Skocz do zawartości

Jaki streamer do 1000zł


kabanos505

Recommended Posts

4 godziny temu, kabanos505 napisał:

Gra u mnie od kilku godzin, przestrzeń jest, góra nie krzyczy a jest fajne ułożona, a bas zależy kto co lubi. Ja gram na klipschach bo maja sporo basu który mi pasuje:) 

Wprawdzie moje i @S4Home pytanie dotyczyło Tomka allo ale miło, że odpisałeś na wcześniejsze pytanie. Ten opis dotyczy Yamahy po analogu tak ? Porownywales już różnicę między Yamaha a CA dac magic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, soberowy napisał:

Wprawdzie moje i @S4Home pytanie dotyczyło Tomka allo ale miło, że odpisałeś na wcześniejsze pytanie. Ten opis dotyczy Yamahy po analogu tak ? Porownywales już różnicę między Yamaha a CA dac magic?

Nie, ale przez optyka chce podłaczyc yamahe do daca i potem daca do wzmacniacza analogiem. Zobaczymy czy to inaczej zagra 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2021 o 07:45, S4Home napisał:

Kurcze z Digione to bym już brał.

Jak gra ten Allo DAC?

To ja Ci napisze jak gra bo kupiłem go od forumowicza @tomek4446. Dużo wcześniej czytałem o malinie ale jakoś nie mogłem się przelamac żeby ja kupić. 

Porownywalem 1:1 przelaczajac na wzmacniaczu między cd a aux z moim cd Technics PG490. Plyty Dire Straits które posiadam, niestety te po remasteringu brzmią tak samo jak na Tidal. Mam kilka starszych wydań między innymi Toto, Michael Jackson i te graja z większa dynamika od plikow z Tidala, mają lepsze wybrzmienia dźwięk ma kopa i to czuć. Także pliki Tidal jeśli chodzi o stare nagrania nie powalaja na kolana.

Różnicę między Allo Boss a moim cd są takie, że dac w malinie gra blizej linii kolumn, nie ma takiego rozpraszania dzwieku, scena jest mniejsza bardziej skupiona, przestrzeni jest mniej szczególnie na szerokosc. To jest największa różnica jaką uslyszalem. Druga to chudszy troszkę bas, jest go mniej i nie jest tak gleboki, co akurat w moim przypadku nie jest minusem ponieważ narzekalem do tej pory na nadmiar basu. Więcej różnić nie usłyszałem. 

O tyle spodobało mi się strumieniowanie, że wykupilem na rok volumio, obsługa banalna choć odpalic plyte w cd wciaz łatwiej. 

Myślę, że to początek mojej dłuższej przygody z malina i na pewno na tym co mam nie poprzestane. Każdemu sceptykowi polecam.

Pozdrawiam

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej podłącze się do wątku.

Mój obecny zestaw to
CA CX60
Canton GLE 470
Google Chromecast

Wiem że głośniki są do wymiany i jest plan na zakup czegoś lepszego pod koniec roku. Zanim to jednak się stanie chciałabym wymienić Chromecast na coś lepszego.

Chromecast nie czyta plików master z Tidal i czasami się zacina.

Budżet podobny 1k max 1.5k - nie mam możliwości zakupu CA cxn V2 ani na super ocenianego mode 2i.

Byłem już bliski kupienia Yamahy albo 10 albo 50
Ale spotkałem się z opiniami że bardzo źle współpracuje z tidalem.

Chcę stresować wszystkim z poziomu telefonu - mam tidala HiFi i nie będę przechodził na nic innego.

Dodatkowo jak podłączyć wxc 50 skoro mam DAC w CA?
Jeśli nie będzie różnicy w jakości dźwięku to może lepiej wxc 10 i dołożyć do głośników (tam niestety podłączenie tylko RCA) więc DAC z CA nie będzie działał?

Wysłane z mojego LE2113 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, tak jak wspomniałem, mam pełną świadomość że kolumny są do wymiany i pod koniec roku z pewnością to zrobię na pewno będę się radził na forum i robił odsłuchy.
Wracając do tematu wątku
Czy jeśli zdecyduje się na tańsze pudełko Yamahy 10 to przez połączenia RCA nie bedzie wykorzystywany DAC z Ca?
Rozumiem że lepszym wyborem i lepsza jakość muzyki otrzymam z Yamahy 50 wraz z połączeniem cyfrowym do CA.
I potem zostają "tylko" kokumny

Wysłane z mojego LE2113 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, patryk.mysiak napisał:

Czy jeśli zdecyduje się na tańsze pudełko Yamahy 10 to przez połączenia RCA nie bedzie wykorzystywany DAC z Ca?

Tak

23 godziny temu, patryk.mysiak napisał:

Rozumiem że lepszym wyborem i lepsza jakość muzyki otrzymam z Yamahy 50 wraz z połączeniem cyfrowym do CA.

To zalezy czy DAC w CA podoba Ci się bardziej niż ten w WXAD 10. Nie zawsze droższe znaczy lepsze. Charakterystyka tańszego może Ci w systemie bardziej podejść.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2021 o 07:52, patryk.mysiak napisał:

Dzięki za odpowiedź, tak jak wspomniałem, mam pełną świadomość że kolumny są do wymiany i pod koniec roku z pewnością to zrobię na pewno będę się radził na forum i robił odsłuchy.
Wracając do tematu wątku
Czy jeśli zdecyduje się na tańsze pudełko Yamahy 10 to przez połączenia RCA nie bedzie wykorzystywany DAC z Ca?
Rozumiem że lepszym wyborem i lepsza jakość muzyki otrzymam z Yamahy 50 wraz z połączeniem cyfrowym do CA.
I potem zostają "tylko" kokumny

Wysłane z mojego LE2113 przy użyciu Tapatalka
 

Imho nie ma sensu wymieniać chromecasta teraz. To naprawdę nie jest wąskie gardło, szczególnie jeśli podłączysz chromecasta po optyku a nie po jacku. 
Dozbieraj kasę na kolumny, wymień je, a później dopiero streamer. Przy czym i tak streamer to w tych pieniądzach chyba malina wygrywa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast mam po optyku podłączony, była duża różnica względem podłączenia po Jacku.
Chyba skupie się teraz na wymianie kolumn, a potem albo streamer albo coś all in one - jak Nad m10 / ppwernode
Tylko jak teraz dobrać kolumny jak możliwe że zmienię cały wzmacniacz...
Mam wrażenie że im więcej czytam to forum to wiem coraz mniej....
Pozdrawiam

Wysłane z mojego LE2113 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...