Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dokładnie tak, kwestia czułości. Przy konwersji ustala się też filtry koloru, ciągłość łańcuchów itd. Jak ktoś "ogarnia" takie sprawy na co dzień to jest 5-10 minut roboty by wyszła profeska.

Mnie najbardziej przeszkadzają widoki izometryczne i cienie, często wtedy "ręcznie" koryguję projekt 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba lepsze

1527673149_IMG20220711111523-oczy2.thumb.jpg.4652de33440cb926eaf3661ca838f2e6.jpg

 

10 minut temu, Butler napisał:

Raczej do ogarnięcia. Powtórzę, kwestia softu. Zerknij jak to na EngraveLab PhotoLaser Plus się robi, a to tylko jedno z wielu rozwiązań.

https://www.epiloglaser.pl/how-it-works/video/preparing-photos-for-engraving-with-engravelab-photolaser-plus/

obejrzę

Najbliżej mam do druk24.pl - zajrzę do nich z plikiem i spytam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, moc lasera jest regulowana. Z reguły to są urządzenia o mocy 30-40W, jak chcemy by efekt był idealny warto zrobić próbę by ustawić optymalne parametry na docelowy element. Odcienie szarości dzięki regulacji mocy właśnie tak są wykonywane, laser pracuje z mniejszą mocą pod dany "kolor" który jest w oddzielnej warstwie, każdy wykonywany w innym przebiegu. Ale tu znowu wszystko zależy od typu maszyny... Temat rzeka :D

Zerknij, ładnie ktoś opisał zasady działania

https://www.boro-laser.com.pl/jak-dziala-laser.html

Ja robię tylko proste projekty, typowo industrialne, znakujące i identyfikujące producenta a do wykonania wysyłam je do zaprzyjaźnionej firmy. Aż tak dużej wiedzy o grawerce laserze nie mam, podstawy raczej ;) Ja to od takich spraw jestem raczej mechanicznych CNC (projektowanie i obróbka) jak poniżej...

a1.thumb.PNG.45053e0520446b8e65c90620d0bd85cd.PNG

images?q=tbn:ANd9GcTB2nnDu-Yc-93Tee6u6pM

images?q=tbn:ANd9GcQXeysBZafnw0FTAT6JQJR

images?q=tbn:ANd9GcQxgG3rMS28jhuTt-eIfrv

slidekamera-atlas-stepper-drive-naped-kr

Slidekamera-Bull-Head-MKIII-Remote-Head-

X-Head_studio_031.jpg

bold_jib_08.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fafniak napisał:

Widzę ze mało kogo to interesuje ale może komuś się przyda

LASER GRAWEROWANIE

Wg mnie sporo osób jest tym zainteresowanych, a że nie wypowiadają się to inna sprawa.

Ogólnie jesteś chyba zadowolony z końcowego efektu?

Pozdrawiam
PS. Czy "LASER GRAWEROWANIE" to miał być link do konkretnej strony (bo jeśli tak, to nie działa)? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RoRo napisał:

Ogólnie jesteś chyba zadowolony z końcowego efektu?

Tak - choć teraz mając tę wiedzę co jak działa i ile kosztuje - zrobiłbym to trochę inaczej.

20 minut temu, RoRo napisał:

PS. Czy "LASER GRAWEROWANIE" to miał być link do konkretnej strony (bo jeśli tak, to nie działa)? 

Nie - to taki "hasztag"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Fafniak napisał:

Tak - choć teraz mając tę wiedzę co jak działa i ile kosztuje - zrobiłbym to trochę inaczej.

A mógłbyś rozwinąć temat-czyli co byś zmienił (by było szybciej, albo lepiej, albo...?), ale i również określił koszty takiego "tuningu optycznego"?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RoRo napisał:

A mógłbyś rozwinąć temat-czyli co byś zmienił (by było szybciej, albo lepiej, albo...?

 

Jest trochę tego :

- jeżeli używasz farby "strukturalnej" (u mnie pseudo rdza) NIE WOLNO !!! do zrzucania resztek używać nawet bardzo miekkiego pędzla - myślę  kompresor (nie plujący olejem) będzie znacznie lepszy

- dowiedziałbym się czy jest szansa na pokrycie lakierem na zasadzie napruszenia , nie pokrycia grubą warstwą, bo to zabija efekt rdzy

- spray MOTIP jest znacznie lepszy/matowy niż K2- K2 jest znacznie bardziej kryjący

- aluminium szuflady postarzyłbym PRZED potraktowaniem sprayami i lakierem

(postarzanie odbywa się przy pomocy rozgrzania do "prawie czerwoności" i zanurzeniu w oleju)

Bo teraz zastanawiam się jak lekko przyciemnić środek "oczu" - boję się że czarny spray zabije efekt

 

To tak na szybko

Mam cicha nadzieję że dostanę front do wzmacniacza HAIKU i zrobię pasujący disajn ;)

Tylko trzeba pamiętać ze moje obserwacje są z punktu widzenia człowieka który chce mieć jednak coś zupełnie innego niż standard "czerń/srebro"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...