Skocz do zawartości

Recommended Posts

Udaj się do mieszalni farb samochodowych. Coś Ci dobiorą. Mają wzorniki. 3x podkład najlepiej jasny, 3x baza, 3x lakier. Pamiętaj, by po pierwszym podkładzie nałożyć szpachle na rysy. Szlifowanie 1500, kolejny podkład, jak będę ryski to powtórka. Pamiętaj by przed malowaniem podkładu, zmatowić np. 1000, dokładnie odkurzyć, odtłuścić. Kolejne warstwy nie wymagają odtłuszczania, jak robisz w rękawiczkach, tylko dokładnie odkurzyć.

Zamiast rdzawej, może jakiś miedziany metalic? Fajny efekt. Pora roku nie nastraja na malunki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wierzch pójdzie lakier utwardzający bezbarwny

Kiedyś młodemu zrobiłem taki full kolorowy rower + właśnie taki lakier - zadziwiająco dużo wytrzymał

Co do napisów - coraz częściej rozważam wykaligrafowanie przy pomocy farbki i pędzelka lub takiego " pióra z lakierem" 

 

IMG20211206143253_DxO.thumb.jpg.181e4f915d93ed99326640b6ddf69fc5.jpg

chciałbym żeby CD pasował do tego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Fafniak napisał:

Ender... plisss czytaj uważniej

Już żeby nie było niedomówień i nieporozumień

malować będę sprayem - żadna inna forma nie da mi możliwości robienia łagodnych przejść

To nie wiesz, że farbę ( bazę) wrzucą Ci do puszki? Gdzie Ty się uchowałeś? 😂😂😂😂

Ja dobierałem kolor do zderzaka i malowałem SPRAYEM. 😁😂😅

Podkład i lakier kupisz sobie gotowy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
Dnia 14.06.2021 o 09:06, Audio Autonomy napisał:

Nie wiem jak dokładnie jest w tym modelu, bo go nie miałem u siebie, ale zwykle te nakładki na szufladach wysuwa się do góry. Zazwyczaj wchodzą na szufladę na zatrzaski, ale czasami są też śrubki o których pisze @tomek4446. Jeżeli nie widać tam żadnych śrubek, to próbuje delikatnie wycisnąć tą nakładkę do góry. Zobacz też w którym miejscu łączy się ona z szufladą. Będziesz wiedział gdzie naciskać.

No to dzisiaj zawziąłem się i naciskałem od dołu

Oderwałem aluminiowy front szufladki - był przyklejony :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pokryłem to lakierem bezbarwnym.

I to niestety jest taka szyszka w d... Co byś nie zrobił to będzie źle

Zostawisz bez lakieru? Będzie się wycierać

Dasz lakier- struktura 3D niestety zostanie zatracona i wyrównana. A delikatne machniecia suchym pędzlem w celu odkurzenia powierzchni - zostaną przez lakier uwypuklone 🤬 (jak, dlaczego - nie mam pojęcia)

Dobrze ze to góra CD a nie front.

W sumie i tak jestem cholernie zadowolony bo srebrny "chiński" jest dramatyczny

A tak mam coś bardzo swojego i "po swojemu"

Do poprawy pójdzie jednak aluminiowa zaślepka na szufladę CD - lakier zabił CAŁKOWICIE rdzawy efekt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ udało mi się oderwać frontową płytkę od szuflady  a jednocześnie przez pośpiech i chęć skończenia szybciej, zbyt wcześnie położyłem lakier. Wizualnie całkowicie zepsułem tę płytkę.

W pierwszej chwili chciałem oddać do piaskowania i bawić się od początku ale wpadła mi inna myśl.

Laser nie jest drogi

@Kraft @Butler ?

Na ile jakiś dobrany wzór w postaci mapy bitowej da się zwektoryzować? Czy może nie trzeba wektoryzacji? Może bitmapa wystarczy by laserem popsuć to co ja zrobiłem, tym samym naprawiając ? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fafniak napisał:

Na ile jakiś dobrany wzór w postaci mapy bitowej da się zwektoryzować? Czy może nie trzeba wektoryzacji? Może bitmapa wystarczy by laserem popsuć to co ja zrobiłem, tym samym naprawiając ?

Zależy od softu jaki masz na laserze. My u siebie bez problemu przerabiamy raster na wektor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Butler napisał:

Zależy od softu jaki masz na laserze. My u siebie bez problemu przerabiamy raster na wektor.

A czy jesteś w stanie powiedzieć/pokazać jak może wyjść  n dość ciemnym brązie taki obrazek ?

DSC_4883.thumb.jpg.31bcf0f94973229c61af89e906daa67e.jpg

 

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę że laser nie pracuje w kolorze, tylko chciałbym wiedzieć które obszary/linie zostałyby odwzorowane przez laser. Pewnie jest tak że jest jakiś rodzaj ustawienia "czułości" na elementy obrazu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...