Skocz do zawartości

Niedrogi gramofon do istniejącego zestawu


Recommended Posts

Witam,

Poszukuję do mojego zestawu stereo (Marantz PM8006 + Chora 826) gramofonu. Do tej pory muzykę odtwarzam ze streamera. Nie jestem pewien czy gramofon to będzie to, więc szukam czego w niewygórowanej cenie i najlepiej jakby dało się potem sprzęt sprzedać bez dużej straty w przypadku gdyby okazało się, że to nie to. Muzyka jakiej słucham to pop, jazz trochę rocka.
Na ten moment moją uwagę przykuł TEAC TN-3B - chociaż to dość drogie rozwiązanie. Myślę, że budżet to jakieś 1k. Jakieś propozycje?
Nie jestem pewien czy branża wypożycza takie sprzęty, bo chyba to byłby najlepszy trop...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mr.Wood napisał:

Nie jestem pewien czy branża wypożycza takie sprzęty, bo chyba to byłby najlepszy trop...

Gramofon to nie streamer, który wyjmujesz z pudełka włączasz przycisk i gra. Gramofon wymaga kalibracji przed uruchomieniem , a nie sądzę by ktokolwiek z Salonów Audio jeździł z gramofonem do klienta by mu go ustawiać. Kolejna sprawa to gramofon nie gra , gra wkładka, a tą dostosowujemy do własnych preferencji, więc nie wiadomo , czy ta zamontowana fabrycznie będzie Ci  pasować. Wkładki do najtańszych nie należą , igłę łatwo uszkodzić i to też nie przemawia za wypożyczaniem.

W kwocie 1k. znajdziesz sporo gramofonów z epoki na Allegro czy OLX , i tam bym szukał.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Dnia 14.06.2021 o 13:30, Mr.Wood napisał:

Witam,

Poszukuję do mojego zestawu stereo (Marantz PM8006 + Chora 826) gramofonu. Do tej pory muzykę odtwarzam ze streamera. Nie jestem pewien czy gramofon to będzie to, więc szukam czego w niewygórowanej cenie i najlepiej jakby dało się potem sprzęt sprzedać bez dużej straty w przypadku gdyby okazało się, że to nie to. Muzyka jakiej słucham to pop, jazz trochę rocka.
Na ten moment moją uwagę przykuł TEAC TN-3B - chociaż to dość drogie rozwiązanie. Myślę, że budżet to jakieś 1k. Jakieś propozycje?
Nie jestem pewien czy branża wypożycza takie sprzęty, bo chyba to byłby najlepszy trop...

Witam,

Żeby nie zaśmiecać napiszę tu. Więc mały update: przesłuchałem trzy gramofony przed zakupem. Starsze: sony oraz technics oraz nowy teac. Różnic w dźwięku nie wychwyciłem za specjalnych. Być może technics zagrał ciut ładniej, ale miał on zamontowaną wkładkę zdaje się ze Ortofon czerwoną. Finalnie zdecydowałem się na nowy i wziąłem teaca. W sumie jak teraz pomyśleć to mogłem wziąć od razu sprzęt z wysokiej półki, ale wtedy nie wiedziałem tego co wiem teraz, czyli ze zabawa z winylami mi się spodoba. Mam już małą kolekcję płyt oraz niezbędne akcesoria ;)
Teraz do rzeczy - sprzęt mam następujący: TEAC TN-3B z wkładką AT-VM95E. Do tego Marantz PM8006 (z wejściem Phono MM) i kolumny Arie 926. Ostatnio w dźwięku zaczęło brakować mi trochę blasku. Góra jest mało wyrazista natomiast bas jest mocny ale nieprecyzyjny i nieco dudniący. Całość gra jakby pod lekkim kocem. Naszła mnie myśl, żeby zmienić na początek wkładkę i być może wziąć też do testów jakiś zewnętrzny preamp. Co do wkładki to zastanawiam się nad zmianą na VM95ML lub Ortofon 2M Blue. Nie wiem, czy to będzie dobra droga?
Z preampów to skłaniam się na razie ku Cambridge Audio Solo. Zacznę chyba od dokupienia wkładki następnie wezmę na testy preampa. Proszę o porady czy to jest słuszna droga? :) Może jakieś inne propozycje?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja spróbował bym gramofonowy przedwzmacniacz lampowy. Lampa da Ci blask, dynamikę, mocny precyzyjny bas, niskoschodzący,  bardzo dobrze kontrolowany, przestrzeń, powietrze, detal. 

Poniżej preamp gramofonowy lampowy. Facet ma pojęcie, robi bardzo dobre sprzęty. Masz kilka dni na odsłuch oraz ewentualnie zwrot i rok gwarancji, jak się zdecydujesz. 

https://m.olx.pl/d/oferta/lampowy-przedwzmacniacz-gramofonowy-mm-cat-audio-reczna-robota-CID99-IDI9SgJ.html?reason=extended_search_extended_category

 

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...