Skocz do zawartości

Zestaw stereo do niedużego (14mkw.) pomieszczenia - ok. 2500 zł


janeqq

Recommended Posts

Cześć!

To będzie mój pierwszy wpis, dlatego przebrnąłem już przez kilka stron postów z wyszukiwarki, żeby czasem nie zdublować tematu. Jednak wszędzie znajduję coś podobnego, coś bliskiego, ale w sumie konkretów pod siebie nie mam dalej (jeśli ktoś pamięta, że coś było, to ewentualnie proszę o wskazanie). 

Konkrety - szukam zestawu stereo do pomieszczania 3,5m x 4m, można powiedzieć roboczego pomieszczenia - taki gabinet, gdzie mam wszystko i nic, ale spędzam w nim dużo czasu. Kwota do wydania to ok. 2500 zł. Najlepiej za nowy sprzęt, ale nie ograniczam się tylko do tego. Ze względu na brak miejsca NIE wchodzą w grę kolumny podłogowe, muszę postawić zakup na szerokim biurku. Jeśli chodzi o elektronikę, to fajnie, gdyby miała jakieś funkcje sieciowe i wejście optyczne, ale przeżyjemy i bez tego. Bardziej skupiałbym się na kolumnach, generalnie sprawę wyglądu i koloru zostawiam na dalszym planie, one mają grać, najlepiej grać czysto. Nie chce, żeby krzyczały, bo raczej puszczając coś, chciałbym wtedy odpocząć, odpadają jakieś ostre i ciężkie brzmienia. Szukam czegoś uniwersalnego, co dla 'amatora' będzie wystarczające (wiem, wystarczające dla jednych jest coś innego, dla innych co innego :)). Szukam pomysłu i porady tutaj, bo nie ciągnie mnie do marketów, skąd wydaję mi się, że wyszedłbym z byle czym, albo soundbarem, który według opinii sprzedawcy zapewni mi przestrzenny dźwięk i jest hitem sprzedaży 2021.

Jak na razie niczego nie słuchałem, więc nie mam porównania, moja przygoda z audio też jest na samym początku, stąd prośba o pomoc i ewentualne propozycje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

7 minut temu, Tomasz S. napisał:

Moim zdaniem Edifier S2000 MKIII + Chromecast Audio.

Faktycznie, nie brałem pod uwagę aktywnych głośników, ale nie jestem do końca przekonany nad tym rozwiązaniem. Jednak, może trochę staromodnie, ale skłaniałbym się przy połączeniu 'na kablu'. Jakieś miarodajne, przetestowane za i przeciw?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz czegoś co można słuchać godzinami, co nie drażni i jest łatwe w ustawieniu to polecę Ci zestaw: kolumny Dali Spektor 2, wzmacniacz Topping MX3 lub SMSL Q5. Nieco drożej (ale już z CD i funkcjami sieciowymi) Marantz M-CR612. Dali zagrają każdą muzykę, są łatwe w napędzeniu i nie przeszkadza im sąsiedztwo ścian. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RLC napisał:

Proponuję poczytać 🙂 

Dzięki, siądę do lektury na pewno w wolnej chwili :) 

 

12 godzin temu, kaczadupa napisał:

Pianocraft

Tutaj słyszałem kiepskie opinie o kolumnach z Yamahy, elektronika owszem, a widzę, że można ją spokojnie sparować z innymi kolumnami, też jakieś rozwiązanie.

Edytowano przez janeqq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, seba3002 napisał:

budżetowe kolumienki Dali

 

14 godzin temu, lpomis napisał:

Jeśli szukasz czegoś co można słuchać godzinami, co nie drażni i jest łatwe w ustawieniu to polecę Ci zestaw: kolumny Dali Spektor 2

Będę miał okazję w weekend posłuchać Dali Spektor, ale 1, podobna charakterystyka do 2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, janeqq napisał:

Będę miał okazję w weekend posłuchać Dali Spektor, ale 1, podobna charakterystyka do 2?

