Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli płyn był niebieski to jest to zwykły siarczan miedzi. Używa się go w ślusarstwie do rysowania na metalu. Kupuje się go w proszku i rozpuszcza w wodzie.

Powierzchnia musi być DOKŁADNIE oczyszczona do gołego metalu, a po zabarwieniu trzeba polakierować bo siarczan bardzo łatwo się ściera.

No i aluminium i miedź się nie bardzo lubią...

Edytowano przez gienas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, audiowit napisał:

Lub popowodziowa.

trochę tak

Być może położenie bezbarwnego lakieru by pomogło, ale sporo się naczytałem o słabej jakości takiego zimnego oksydowania i boję się że może być potem kłopot.

Części idą do ponownego piaskowania a potem... Dostałem namiar na (podobno dobry) warsztat - zobaczymy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu kontaktowałem się w sprawie wyceny anodowania aluminium z takimi firmami:

1. https://www.tadgen.pl/

2. https://anodal.pl/

Otrzymałem bardzo podobne oferty. Na temat jakości nie mogę się natomiast wypowiedzieć, gdyż zmieniłem koncepcję i w rezultacie nie skorzystałem z usługi. Dodam jednak, że opinie na innych forach były pozytywne. 

Wymienione firmy mają też inne usługi związane z wykończeniem powierzchni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Myślę że @Fafniak ucieszy się:D

Wiem że projekt musi zawierać wielkość liter i jakie czcionki , oraz rozmieszczenie napisów na panelu w sakli 1:1 ale tego nie do końca jestem pewny. Plik docelowo może być też .pdf

Wiem też że wykonują napisy na innych podłożach i są w okolicy W-wy.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby namierzyć zastosowaną czcionkę. To wyzwanie, ale z szansami na sukces. Trzeba przeznaczyć 1-2 godzinki na przeszukiwanie banków czcionek. Może się trafi. Potem już z górki. No chyba, że czcionka nie musi być identyczna, to wtedy prostsza sprawa.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...