Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 3000 zł (filmy)


plilla

Recommended Posts

Witam, poszukuję nowego zestawu stereo głównie do oglądania filmów (wsz. gatunki) "znośnie" odwzorujące dźwięki kina akcji. Obecnie posiadam Soundbar Samsung HW-Q70T wraz z subwooferem oraz 2 głośniki Samsung SWA-9000S, ale z powodu płytkich dźwięków, nijakiego basu w filmach, nie jestem z nich do końca zadowolony. Myślę, że w tej cenie można wycisnąć więcej i zamiast szukać kolejnego soundbara z wyższej półki lepiej jest mierzyć w zestaw stereo, mimo iż priorytetem są filmy, a nie muzyka. Nie wiem, czy lepszym wyborem będzie amplituner czy wzmacniacz. Kolumny podstawkowe (umieszczane blisko 10 cm od ściany, 20 cm od boków telewizora, niestety na szafce rtv).
Kino domowe odpada ze względu na ograniczony budżet (3000 zł) i specyfikę pokoju (nie chcę w pokoju masy kabli, których nie mógłbym zamaskować). 
Telewizor: Samsung QE65Q60RA QLED 4K

Kierować się ku amplitunerze, czy wzmacniaczu? Nie potrzebna mi funkcja radia.


Proszę was o propozycje zestawów stereo, komponentów kompatybilnych z ww. telewizorem. Jakie są wasze opinie - czy zestaw taki będzie odczuwalnie lepszy od obecnego soundbara, głośników i subwoofera (w teorii 5.1), czy różnica będzie na tyle znikoma, że lepiej zostawić to, co jest i nie tracić czasu?

 

 

salon.png

Edytowano przez plilla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy wybierzesz wzmacniacz czy amplituner to nie tylko kwestia radia.

W amplitunerze sieciowym będziesz miał od razu źródło. Co nim będzie w przypadku wzmacniacza?

Bo jesli jakieś masz to polecam wzmacniacz.

Ale jesli podłączysz TV kablem optycznym albo słuchawkowym to wolał bym wybrać amplituner sieciowy.

Jeśli ma to być głośnik podstawkowy to spory.

Monitor audio Bronze 100, ELAC Debut Reference, Polk S20 itp

Zapraszam na odsłuch

Soundbara oczywiscie nie doradzamy :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że sounbary generalnie nie są polecane, natomiast zadziwił mnie ten o to film od wiarygodnego zagranicznego youtubera, który zestawił The Fives z Cinema 600:

Gdyby celem była muzyka nie myśląc podjąłbym decyzję i wybrałbym the fives. Ale celując głównie w filmy (proporcja 90% filmy, 10% muzyka) nie będzie to trafniejszy wybór? Pomijając, że cena o całe 1000 zł. mniejsza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka opcji, a budżet do 3000 zł.

  1. Soundbar Klipsch Cinema 600 (2500 zł)
  2. Soundbar JBL Surround 5.1 (2300 zł)
  3. 2x aktywne głośniki (2000 zł) + subwoofer (1000 zł)

W przypadku punktu 3. słyszałem jedynie o głośnikach Audio Pro A26.

Czy warto iść w trzecią opcję? Jakie głośniki aktywne i sub moglibyście polecić w tym przedziale cenowym? Cel jak pisałem wcześniej - filmy, netflix, gł. kino akcji oraz czyste dialogi. Dzięki za dotychczasową pomoc 👍.

Edytowano przez plilla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, plilla napisał:

Mam kilka opcji, a budżet do 3000 zł.

  1. Soundbar Klipsch Cinema 600 (2500 zł)
  2. Soundbar JBL Surround 5.1 (2300 zł)
  3. 2x aktywne głośniki (2000 zł) + subwoofer (1000 zł)

W przypadku punktu 3. słyszałem jedynie o głośnikach Audio Pro A26.

Czy warto iść w trzecią opcję? Jakie głośniki aktywne i sub moglibyście polecić w tym przedziale cenowym? Cel jak pisałem wcześniej - filmy, netflix, gł. kino akcji oraz czyste dialogi. Dzięki za dotychczasową pomoc 👍.

Koniecznie posłuchaj sobie większej wersji, czyli A36. W cenniku jest za 3400 zł, ale gdyby Ci się spodobały, to pogadamy o cenie :)

a co do jakości w stosunku do A26, to dostajesz większą dynamikę, lepszy bas i większą skalę dźwięku. Warto!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2021 o 11:17, plilla napisał:

Czy warto iść w trzecią opcję? Jakie głośniki aktywne i sub moglibyście polecić w tym przedziale cenowym? Cel jak pisałem wcześniej - filmy, netflix, gł. kino akcji oraz czyste dialogi. Dzięki za dotychczasową pomoc 👍.

Kolumny aktywne: Argon Audio Forte A5. Na subwoofer trzeba przeznaczyć więcej PLN, ponieważ w tym budżecie będzie po prostu słabo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej - soundbar idzie w zapomnienie 😌, skupiam się jedynie na zestawie 3.1 z możliwością rozbudowy w przyszłości do 5.1, budżet wzrósł do ~4 tysięcy.

