Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem gramofonu


Piotrek P

Recommended Posts

Złożyłem ostatnio kino domowe z Denona AVR-X2700H i zestawu 5.1 Heco Victa Prime. Wszystko pięknie śmiga w dowolnym setupie (wejście wyjście/audio/video/wszystko inne) oprócz jednego. Kiedy podłączyłem gramofon po chinch (zintegrowany w gramofonie) i wpiąłem odpowiednio w Denona otrzymałem ogrom trzasków i buczenia, które próbowałem uchwycić na krótkim filmiku dla zobrazowania problemu: https://www.youtube.com/watch?v=Xzj6hhp2HVs 

Jako, że amplituner i głośniki grają dobrze bez gramofonu to założyłem, że to problem gramofonu/igły/kabla. Natomiast kiedy założyłem przejściówkę z chinch na mini jack to na słuchawkach usłyszałem czysty dźwięk, bez żadnych zbędnych artefaktów. Dodatkowo jeszcze niedawno gramofon grał bez zarzutu podłączony do wieży stereo od Sony. 

Chyba skończyły mi się już pomysły, więc będę wdzięczny za wszystkie sugestie gdzie lub czego szukać. Jeśli to nieodpowiedni dział to prośba o pokierowanie do właściwego.

 

BTW gramofon to AUDIO-TECHNICA AT-LP60

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Ten amp nie ma pre phono , musisz korzystać z tego wbudowanego w drapaka , zobacz czy nie masz wyłączonego pre w gramofonie. W Denonie podłączasz pod wejście liniowe.

Faktycznie, jest do tego dedykowany pstryczek:

Audio-Technica-Turntable-768x426.png

Działa, wielkie dzięki za pomoc!

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...