Skocz do zawartości

Rubicon RP-63F Proson Reality 63 MK2 prośba o wycenę i jaki napęd?


Irek.

Recommended Posts

Witam,

chce kupić od znajomej te głośniki Rubicon RP-63F. Ale nie potrafię ich wycenić, ponieważ są już leciwe i mało jest informacji o nich w Internecie.

Ktoś tam sprzedał w 2015 za jakiś prawdopodobnie tysiak ale nic więcej nie znalazłem.

Dlatego proszę o pomoc w wycenie tych głośników. Jutro je dopiero zobaczę ale z opisu i zdjęć wygląda, ze są w stanie bdb. i nie były eksploatowane w ostrych warunkach. To jest pewne. Bo mam do niej zaufanie. 

Pozdr. Irek

Ps. Jeszcze będę potrzebował pomocy w dobraniu napędu do tych głośników.  Wiec pokój 25m² prawie zamknięty. Chciałbym cos z Tunerem, radiem internetowym i ewentualnie z odtwarzaczem CD. Muzyka będzie grała w całym przekroju, wiec chyba nie warto wymieniać konkretnie i Tv tez pod to podłączę. Obecnie mam Pianokraft RX-E400 od lat tyle, ze w mniejszym pomieszczeniu i dźwięk mi świetnie pasuje, choć głośniki przydały by sie większe.

W miedzy czasie znalazłem, ze te kolumny są bliźniaczej konstrukcji z Proson Reality 63 MK2.

 

Edytowano przez Irek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych kolumn. Podpowiem Ci tylko że obecne czasy dla sprzetu używanego to także hossa.

Więc za ile byly w 2015 roku nie ma totalnie znaczenia.

Skoro to znajoma to może najpierw pożycz  a później wyceń?

Nie wiem jak gra tak wstega? Jasno to może starszy Denon DRA 700. Albo ciemno? To któraś starsza Yamaha.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety również nie kojarzę tych kolumn ale skoro znajoma sprzedaje to posłuchaj ich i sam oceń czy brzmienie Ci odpowiada. 
Jeśli wstęga w sekcji wyskotonowej gra ostro to warto byłoby iść w kierunku większej muzykalności jaką zapewni Denon DRA700. Z nowych możesz spojrzeć na Denona DRA800h czy Magnat MR780 ale w obu przypadkach cena byłaby zdecydowanie wyższa niż DRA700. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...