Niestety, tego modelu nie znam. Ale patrząc na jego wielkość, domyślam się, że te kolumny przeznaczone są raczej to tego by grały jako surroundy w KD. Ale posłuchać warto, żeby się przekonać czy Dali to dobry kierunek dla Ciebie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Podobnych tematów jest kilkadziesiąt i nie napiszę nic innego jak Topping MX3 + Q Acoustic 3030i lub Heco Aurora 300 jesli chciałbyś postawić na większą muzykalność. 
Dobrą opcją byłyby także monitory aktywne ale w tym przypadku musiałbyś nieco nagiąć budżet. Klipsch the Fives zapewnią dynamiczne i przestrzenne brzmienie z mocną podstawą basową. Możesz bez najmniejszego problemu podłączyć komputer czy sparować się przez bluetooth z telefonem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, janeqq napisał:

Będę miał okazję w weekend posłuchać Dali Spektor, ale 1, podobna charakterystyka do 2?

Tak, są zbliżone. Dwójki zagrają jednak pełniej, będą miały też lepsze zejście i fajniejsze uderzenie samego basu. Ale po odsłuchu jedynek jakieś już rozeznanie będziesz miał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2021 o 08:58, Adi777 napisał:

Masz je? Słuchałeś ich? Na Audiofanatyku jest całkiem pozytywna recenzja tych kolumienek, ja zamówiłem S3000 Pro.

S2000 MKIII tak. Nawet znajomemu je poleciłem i sobie biuro tym nagłaśnia. Moim zdaniem bardzo dobre i może trochę niedoceniane. S3000 Pro nie słuchałem niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Miałem faktycznie okazję posłuchać Dali Spektor 1, grają można powiedzieć uniwersalnie i całkiem poprawnie. Dodatkowo udało się też załatwić odsłuch Heco Aurora 300 i padło jednak właśnie na nie, jak na małe kolumny to jest dla mnie pozytywne zaskoczenie. Cena taka, jak Dali 2, ale wybrałem to, czego słuchałem i nie skusiłem się na zakup w ciemno.

Teraz zostaje kwestia wzmacniacza. Po opiniach i propozycjach skłaniałbym się na Topping MX3 lub SMSL Q5 PRO, które padały tutaj niejednokrotnie. Jakieś mocne za i przeciw, czy po prostu kwestia wyboru to, albo to, bez zagłębiania się w detale? Jeszcze jedno pytanie do Was, wiem, że teraz jest dość duży problem z elektroniką, jak z dostępnością?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSL i Topping to podobna klasa. Mnie osobiście bardziej przypadł do gustu Topping ze względu na większą dynamikę i naturalniejszą średnicę. SMSL jest odrobinę mocniejszy i lepiej kontroluje dół. Każdy ma swoje plusy i minusy ale oba urządzenia w tym przedziale cenowym to bardzo dobry wybór. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

jestem już po zakupie SMSL Q5 oraz po weekendowym i można powiedzieć, że już codziennym odsłuchu tego maleństwa razem z Heco Aurora 300. Jestem mega zadowolony z tego połączenia. Jeśli chodzi o granie, to mam wszystko czego potrzebuje, te kolumny grają bardzo dobrze. Wydaje mi się, że przeciętny słuchacz (za jakiego się uważam) zwraca uwagę najbardziej na średnicę i tutaj jak dla mnie jest w porządku, naturalnie i czysto, dodatkowo mają dla mnie dość sporo basu, więc to kolejny plus. Wszystko gra po prostu przyjemnie dla ucha i nie męczy nawet pod długim czasie. Połączyłem to niedrogimi kabelkami Cross-Tech 2×2,5mm² na bananach i jest okay. Jeśli chodzi o SMSL, to tak, jak większość z Was wspominała bez trudu napędza te kolumny. Przy okazji jest faktycznie miniaturowy, ale podejrzewam,  że poradzi sobie nawet z dużo bardziej wymagającymi kolumnami. Aha, no i pilot jest całkiem spoko dodatkiem :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, RLC napisał:

Ja wiedziałem że tak będzie 😉

Bo ten smsl to naprawdę fajny wzmacniacz. Nawet troszkę żałuję, że się go pozbyłem. Kolego @janeqq, a testowałeś go też z innymi kolumnami? Tych Heco akurat nie znam, ale wiem że nawet z odrobinę droższymi kolumnami ten wzmacniacz radzi sobie całkiem przyzwoicie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...