Skocz do zawartości

Kolumny do 16m2


Kuwubara

Recommended Posts

Witam, posiadam

-Rotel Ra935bx MkII,

-pokój około 16m2,

-jakieś 1300zł do wydania.

Dlatego proszę o propozycje kolumn ( podłogowe ? podstawkowe ? ), do tego jakieś przyzwoite kable aby to razem połączyć. Źródłem będzie przez jakiś czas komputer, ale zamierzam to w przyszłości zmienić.

Muzyka jakieś słucham to przeważnie Rap, Jazz, Klasyka ( dużo żywych instrumentów, sampli, i perkusji ). Zalerzy mi na czystości, detalach, czystym nie przygniatającym basie.

Z góry dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym ci do tego kolumny angielskiej firmy Wharfedale Diamond 9.5. Z zasady angielskie kolumny grają raczej zrównoważonym dźwiękiem .Bez nadmiaru basu .To Angielska szkoła ,albo jak mówią złośliwy w angielskich maleńkich pokoikach kolumny z obszernym basem by dudniły.
http://www.allegro.pl/item552601491_wharfe...we_dost24h.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny mają być nowe - czy mogą być używane?

Według mnie warto "na dzień dobry" wydać jakieś 200zł na używany odtwarzacz CD, to powinno dać niezły efekt, bo komputer jako źródło nie jest zazwyczaj zbyt dobrym rozwiązaniem. A odtwarzacz CD będzie lepszym wyjściem niż np. podstawowy model DVD...

Pozdrawiam
PS. Warto napisać w informacjach o sobie, gdzie mieszkasz - to ułatwia konkretne poropozycje. icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budzecie polecam uzywane B&W 602 s3, ewentualnie 602,5 S3. To chyba jedna z najbardziej udanych serii tej firmy, w Niemczech na rynku wtörnym niestety prawie niedostepna, w Polsce sporadycznie. Mysle, ze na tej powierzchni wystarczajäce. Poza tym, dosc czesto wystepujä w poläczeniu z Rotelem.

http://www.allegro.pl/item562278767_602_5_...rdzo_dobry.html
http://www.allegro.pl/item562500466_b_w_60...in_england.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem,jeszcze nie słyszałem to ponoć Rotel i B&W to krew z uszu. Nastomiast polecano mi Mission M33i, aby "ocieplic trochę Rotelowskie brzmienie i Tannoye M2 bo są dobre do wszystkiego w tej cenie. Wolałbym nowe kolumny ale z moim portwelem to chyba ( Mission ?) nie ma sensu. Prosiłbym o bardziej rozinięte wpisy, podzielenie się wrażeniami (szczególnie Ci którzy słuchali właśnie Roteli). Bez obrazy ale wpisy ala ...tekolumny powinny być dobre... nie wnoszą nic a nic i moim zdaniem to lepiej nic już nie pisać. Pytanie do kazalski, a dlaczego popierasz, ja napiszę że nie popieram i co z tego wyniknie.....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...