Skocz do zawartości

Dali Oberon 5 vs Elac DFR52 do amplitunera.


Człowiek

Recommended Posts

Cześć,

Potrzebuje porady odnośnie małych kolumn podłogowych jak w tytule. Małe gabaryty i wygląd niestety muszą być na pierwszym miejscu. Jako że te modele to już średnia półka dla przeciętnego nieaudiofilskiego konsumenta zakładam że oba grają przyzwoicie i wielkiej różnicy między nimi nie ma ale śledząc kiedyś trochę fora czytałem że 5 od Dali się nie kupuję a Elac DFR52 to chyba mało popularna nowość. Ograniczyłem się do tych dwóch modeli żeby nie zaśmiecać sobie głowy. Muzyka rock, klasyka, elektronika, jazz, blues raczej uniwersalne i cieplejszej bez syków i szeleszczenia.

Kolumny będą grały w typowym prawie kwadratowym pokoju o powierzchni 18m2. Napędzane póki co amplitunerem Yamaha RXV485 czyli nawet nie stereo jednak narazie nie ma opcji na wymianę na coś lepszego a podobno największą różnicę i tak robią kolumny. Kolumny zastąpią budżetowy zestaw 5.0 od firmy Taga.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś którejś z nich. Miałem swego czasu poprzednika oberonów - zensory. Zarówno 5 jak i 3. I wydaje mi się, że trójki grają lepiej, z naciskiem na słowo "wydaje". Oberony 3 wg mnie mają za bardzo "uwydatniony" bas. Ja wybrałbym starsze modele. O Elacach nic nie powiem, bo jedyny model jaki słuchałem to vela. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim masz w chwili obecnej amplituner kina domowego, na którym w stereo będziesz sporo tracił. Musisz być świadomy, że do uzyskania wyższej jakości dźwięku będziesz musiał w przyszłości pomyśleć nad wzmacniaczem stereo. 
Do Yamahy ELAC byłby lepszym rozwiązaniem. Dali Oberon 5 są niestety nijakie i podstawkowe 3 również w mojej ocenie wydają się ciekawsze. 
Możesz także pomyśleć o Indiana Line Nota 550x, które świetnie zgrywają się z Yamahą. W przyszłości mógłbyś pomyśleć o RN602 lub rn803d. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...