Skocz do zawartości

Wzmacniacz do B&W 706S2


Grzesiek202

Recommended Posts

Cześć,

Zastanawiam się nad zakupem nowego wzmacniacza, który zastąpi NAD316 i będzie sparowany z kolumnami B&W 706S2. Chciałbym posłuchać kilku modeli, a najbardziej obiecujących również w warunkach domowych.

Proszę o sugestie, co może być warte uwagi w budżecie do ok. 6000 zł. Słucham muzyki przez Node 2i i kwestia ilości wejść/wyjść, oraz dodatkowych funkcji ma dla mnie znaczenie drugorzędne. Najważniejszy jest dźwięk.

Co mi się podoba w moim aktualnym zestawie:

Przede wszystkim to, jak fajnie gra muzykę akustyczną i jazzową. Dźwięk jest taki trochę "lepki", często widzę w opisach "oleistość" - może o to chodzi? Uderzenia we wszelkiego rodzaju bębenki, są właśnie takie miękkie i klejące się, a wysokie tony gitary akustycznej czy trąbki , pomimo wyrazistości głośników nie kłują w uszy. Słucha się tego naprawdę przyjemnie. Basu po zmianie kolumn z 606 na 706 jest pod dostatkiem. Mam wrażenie, że aktualny jego poziom odpowiadał podbiciu o 2-3 kreseczki na pokrętle w przypadku poprzednich głośników. Górnych rejestrów jak możecie przypuszczać - więcej podkreślać nie trzeba. Ten wzmacniaczyk jest ogólnie bardzo fajny i ma "to coś".

To czego mi brakuje:

1) No, metalu, czy muzyki symfonicznej, to się na tym nie posłucha. Dźwięki z dużych głośników plączą się razem w jakimś kłębowisku, a tweeter gra jakby osobno. Bez powietrza, bez mocy, tyle że głośno. 2) Głębia sceny mogłaby być lepsza. 3) Rozmach również. 4) Musi to fajnie grać na niskim poziomie głośności - teraz jest z tym problem.

Teoretycznie szukam czegoś po cieplejszej stronie. Ale tak naprawdę, dopóki nie sprawdzę, to sam nie wiem. Na razie chciałbym posłuchać:

Denon PMA 1600NE,

Audiolab 6000a,

Atoll IN100 (ktoś wie czym się różni od wersji SIGNATURE?),

Hegel H90,

Proszę o sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proszę o podzielenie się doświadczeniem jak już coś wpadnie w ucho. Ja pierwsze podejście robię w najbliższy czwartek. 

 

2 godziny temu, piotr.luczaj napisał:

 Dodatkowo dochodzi jeszcze Rotel 1572 ale dostać jego jest ciężko. Na razie żadnego jeszcze nie słuchałem więc się nie wypowiem.
 

Niezły "kombajn" 😊. Może tu jeszcze dostępny? 

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/rotel-ra-1572.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Proponujemy Ci posłuchać:

Hegla H95 -odświeżona wersja modelu H90, w dźwięku przypomina bardziej H120. Lepiej prowadzi bas. 

lub

Nada C388. Największy z tej serii o dość zrównoważonym przekazie.

Dla B&W potrzeba trochę prądu i kontroli, więc będziesz musiał posłuchać.

Zapraszamy Cię na prezentację do naszych salonów Tophifi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Hegel oraz nowsze Nady spowodują że te kolumny jeszcze bardziej zagrają piskliwie, Jasno. Dokladnie ale bez melodii.

Musisz je ocieplić.

Audiolab w cenie która założyłeś to po prostu przeciętny model.

Atoll IN 100 Signature

Musical Fidelity M5si

albo Denon PMA 1600 NE to modele które powinni Ci spasować. IOd tych zacznij odsłuch. Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Marek Muszyński napisał:

Bardzo dobre kolumny w godziwej cenie. Gdyby były sprzedawane przez "branżę", która odpowiada na każdy post, byłyby wychwalane pod niebiosa.

Zobaczymy. Nie jest wykluczone, że ich dystrybutor niedługo się zmieni, co będzie pokłosiem zmian właścicielskich w samym Bowersie. Ale to pewnie wie tylko Top Hi-Fi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli szukasz muzykalnego brzmienia to z wymienionych przez Ciebie wzmacniaczy odrzuciłbym Atoll IN100 Signature, ponieważ będzie ostrzejszy od NADa, z Heglem H90 podobna sytuacja. Reszta warta posłuchania. 
Od siebie polecałbym koniecznie wziąć pod uwagę Atoll IN50 signature lub IN200 SIgnature, jest to bardziej stonowane brzmienie. Musical Fidelity M5si to także bardzo dobry kierunek, brzmienie muzykalne z mocnym i dobrze kontrolowany dołem. 
Wartym rozważenia wzmacniaczem byłby polski Haiku Audio Bright MK5, który zapewni przestrzenne brzmienie z delikatną ale również szczegółową górą. Musisz jedynie się przyzwyczaić, że głośność na tym wzmacniaczu zaczyna się od godziny 10 ;) 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Q21 napisał:

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny 

Będę u Państwa w czwartek... 

