnie stwierdziliśmy że jednak warto przesłuchać innych kolumn. Do Pabianic mamy niedaleko :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Oki napisał:

@Robert Radziszewski, @Q21 brakowało nam jedynie basu, w niektórych utworach oczekiwaliśmy mocniejszego uderzenia. Generalnie w porównaniu do indiana line test 661, to one wypadły super, tak że byliśmy w stanie się na nie zdecydować z ewentualnym zakupem basu później. No ale dzisiaj na spokojnie stwierdziliśmy że jednak warto przesłuchać innych kolumn. Do Pabianic mamy niedaleko :)

U mnie gra ta Yamaha z Heco MS1000 i niczego mi nie brakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Robert Radziszewski napisał:

U mnie od ponad roku Yamaha 803 gra z B&W 603. Jestem w pełni zadowolony. Nie porównywałem i nie odsłuchiwałem innych zestawów i połączeń. Słucham muzyki filmowej, elektronicznej i wtedy ten zestaw gra świetnie. Przy popie, rocku wydaje mi się że brakuje trochę góry ale o moje subiektywne odczucie. 

No to tu jest inna sprawa. Bo tak na prawde nie wiesz jak gra coś innego.

Po prostu akceptujesz to brzmienie.

8 godzin temu, grzegorz8370 napisał:

U mnie gra ta Yamaha z Heco MS1000 i niczego mi nie brakuje.

Dobre połączenie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...