Skocz do zawartości

Wzmacniacz do B&W 706S2


Grzesiek202

Recommended Posts

20 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Ktoś zgadnie? 😀

Eeee, myślałem, że będzie przynajmniej jedna inna opinia 😉. Tak, kolejność (rosnąca) jest dla mnie taka: Atoll IN100, Audiolab 600A, Vincent SV-227, Haiku Bright. Aczkolwiek, Audiolalab i Vincent są prawie ex aequo- tak wiem, grają zupełnie inaczej. Ale po kolei:

Atoll IN 100: Wiązałem z nim większe nadzieje. Na papierze i zdjęciach środka wygląda bardzo dobrze. Teoretycznie to bardzo porządna konstrukcja. Sądziłem, że wzmacniacz pokaże pazur w tego typu kawałkach:

Ale... no nie. Najbardziej rzucająca się w ucho cecha, to "suchość" dźwięku. Bas jakby walenie czymś o tekturowe pudło, choć ciśnienie akustyczne czuć... Moc? - no jest, ale nie ma muzyki. Ponadto, wzmacniacz daje zdecydowanie jasny dźwięk i jeśli z Arią 906 góry było już naprawdę sporo, to do B&W 706 on się po prostu nie nadaje. Pewnie ma jakieś fajne cechy, ale nie poświęcałem mu już prawie czasu. Nie moja bajka.

Audiolab 6000A: Gra dość równo, co czasami można odbierać jako trochę nudne. Dawał chyba najbardziej neutralną barwę dźwięku ze wszystkich testowanych. Wokale bardziej z przodu - co mi się podoba. W pewnych aspektach przypominał mi mojego NADa316, ale w moim odczuciu jest od niego lepszy w budowie sceny - ta z Audiolaba jest głębsza, a równiez bardziej uporządkowana. Podczas gdy w refrenie "To be free" z płyty Tres Lunas, NAD się gubi w układaniu dźwięków, Audiolab robi to dość swobodnie. Było kilka smaczków. Warty swojej ceny.

 

Vincent SV-227: Do tej pory zastanawiam się, czy nie zamienić ich miejscami na podium z Audiolabem. Może najpierw plusy. Jest mocny. Bardzo. Do tej pory sądziłem, że jeśli gdzieś tylko siedzi lampa, to pewien rodzaj muzyki jest - delikatnie mówiąc -jest mniej predestynowany do grania z takiego piecyka, no nie. To wzmacniacz, który zagra Rammsteina, tak jak chce tego jego konstruktor, a nie kapela z Niemiec. Ale, tę lampę tam też słychać, jest miękko, bardzo soczyście, jest bardzo dużo basu, i momentami grało to no...monumentalnie. Ale jednak, wzmacniacz wygląda jak  - nie przymierzając - czołg i tak też podaje muzykę; bezpośrednio, wręcz siłowo. No nie ma tam finezji, tego basu jest nawet zbyt dużo i rozdzielczość pozostawiała trochę do życzenia, choć dobre i zaskakujące momenty też były. Teraz sobie myślę, że wolałbym Audiolaba. To grało fajnie:

 Haiku Bright: Czyli egzotyka w polskim wydaniu. Urządzenie, które wywołało najwięcej emocji. Kurczę, ciężko mi ten dźwięk opisać. Ma to czego szukam: oczywiście gra ciepło, miękko ale nie "ciapowato". Jest trochę tej oleistości, ale przy tym dźwięk jest bardzo detaliczny i zwiewny. Serwuje muzykę w totalnie inny sposób niż Vincent, z dużo większym wyrafinowaniem, ale nie nie, dociążenia mu nie brakuje, ani poczucia zupełnej kontroli nad muzyką. Utwory, które dobrze znam zagrał z zupełnie innym akcentowaniem, i co rusz było: "łał, w domu tego nie słyszałem". No i pięknie gra muzykę akustyczną. Wezmę go kiedyś do domu i zapoznam z Bowersami.

 

Ale to to też brzmi dużo lepiej niż z mojego NAD 316:

 

7 godzin temu, Q21 napisał:

Dojechał do nas także mamy na stanie ale nie wygrzany egzemplarz :) 

Więc wygląda na to, że ten niewygrzany egzemplarz zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie 😁

Choć wydaje mi się, że egzemplarz, którego słuchałem nowy nie był...

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kaczadupa napisał:

Nie wiem czy mój Cyrus 8.2 nie byłby dobrym kompanem dla monitorów B&W, teoretycznie powinno być OK :)

Dopisany do listy.

17 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Sugerujemy spróbować z nieco wyżej klasy wzmacniaczami, jak Hegel H95 lub Rotel A14 mk2. To wydajniejsze urządzenia, usłyszysz jeszcze większy potencjał z głośników B&W.