 

1 godzinę temu, Marek Muszyński napisał:

Bardzo dobre kolumny w godziwej cenie. Gdyby były sprzedawane przez "branżę", która odpowiada na każdy post, byłyby wychwalane pod niebiosa.

Też tak sądzę. Mają swój charakter, to fakt. Mnie podoba się, to że są- jakby to napisać- angażujące. Jednak elektronika nie może podawać im zbyt ostrego dźwięku. Ten mój nadzik w sumie pasuje, gdyby tylko miał więcej kopa i przestrzeni... 

No cóż. Nie spieszy mi się. Budżet jest elastyczny tylko w pewnych granicach, bo mam inne hobby 😁. Na pewno posłucham co najmniej kilku modeli. Nie szukam, ani mocy, ani analitycznosci, ani też nie będę miał koncertu rockowego w domu. Byleby się fajnie słuchało. 

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypożyczyłem ostatnio NuPrime STA-9 i NuPrime DAC-9 i ten zestaw tak pięknie gra, że chyba już zostanie ze mną.

Bardziej detaliczny niż mój stary Audiolab, ale góra nie kłuje. Brzmienie jest lekko ocieplone, bas sprężysty, nie zamulający.

Zdecydowanie polecam, ale budżet musiałbyś deliaktnie nagiąć.

W porównaniu do Audiolaba, słychać przeskok pod każdym względem. Polecam chociaż wziąć na testy.

Brzmienie jest angazujące i daje sporo frajdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Q21 napisał:


Wartym rozważenia wzmacniaczem byłby polski Haiku Audio Bright MK5, który zapewni przestrzenne brzmienie z delikatną ale również szczegółową górą. Musisz jedynie się przyzwyczaić, że głośność na tym wzmacniaczu zaczyna się od godziny 10 ;) 

Śledzę watek obok i zaintrygowal mnie ten wzmacniacz.  A nóż to będzie moje brzmienie? Macie go? 

8 minut temu, piotr.luczaj napisał:

Proponuję zabrać swoje kolumny na odsłuchy bo z innymi to nie będzie miało sensu.
Czekam na twoją relację :)

Wysłane z mojego Pixel 4 przy użyciu Tapatalka
 

Wiem, ale na razie nie mam możliwości ich zabrania. Najpierw będzie wstępny casting w salonie. Potem coś wezmę do domu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Marek Muszyński napisał:

Bardzo dobre kolumny w godziwej cenie. Gdyby były sprzedawane przez "branżę", która odpowiada na każdy post, byłyby wychwalane pod niebiosa.

Rozumiem że pijesz do nas? Bo Q21 jeszcze nie było wtedy w watku.

Tak wkrótce może się stać. Bo Bowers został przejęty przez Sound United. Więc to nawet całkiem prawdopodobne że za pewien czas będziemy je mieć. Nie o to chodzi. Przeczytaj jeszcze raz. Napisałem o doborze wzmacniacza a nie o samych kolumnach!

20 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Też tak sądzę. Mają swój charakter, to fakt. Mnie podoba się, to że są- jakby to napisać- angażujące. Jednak elektronika nie może podawać im zbyt ostrego dźwięku. Ten mój nadzik w sumie pasuje, gdyby tylko miał więcej kopa i przestrzeni... 

Akceptujesz je i o to właśnie chodzi!

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dziś 4 wzmacniaczy: Audiolab 600a, Haiku Bright MK5, Atoll In 100, oraz Vincent SV227 MK. Wszystkie z Focal Aria 906, które to przegrały u mnie  niewielka ilością punktow przy wyborze głośników z B&W706 S2.

To było naprawdę ciekawe doświadczenie. Każdy brzmiał totalnie inaczej. Układam je w kolejności jak poniżej, według mojej oceny. Ale na razie nie zdradzam, czy kolejność jest rosnąca czy malejąca. Ktoś zgadnie? 😀 

Atoll IN 100,

Audiolab 600A,

Vincent SV227, 

Haiku Bright 5.

Pozniej napisze coś więcej. 

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wczoraj przytachałem Vincenta 237 na test i w porównaniu z NuPrime STA-9 + DAC-9, chyba bardziej podoba mi się NuPrime, którego granie jest najzwyczajniej w świecie, wg. mojego coraz bardziej wprawnego ucha, dojrzalsze. 

Tak mi się przynajmniej wydaje na ten moment. Od wczoraj Vincent stoi i gra bez przerwy i finalne testy będę robić jutro i w niedzielę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...