Skocz do zawartości

tannoy Mercury 7.4 Melodika bl40


Konrad123

Recommended Posts

Witam,Obecnie posiadam zestaw  heco aurora 300,nad 326bee,dac Cambridge audio 100 odtwarzacz to laptop i Chromecast audio, całość gra dość przyjemnie i podoba mi się to zestawienie mam już je od 3 lat i trochę mi się znudziło, wcześniej miałem heco music style 900 przez 2 lata.
Tak więc po latach z heco chcem coś zmienić w systemie, poznać nowe odczucia w odsłuchu muzyki.
Obecnie przeprowadziłem się na nowe mieszkanie na szczęście już swoje :) salon 21m2 dość wysoki sufit i mam wrażenie że te małe Aurory trochę niewyrabiają, chcem zmienić na coś podłogowego z większą skala dźwięku w granicach 2000zł, używki wchodzą w grę.
Kiedyś na odsłuchu spodobały mi się właśnie te dwa modele z tytułu szczególnie tannoy  Mercury zachwyciłem się wtedy ich przestrzenią, brzmienie melodiki też mi się podobało, ale w tymtym czasie wygrały heco music style 900.
Czy oprócz kolumn z tytułu są jakieś jeszcze godne polecenia do mojego nada 326bee ? pozdrawiam forumowiczów

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybierzesz Melodike to będzie to podobny dzwiek do obecnych Aurroa tylko że z większą energią wynikającą z wielkości kolumn.

Z kolei Tannoy zagra bardziej przestrzennie, może nie tak mocno , ale moim zdaniem ciekawiej. Bardziej zróżnicowanie.

Do Nada wybrał bym Tannoy.

Ewentualnie QAcustic

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety te 3050i gość sprzedaję bez możliwości wysyłki, więc pozostaje czekać, byłem na odsłuchu i jednak w tej cenie 2-3tys ciężko znaleźć coś co by konkurowało z heco aurora, reszta konkurentów była nieakceptowalna jeśli chodzi o jakość a niżej schodzić też nie chce, nie o to mi chodziło.

W związku z tym mogę jednak głębiej sięgnąć do kieszeni, póki co heco aurora 700 będzie najprostszą droga, choć przecież nie o to też mi chodziło a o zmianę walorów dźwiękowych a aurora 700 poprostu podnosi istniejący system do góry, barwa pozostaje.

Q21 zaproponował mi jeszcze kefy q750 więc póki co będę polował na używki, lub chyba jednak bezpieczniejsza opcja wypożyczyć i u siebie sprawdzić

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taka jest prawda. Heco ze względu na brak marketingu w Polsce jest po prostu od razu około 30% tańszy od konkurencji.

A w tym pułapie cenowym daje to właśnie takie skutki.

Co z polowaniem na Tannoy 7.4? QAcustic prędzej czy później się trafią. Jak nie 3050i to starsze 3050 albo 2050.

Na Q750 także poluj szykuje się chyba nowa seria Q więc na pewno będą się pojawiać na rynku wtórnym.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Konrad123 napisał:

Faktycznie sporo droższe tylko czy warto dopłacać ? Mam też ciekawą ofertę na ekspozycyjne kefy, nie chce też zaraz po roku znowu szukać i żałować że nie dopłaciłem.

To fakt lepiej dołożyć i nie żałować, ale o tym zdecyduje odsłuch. Dodam tylko, że nie zawsze brzmienie droższych kolumn będzie się bardziej podobało. Trzeba też mieć na uwadze, że jedne z kolumn mogą się lepiej zgrywać z danym wzmacniaczem. Co kolumn Kef to powiem, że są bardziej wymagające jeśli chodzi o wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W między czasie kiedy czekam na jakoś fajna używkę, postanowiłem że przemebluje sobie salon, wywróciłem go do góry nogami całkowicie zmieniłem układ specjalnie pod kolumny , powiem tylko tyle że nawet nie sądziłem jak można sobie poprawić akustykę nie wkładając nawet złotówki, polecam każdemu początkującmu trochę sobie pokombinować bo efekt moze być zaskakujący ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...