Odwiedzę Was w Kielcach. Choć no nie wiem ... gdybym, tak jak chciałem kiedyś wchodząc do tego sklepu, kupił po prostu coś do grania, to teraz miałbym jakiś amplituner, jakieś głośniki, błogą niewiedzę, i trochę więcej kasy na koncie 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Ładnie to wszystko opisałeś. Z jakimi głośnikami słuchałeś w salonie?

A dziękuję. Głośniki to Focal Aria 906, które kiedyś rozważałem podczas wyboru. 

4 godziny temu, kacper.kaps napisał:

Audiolaba mam na sprzedaż jak coś. Stan idealny.

Widziałem i bardzo mocno się zastanawiałem, ale jednak poczekam na rozwój wydarzeń, bo mam zamiar posłuchać jeszcze kilku wzmacniaczy. Ale sprzęt wart swojej ceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Dopisany do listy.

Odwiedzę Was w Kielcach. Choć no nie wiem ... gdybym, tak jak chciałem kiedyś wchodząc do tego sklepu, kupił po prostu coś do grania, to teraz miałbym jakiś amplituner, jakieś głośniki, błogą niewiedzę, i trochę więcej kasy na koncie 😄

My Cię zapraszamy :)

Mamy trochę tych naszych punktów, więc zapraszamy Cię w dowolne miejsce :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2021 o 09:11, Q21 napisał:

Nuprime STA-9 zapewni zdecydowanie lepszą dynamikę i precyzję natomiast pewne niedostatki barwy nadrabia z nawiązką DAC-9. Świetne zestawienie i sam miałbym problem czy wybrać system dzielony NuPrime czy Vincenta SV237mk. Czekamy na rozwój wydarzeń :)

Wybaczcie być może głupie pytanie, ale czy w takim razie do STA-9 wystarczy podpiąć źródło dźwięku z DAC? Na przykład Node 2i i będzie grać? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jak odbierasz górne rejestry w kolumnach Aria 906 na wzmacniaczach, które odsłuchałeś?  Były słyszalne różnice?  

U mnie najwięcej zastrzeżeń w tych monitorach mam właśnie do tego pasma, jest go sporo, akcentują go gdzie tylko się da ale brakuje mi różnorodności, talerze zawsze mają takie samo cyk cyk cyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, soberowy napisał:

Hej.

Jak odbierasz górne rejestry w kolumnach Aria 906 na wzmacniaczach, które odsłuchałeś?  Były słyszalne różnice?  

U mnie najwięcej zastrzeżeń w tych monitorach mam właśnie do tego pasma, jest go sporo, akcentują go gdzie tylko się da ale brakuje mi różnorodności, talerze zawsze mają takie samo cyk cyk cyk.

Mam Bowers 706, więc w Aria 906 góra nie dawała się we znaki -to tak ogólnie. Co natomiast się tyczy jej óżnorodności, to  z powodu już wymienionego w pierwszym zdaniu, żadne kolumny do 6000 zł nie grają mi tak piękna gora jak B&W706-więc muszę sięzgodzic z Twoją tezą - było po prostu OK. Fajne głośniki w prawie moim guście. 

Ale różnice w poszczególnych wzmaniaczach było słuchać. To na pewno. Tylko teraz nie pokuszę się o ich opis. 

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei ciekawi co było źródłem.

Dnia 18.06.2021 o 15:38, Grzesiek202 napisał:

Najbardziej rzucająca się w ucho cecha, to "suchość" dźwięku.

No to jest to czego przy Bowersach na tle pozostałych wzmacniaczy nie powinieneś odczuć. Oczywiscie każdy ma swoje zdanie ale mimo wszystko. Co było źródłem?

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Mnie z kolei ciekawi co było źródłem.

No to jest to czego przy Bowersach na tle pozostałych wzmacniaczy nie powinieneś odczuć. Oczywiscie każdy ma swoje zdanie ale mimo wszystko. Co było źródłem?

Piotr

 

 

Ale ja słuchałem tych wszystkich wzmacniaczy z Focal Aria 906. Tylko, że by sobie wyrobić opinie na temat różnic między nimi. Najciekawsze modele wypożyczę oczywiście do do mu. Słuchaliśmy Tidala lecący przez jakiś zewnętrzny DAC.

No tak to odebrałem. Atoll grał mi najsłabiej spośród tych 4 wzmacniaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, soberowy napisał:

A czemu akurat Focale?  Takie mieli w salonie na stanie czy po prostu są zbliżone dzwiekowo do B&W ?

Focale, ponieważ w żadnym salonie prócz Top Hi Fi, nie znajdę głośników B&W. Swoich z domu nie zabierałem, a 906 mi się nawet podobają i z alternatyw, które mi zaproponowano odsłuch poszedł na nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

A co źródłem jest u Ciebie w domu?

