Skocz do zawartości

Wzmacniacz do B&W 706S2


Grzesiek202

Recommended Posts

34 minuty temu, Dedal75 napisał:

Ooo , jakieś foty?😏 Pzdr

A pewnie.

Wzmacniacz wygląda bardzo porządnie. Wagę też ma dość słuszną. Chociaż... pierwsze co wypadło z pudełka po wyjęciu sprzętu, to gałka od potencjometru, która w ogóle nie była przykręcona do jego trzpienia. Ktoś ją tam po prostu tylko nałożył. Niby żaden problem, ale gdyby wypadła na twardy gres powodując odprysk farby, to ciekawe czy musiałbym się tłumaczyć...?

(mój telefon robi fatalne zdjęcia - ten biały "nalot" na obudowie NADa to właśnie jego wytwór - u mnie w domu jest czysto, no w miarę 🤪)

 

IMG_20210916_151912.jpg

IMG_20210916_151841.jpg

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mała manufaktura. Byc może w innym egzemplarzu nie będzie nic buczeć.

Nie jest to normalne.

13 minut temu, Dedal75 napisał:

Mialem Atolla Am200 i w kolumnach było słychać , po zmianie streamera przestało . Pzdr

Dziwne. Skoro na poprzednim wzmacniaczu kolega tego nie słyszał.

Ale spróbuj faktycznie odłączyć źródło i zobacz czy nadal tak jest.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

To mała manufaktura. Byc może w innym egzemplarzu nie będzie nic buczeć.

Nie jest to normalne.

Dziwne. Skoro na poprzednim wzmacniaczu 

Ale spróbuj faktycznie odłączyć źródło i zobacz czy nadal tak jest.

Piotr

No to nie kosztuje 100pln więc powinno być naprawione jeśli ktoś by miał taki przypadek po kupnie.

No dziwne ,też miałem przed Atollem 4 inne wzmaki z tym streamerem i było ok. Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Asia napisał:

Tylko w Top nie wypożyczają chyba?

W Sopocie wypożyczyłem od nich bez problemu głośniki. Oczywiście kaucja w wysokości ceny. Mają na to swoje procedury i idzie gładko. Zwrot sprzętu też bez problemu. Byli wyraźnie rozczarowani, że oddaję, ale nie robili trudności, obsłużyli mnie szybko i nie próbowali doszukiwać się wyimaginowanych rys czy zadrapań. Jeśli wie się samemu, czego się od nich chce, to zdecydowanie polecam tę sieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Może panowie z @Top Hi-Fi & Video Design
 wypowiedzą się jaka jest polityka firmy jako całości.

Co do Bright-a - mój egzemplarz nie wywołuje buczenia kolumn natomiast jak przyłożę ucho do odbudowy to słyszę ciche buczenie trafo. Mam wrażenie, że na początku buczało głośniej. W zasadzie nie mam pewności czy to normalne czy wada?

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dedal75 napisał:

W testowym nic nie buczało. 

Z miejsca odsłuchu czy jak ucho przyłożysz?

Mialem Atolla Am200 i w kolumnach było słychać , po zmianie streamera przestało . Pzdr

Z miejsca gdzie zazwyczaj siedzę - ok. 3 m od kolumn, ledwo to słychać. Natomiast z odległości jakiegoś metra już wyraźnie.

Dźwięk zanika powoli razem z wygasaniem lamp. Buczenie kolumn powoduje nic innego jak tylko wzmacniacz.

2 godziny temu, Dedal75 napisał:

To mała manufaktura. Byc może w innym egzemplarzu nie będzie nic buczeć.

Trochę "średnio", szczególnie biorąc pod uwagę cenę. Jeśli się zdecyduję na zakup Haiku, to na pewno nie tego egzemplarza. Gra fajnie. Posłucham do poniedziałku.

No i tego właśnie się boję kupując wysyłkowo używany sprzęt. Jednemu buczy, a ktoś inny powie: "chyba tobie w brzuchu".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Asia napisał:

A czy mógłbyś sprawdzić czy słyszysz trafo?

Właśnie się przysłuchiwałem i muszę powiedzieć, że nie. Z odległości kilku centymetrów transformator jest w zasadzie niesłyszalny. Ale to buczenie z kolumn jest naprawdę irytujące. Nie miałem tak z żadnym innym wzmacniaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...