Byłem dziś na odsłuchu: Indiana Line 260X, 740X + MusicCast RX-V4A + Yamaha NS-SW100 - wrażenia z filmów akcji super, muzyka też całkiem fajnie (całość bez okablowania 4300 zł). Później w innym sklepie odsłuchałem Klipsch R-51M +  R-34C + Denon S-750 +  Yamaha NS-SW100 - podobało się mniej, za ostre dźwięki, całość aż 5500 zł, zamiana monitorów na Heco Aurora 300 pozostawiając resztę taką samą wiele nie zmieniła.

Kilka kwestii 👇:

1. Głośniki: Czy Indiana Line jest godne polecenia (stosunek cena-jakość, przy danym budżecie)? Czy są może inne ZNACZNIE LEPSZE pozycje o tej samej bądź podobnej cenie, a o których laik nie ma pojęcia, np modele (bazowałem na opiniach):

  • Dali Spektor 2
  • Pylon Audio Pearl
  • Q Acoustics 3010i 
  • Heco Aurora 300
  • LX-2

2. Amplituner: Czy mogę przyoszczędzić na amplitunerze kupując jakąś używkę z OLX za znacznie mniejsze pieniądze? Np. 700 zł - Yamaha HTR-2071 https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-yamaha-htr-2071-CID99-IDK3meK.html? Jeśli nie ten, może jakiś inny żeby był kompatybilny z całą resztą? Czy mocno odbije się na to jakości dźwięku (telewizor 4k, Netflix)?

3. Subwoofer: Co myślicie o subie Yamaha NS-SW100. Stawiam na większą jakość, niż głośność i dudnienie. Na OLX mogę dorwać za 350 https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-ns-sw100-subwoofer-CID99-IDKe8mx.html/?isPreviewActive=0&sliderIndex=3 lub nowy Polk Audio PSW 10E za 750 zł.

Moje ograniczenia techniczne  🤷‍♂️:

  • Wysokość g. centralnego to max 14 cm.
  • Głębokość amplitunera to max 32,5 cm.
Edytowano przez plilla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szer. 56 cm, Wys. 24 cm.

1.png

AMPLITUNER: A czy taki ampli będzie OK? https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/amplituner-denon-avr-x250bt (949 zł). Nie zależy mi na serwisach typu Spotify, tylko 5.1, Bluetooth, kompatybilność z głośnikami Indiana Line Nota, 4K i dobra jakość dźwięku. Zakładając zestawienie Indiana Line 260X, 740X + Yamaha NS-SW100 (zestaw 3.1), czy z amplitunerem MusicCast RX-V4A wartym 2500 zł. zagra jakościowo znacznie lepiej niż z tym za 950 zł? 

SUB: Jaki subwoofer będzie lepszy pod kątem akustyki pomieszczenia (Yamaha NS-SW100 Bass Reflex vs zamknięte Polk Audio PSW 10E)? Lokalizacja subwoofera po prawej stronie od szafki RTV w miejscu soundbarowego suba.

2.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc, gdyby nie wy już w tej chwili miałbym trzeciego soundbara i kwaśną minę.

Dobra, do rzeczy - wysokość do telewizora zwiększyłem z 13 do 18 cm, celując w sweet spot, żeby środek nie był za wysoko. Po rozmowie z dziewczyną (kwestie wizualne 😅) oraz płytkość szafki (na co wpływu już nie mam) wybrałem kilku "zwycięzców" głośników frontowych i centralnego i z tej konkretnej puli wybrać finalnego zwycięzcę, cena schodzi na drugi plan. Amplituner i sub już wybrane, a standy to dodatkowy koszt 350 zł):

Amplituner: DENON AVR-S650H

Sub: POLK AUDIO PSW10

Głośniki:

  1. Indiana Nota 260X + Indiana nota 740x
  2. LX-2 MKII + LX-C1 MKII
  3. Q Acoustics 3010i + Q Acoustics QA 3090Ci
  4. Pylon Audio Pearl Monitor + Pylon Audio Pearl Center
  5. Pylon Audio Pearl 20 + Pylon Audio Pearl Center (koszt Pearl 20 bez standów 150 zł niższy, ALE czy nie jest przypadkiem tak, że ta sama marka, linia, CENA, mamy podstawkę i podłogówkę, czy nie znaczy to, że w tym przypadku monitory będą dawały lepszy jakościowo dźwięk? Część odsłuchowa to ok. 20 m2, bas i tak będzie spoczywał na subie, nie zależy mi absolutnie na tak głośnym graniu jak w kinie ponieważ w promieniu 5 metrów jest za ścianą sypialnia sąsiadów :).

Niebawem pojadę na odsłuch LX, Q Acoustics i Pylonów (Monitor), nie wiem sprzedawca pozwoli mi na odsłuch wszystkich 3 modeli, czy będzie to za dużo zachodu.

