Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 3000 zł (filmy)


plilla

Recommended Posts

Dnia 18.06.2021 o 23:45, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Koniecznie posłuchaj sobie większej wersji, czyli A36. W cenniku jest za 3400 zł, ale gdyby Ci się spodobały, to pogadamy o cenie :)

a co do jakości w stosunku do A26, to dostajesz większą dynamikę, lepszy bas i większą skalę dźwięku. Warto!

Mam salon 25m2, odległość od miejsca gdzie by stały kolumny do kanapy to jakieś 3-3,5 metra. Czy a36 dałoby radę? Jest sens brać suba do a36 na takiej powierzchni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

650 jest 5 kanałowa a X 1600 jest 7 kanałowy.

Generalnie to nieco lepszy model. Ale czy usłyszysz różnice na 5 kanałach? Nie wiem, wątpie?

13 minut temu, Hubcio099 napisał:

Mam salon 25m2, odległość od miejsca gdzie by stały kolumny do kanapy to jakieś 3-3,5 metra. Czy a36 dałoby radę? Jest sens brać suba do a36 na takiej powierzchni?

Musisz!

Tam są 11 cm głośniki basowe.

75W wzmacniacz w klasie D też nie jest Demonem mocy ale na tak małe przetworniki wystarczy.

Jesli te kolumny to moim zdaniem koniecznie z subem.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W LX-2 MKII góra, wokale okazały się bardzo przysłonięte co mnie odrzuciło. 

Spośród:

  • Pylon Audio Pearl 25
  • Pylon Audio Opal 20
  • Indiana Nota Line 550x

odsłuchałem Pearl 25 + Denon AVR-S750H (Netflix, Wiedźmin). Podobało mi się, ani nie odczułem syczącej góry (czego nie znoszę, po czasie męczy) ani dudniącego basu, potwierdziły się słowa z różnych fór określających te kolumny jako bezpieczne w wyborze nawet bez odsłuchu, wokale nie były tak wyraźne, ale nie było też źle. Nie mam możliwości odsłuchania pozostałych dwóch modeli. Czytałem świetne recki o Opalu 20 (cenowo wychodzi mi tak samo jak Pearl 25), a Indiana była/jest często polecana w tej półce cenowej na wielu forach.

Czym różnią się Opal 20 i Indiana Line 550x od ww. pereł 25 pod kątem barwy dźwięku? 

Edytowano przez plilla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2021 o 08:55, Hubcio099 napisał:

Mam salon 25m2, odległość od miejsca gdzie by stały kolumny do kanapy to jakieś 3-3,5 metra. Czy a36 dałoby radę? Jest sens brać suba do a36 na takiej powierzchni?

Bez problemu! Pamiętajmy, że w A36 bass reflex jest dość dużej średnicy i skierowany jest do tyłu. Co dodatkowo wykrztusza większe ciśnienie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem innego zdania. Zatem kolego możesz pożyczyć te aktywne kolumny i sprawdzić u siebie. to jedyna słuszna droga.

Dnia 25.06.2021 o 23:13, plilla napisał:

Czym różnią się Opal 20 i Indiana Line 550x od ww. pereł 25 pod kątem barwy dźwięku? 

To szukasz stereo czy jednak kina?

Bo amplituner kinowy. Moim zdaniem Pearl 25 jest z tych kolumn najbardziej neutralny. W pozytywnym znaczeniu.

Po prostu udane. Nota być może momentami dostarczy więcej basu ale ma zdecydowanie mniej rozpiętości na górze. Opale są dla mnie nie zrozumiałe. W zasadzie uwazam je za przeciętne.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino domowe, nic w tym temacie się nie zmieniło. Spośród dziesiątek tematów, recenzji, filmików, opini w sklepach internetowych zgromadziłem zaledwie kilka różnic pomiędzy Pylon Pearl 25, a Opal 20.

Opal: lepsze wypełnienie, plastyka, jakość wysokich tonów, dobry środek pasma. Pearl jest bardziej uniwersalny, wyrównany, dociążony z dobrym basem. Nie wiem, który model jest bardziej odpowiedni do filmów. Opali 20 niestety nie mogę przetestować lokalnie.

Czy oba Pylony współgrają dobrze z Denonem AVR-X1600H? Jeśli nie, to jakie opcje innych modeli nowych amplitunerów z półki do ~2,5k mi zostają i jakie brzmienie zaoferują?

Wg. producenta Opal 20 przeznaczony jest do pomieszczenia 15-25m2. Czy Opale 20 dadzą radę w moim (kwestie rozkładu pomieszczenia, akustyki)?

Różnica cenowa jest znikoma, wybór ostateczny padnie na jednego z dwóch rywali.

Edytowano przez plilla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że Pearle oferują nieco "twardszy" dźwięk, czy połączenie ich z ciepłym Denonem nie będzie złotym środkiem, niż połączenie z Yamahą? Czy w tym drugim wypadku, góra nie będzie sycząca, a basy za mocno uwydatnione? A bardziej miękkie z bardziej przysłoniętą górą Opale połączyć właśnie z Yamahą?

Ustawienie 10 cm od ściany może być kluczowym czynnikiem wyboru kolumn i dopasowania do nich odpowiedniego amplitunera.

Edytowano przez plilla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór zapadł: Pylon Pearl 25 + Denon x1600h + Polk Audio PSW 10 :) Ostatnie pytanie brzmi: jakie kable głośnikowe, tak aby wpasowały się w duet z cieplejszym Denonem, przekreślając Yamahę (do ~70 zł/m)?

Myślę o szerokiej scenie i detalicznej, choć nieostrej górze i kontrolowanym basie. Bez przyciemnienia góry jak np. w Melodikach Purplerain (efekt dźwięku jak przykryty kocem). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskubali mnie podczas remontu o równowartość dobrego zestawu KD i to półkę wyżej, stąd tak napięty budżet i chęć wydania pieniędzy w jak najlepszy sposób. Miało być zupełnie inaczej, a teraz staram się ciąć koszty w niemalże każdym elemencie...

Ostatnie już moje pytanie brzmi - czy ten sub Polk Audio PSW10 w parze z Denonem i perłami (+ akustyka pomieszczenia) będzie zamulasty, dudniący? Są inne, lepsze propozycje w tej półce, tak żeby dobrze bratał się z pozostałą częścią zestawu, np. magnat 302a? Przyznam, że nie odsłuchałem go, bo nie miałem jak, a kierowałem się licznymi i pozytywnymi recenzjami, opiniami przy wyborze suba do 1000 zł.

Edytowano przez plilla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...