Piotr

Node 2i.

A jak widzicie wzmacniacz typu Haiku Bright (50W dla kolumn 8 Ω) z takimi monitorami jak Bowersy (na tabliczce impedancja to 8 Ω)?

Pan doradzający, (lub raczej odradzający) sugerował, że to będzie złe połączenie bo: 1) wzmacniacz jest ciut za słaby, 2) one ze swoją barwą i analitycznością do niego nie pasują.

Punkt 2 traktuję z dużym dystansem ale pierwszy argument, pojawił się już w wątku:

Dnia 15.06.2021 o 00:12, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Proponujemy Ci posłuchać:

Hegla H95 -odświeżona wersja modelu H90, w dźwięku przypomina bardziej H120. Lepiej prowadzi bas. 

lub

Nada C388. Największy z tej serii o dość zrównoważonym przekazie.

Dla B&W potrzeba trochę prądu i kontroli, więc będziesz musiał posłuchać.

Zapraszamy Cię na prezentację do naszych salonów Tophifi.

 

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2021 o 23:17, Grzesiek202 napisał:

Mam Bowers 706, więc w Aria 906 góra nie dawała się we znaki -to tak ogólnie. Co natomiast się tyczy jej óżnorodności, to  z powodu już wymienionego w pierwszym zdaniu, żadne kolumny do 6000 zł nie grają mi tak piękna gora jak B&W706-więc muszę sięzgodzic z Twoją tezą - było po prostu OK. Fajne głośniki w prawie moim guście. 

Ale różnice w poszczególnych wzmaniaczach było słuchać. To na pewno. Tylko teraz nie pokuszę się o ich opis. 

Przepuszczam, że uzyskałeś bardzo dobre połączenie w Twoim torze, dlatego tak dobre efekty windują w Twoim pomieszczeniu. Fajnie słyszeć!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Grzesiek202 napisał:

A jak widzicie wzmacniacz typu Haiku Bright (50W dla kolumn 8 Ω) z takimi monitorami jak Bowersy (na tabliczce impedancja to 8 Ω)?

Moim zdaniem Haiku jak najbardziej do Bowersa. To udane połączenie.

Pod katem audio. Co do mocy to nie jest to Demon na pewno nie dostarczy takiej żywiołowości jak Hegel. Ale dzięki temu nie będziesz odczuwać suchości w dzwieku.

Bowersy już masz? To wypożycz po prostu Haiku.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2021 o 09:11, Q21 napisał:

Nuprime STA-9 zapewni zdecydowanie lepszą dynamikę i precyzję natomiast pewne niedostatki barwy nadrabia z nawiązką DAC-9. Świetne zestawienie i sam miałbym problem czy wybrać system dzielony NuPrime czy Vincenta SV237mk. Czekamy na rozwój wydarzeń :)

No i jednak po mocnym dylemacie, wygrał zestaw dzielony Nuprime. Mocno się wahałem, ale jednak lepsza kontrola niskich rejestrów wygrała tutaj z Vincentem. 

Za kilka miesięcy możliwe, że dorzucę drugą STA-9, rozdzielę sygnał na dwie końcówki i zobaczymy, co się wtedy wydarzy.

Na razie pozwolę nowemu zestawowi się ułożyć na niskich poziomach głośności, potem przetestuję dwa interkonekty XLR, które mam na testy i zwyczajnie pocieszę się muzyką, zamiast skupiać się na niuansach.

@Grzesiek202 przepraszam za offtop

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kacper.kaps napisał:

No i jednak po mocnym dylemacie, wygrał zestaw dzielony Nuprime. Mocno się wahałem, ale jednak lepsza kontrola niskich rejestrów wygrała tutaj z Vincentem. 

Za kilka miesięcy możliwe, że dorzucę drugą STA-9, rozdzielę sygnał na dwie końcówki i zobaczymy, co się wtedy wydarzy.

Na razie pozwolę nowemu zestawowi się ułożyć na niskich poziomach głośności, potem przetestuję dwa interkonekty XLR, które mam na testy i zwyczajnie pocieszę się muzyką, zamiast skupiać się na niuansach.

@Grzesiek202 przepraszam za offtop

To nie offtop, ponieważ też ślędzę Twój temat i być może sprawdzę, tego Nuprime. Tylko, że mi pasuje Node 2i i chciałbym go zostawić.

Co do Vincenta (w moim przypadku był to SV-227) to mam bardzo podobne uczucia. Grał, bardzo mocno, ofensywnie, z mocnym basem, fajny do rocka, metalu, ale jednak... W porównaniu do Haiku Bright - zupełnie inna - duszna przestrzeń i brak finezji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...