Jakie jest Wasze zdanie? Czy można wyłonić zwycięzcę pod względem ogólnej jakości dźwięku (filmy, filmy, filmy, 0 muzyki)? Jakie są cechy charakterystyczne dla powyższych zestawów? Dla przykładu Klipsch R51M/R34C miał trochę za ostrą górę i ogólnie - bez fajerwerek. Co do ww. Pylona czytałem wiele opini, że dźwięk jest dość płaski bez charakterku przez co sprawia wrażenie "nijakiego". Choć wiem, że odsłuch jest kwestią najważniejszą, zdaję się też na waszą wiedzę.

Edytowano przez plilla
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafka będzie oczywiście zamknięta od przodu, tył jest i pozostanie niezabudowany. W szafce będzie zapas szerokości i wysokości po włożeniu do niego amplitunera, a co do głębokości - w razie potrzeby odsunę o kilka dodatkowych cm. od ściany.

Co do konkurencji Q Acoustics 3020i vs LX-2 MKII, sporo czytałem anglojęzycznych fór, oba są zachwalane, większość wysuwa LX-2 "na prowadzenie", w których jest większy bas i scena, ciepłe brzmienie, ale trochę mniej góry jak w 3020i. 3020i niestety nie będę miał gdzie odsłuchać stacjonarnie, po za tym kupując LX-2 (2 fronty + centralny) dostanę przyzwoity rabat.

Pylon Audio Pearl Monitor + Pylon Audio Pearl Center odsłuchałbym w innym miejscu : różniące się pomieszczenie odsłuchowe, 2 razy mniejsze powierzchniowo, inny kształt i wyciszenie, inne źródło dźwięku niż te w którym będę testowal LX-2 (w sklepie z LX-2 źródłem dźwięku jest blu-ray'a zawierający kilkuminutowe scenki z filmów (jakość na wypasie, w drugim sklepie zaś Netflix. Mogę oczywiście w obu skorzystać z telefonu (youtube) aby ujednolicić środowisko testowe, ale czy jest to sens? A więc konflikt środowisk testowych obu sklepów przez co wrażenia odsłuchowe mogą być totalnie mylne.

A więc, wiecie jak mają się 3020i/LX-2 do ww. zestawu Pylonów Pearl, czy różnią się charakterem brzmienia? Cena nie gra roli, jak mówiłem LX-2 dostanę w przyzwoitej cenie prawie równej zestawie pereł.

Edytowano przez plilla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lysyrafal napisał:

A co tam jest? Może autor będzie słuchał przy zamkniętej półce to wtedy zgoda?

Przerabiałem takie coś u siebie.

Od góry ma być miejsce. Bez tylnej ścianki i tak to powietrze będzie się tam kisić.

18 godzin temu, plilla napisał:

Szafka będzie oczywiście zamknięta od przodu, tył jest i pozostanie niezabudowany

Game Over.

I Mission i QAcustic są lepsze od Pylon Monitor. i to znacznie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Przerabiałem takie coś u siebie.

Ja to przerabiam od kilku lat i nic się nie dzieje ze sprzętem, choć muszę zaznaczyć iż z góry, tyłu, po bokach jest więcej miejsca i oczywiście bez zabudowy tylnej. W każdym bądź razie jest to i tak zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż jak się widzi klocek na klocku i ze wszystkich stron zabudowany to ręce opadają. Najlepiej jest ustawić każdy klocek na osobnej półce, ale jak wiemy nie każdy ma takie możliwości. Autor tematu ma wyjaśnione o co chodzi i decyzja należy do niego, czy to tam wsadzi albo da na górę jak mu dziewczyna pozwoli.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak nie dokładnie tak.

Ja miałem podobna szafkę kiedyś. Po bokach brak miejsca z tyłu tak sobie ale była otwarta od przodu. Z góry podobnie jak ma kolega.

W Denonie po kilku miesiącach padło HDMI, wymieniony na NADa 356. Ten z kolei zgasił się po 2 godzinach grania z migającą dioda. Nigdy więcej nic do tej szafki nie wsadziłem.

Ogólnie amplitunery mają pewien szkopuł. On Ci się od razu nie wyłączy. Nie pokaże Ci że jest mu źle. Bedzie tak grał 2 miesiące albo 3 lata. A potem padnie wszystko.

Uwazam po prostu że nowoczesne szafki RTV nie są dostosowane do RTV. A wiem że niektórzy producenci nie uwzględniają tego w swoich serwisach. Dlatego przestrzegam.

Ale każdy zrobi co będzie chciał.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do amplitunera: czy zestaw LX-2 MKII + LX-C1 MKII + POLK AUDIO PSW10 będzie kompatybilne z AVR-S650H / AVR-X1600H pod kątem m.in. impedancji. Na różnych stronach znajduję różne dane o minimalnych impedancjach tych głośników.

Który z amplitunerów będzie lepszy? W przyszłości rozbudowa do max 5.1. Wg. danych na stronie producenta: 1600 bardziej prądożerny (440 W vs 340 W), ma większe moce wejściowe, 1 dod. wyjście HDMI z tyłu, DTS:X, DTS Virtual:X, Dolby Atmos, Dolby Surround, nie ma zaś Dolby ProLogic Il, DTS Neo:X.

Amplituner położę NA szafce (oba wymienione mają 15 cm wysokości) :).

Edytowano przez plilla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...