Skocz do zawartości

Zamiana KEF Q950 ale na co???


TomekWawa

Recommended Posts

Dnia 13.07.2021 o 17:38, Marcin Z napisał:

Mam je od kilku miesięcy i powiem Ci , że większy problem miałem z doborem odpowiedniego wzmacniacza do nich niż z wyborem samych kolumn. Przesłuchałem chyba 7 wzmacniaczy zanim trafiłem ta ten odpowiedni i każdy z tych 7 powodował dramatycznie różne odczucia z odsłuchu. Jedne powodowały zmniejszenie sceny, inne nie kontrolowały basu. Nie słuchałem tych kolumn z Denonem, ale odpowiedni wzmak naprawdę pokazuje co te kolumny potrafią.

F502SP w końcu je zakupiłem z dobrym rabatem i mam. Wcześniej słuchałem niewielu kolumn głównie tańszych, najlepiej brzmiały AUDIOVECTOR SR 3 SUPER ale F502SP je przebiły na + i się cieszę. Także Dali (nie pamietam modelu) odpadły. Żona bardzo zadowolona, ja jeszcze czekam aż się wygrzeją i zacznę je testować (ustawienie w narożnikach pokoju). Jedyny mankament to to, że bas reflex jest z dołu, wcześniej miałem z przodu i nie było kłopotu. Teraz niestety muszę je odsuwać je od ściany aby poprawić bas. Poza tym wrażenia super nawet na amplitunerze który mam. Scena w nich jest dużo dokładniejsza, podłączyłem je równolegle ze starymi Tanoyami, przełączając je na zmianę słuchając kilku utworów i w jednym a nich jak przełączyłem na stare Tanoye, wokalista dosłownie "spadł ze sceny"! To właśnie zrobiło na mnie największe wrażenie, przełączyłem znowu na 502SP i wokalista nagle wstał i śpiewał dokładnie ze środka. Polecam te kolumny, choć czytałem opinie, że nie z każdym sprzętem zagrają tak samo ale zawsze będzie to wysoki poziom.
Niestety 502SP zjadły nasz budżet na tylne surrondy i te będą musiały poczekać na zmianę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, irencjo napisał:

Jedyny mankament to to, że bas reflex jest z dołu, wcześniej miałem z przodu i nie było kłopotu. Teraz niestety muszę je odsuwać je od ściany aby poprawić bas.

To nie kwestia położenia bass reflexu

17 godzin temu, lysyrafal napisał:

Można wiedzieć jakie były te wcześniejsze kolumny?

 

21 godzin temu, irencjo napisał:

podłączyłem je równolegle ze starymi Tanoyami,

Pytanie którymi,

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...