Skocz do zawartości

Wzmacniacz do B&W 706S2


Grzesiek202

Recommended Posts

4 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Tak to niestety bywa :D ojjj jak ja mam ochotę jechać posłuchać pewną końcówkę mocy... 

Ty już jesteś na etapie przyznania się do nałogu. Grzegorz nazywa go ciekawością 😉.

Kupiłam te rosyjskie Mullardy, a jakże. Nie zachwycają mnie, klapki ani drgną.

Ale to przez to forum się człowiek nakręca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Asia napisał:

Kupiłam te rosyjskie Mullardy, a jakże. Nie zachwycają mnie, klapki ani drgną.

To jakie teraz masz?

4 minuty temu, Asia napisał:

Ale to przez to forum się człowiek nakręca.

To prawda.

1 minutę temu, Asia napisał:

Czytasz szczere, entuzjastyczne, nie opłacone przez sponsora opinie ludzi takich jak ty. No jak tu się nie nakręcić.

Czyli Cię naciąłem? 😉 Cholera.... Przepraszam.😇

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Czyli Cię naciąłem? 😉 Cholera.... Przepraszam.

To tylko dowodzi, że  każdy szuka czegoś innego i/lub w twoim zestawieniu gra inaczej.

Masz inny wzmacniacz, inne kolumny, inny pokój, inne uszy.

Wszak nie wszyscy kochają ten sam zapach perfum więc dlaczego z dźwiękiem miałoby być inaczej?

 

Nie wiem jaka jest słyszalna różnica między ecc83 a ecc81.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, J4Z napisał:

Dobre w tym wszystkim jest to że teraz sam nie wiem jaki poziom mnie u satysfakcjonuje 🤔 

🤣🤣🤣

Przynajmniej każdy poziom po drodze daje jakąś frajdę. Najgorzej, że końca tej przygody nie ma, choćbyś nie wiem jak się starał. 

Edytowano przez Inżynier Mamoń
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego kupować ciągle coś nowego ( i to w sensie ścisłym), odsprzedawać i kupować kolejną rzecz. Ja, pomimo, jak sądzę dość rzetelnego przesłuchania kilku wzmacniaczy w ostatnim czasie, nie poniosłem z tego powodu w zasadzie żadnych kosztów (wspaniałe są czasy kiedy można coś wypożyczyć). Aktualny Bright 4 kupiłem jako używany.

Wychodzę z założenia, że kolumny to podstawa systemu. Tej podstawy nie chcę zmieniać, ale z tego co słyszę wzmacniacz jest również bardzo ważny. Pokusiłbym się nawet o takie 60%-30%-10% (kolumny-wzmacniacz-reszta) w udziale wpływu na dźwięk. A poznawanie nowego dźwięku, to frajda.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzesiek202 napisał:

Tylko co oznacza "poprawnie skonstruowany"? 😉.

Taki z odpowiednio niskim poziomem zniekształceń. Np. taki, w którym zmiana odpowiedzi częstotliwościowej dla różnych impedancji jest na poziomie 0,1-02 dB, a nie 5-7 dB.

Niestabilny wzmacniacz może "grać". Nie ma dwóch zdań. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kraft napisał:

Niestabilny wzmacniacz może "grać". Nie ma dwóch zdań.

No ten Hegel H95 na papierze też chyba nie najgorszy. B&W 706 również "przejrzyste", no a mnie takie zestawienie nie do końca odpowiada, choć intryguje - nie powiem. Kolumny + wzmacniacz + jeszcze źródło i mamy pewnie setki możliwości i to tylko na naszym rodzimym rynku. Wiem, kolejny truizm, ale to tylko dowodzi, że nie ma złych zestawień, są tylko różne gusta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Kraft napisał:

Taki z odpowiednio niskim poziomem zniekształceń. Np. taki, w którym zmiana odpowiedzi częstotliwościowej dla różnych impedancji jest na poziomie 0,1-02 dB, a nie 5-7 dB.

Niestabilny wzmacniacz może "grać". Nie ma dwóch zdań. 

Ta, a najlepsze są Marantze, bardzo stabilne i się dobrze mierzą 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzesiek202 napisał:

A na koniec, tak z ciekawości, podłączono mi Hybrydę Copland CSA100. Jeśli ktoś Wam mówi, że wzmacniacz "nie gra" i nie robi różnicy, to po prostu nie racji 🙂.

Całkowicie się z tym zgadzam.

3 godziny temu, Grzesiek202 napisał:

Wychodzę z założenia, że kolumny to podstawa systemu. Tej podstawy nie chcę zmieniać, ale z tego co słyszę wzmacniacz jest również bardzo ważny.

Bez dobrego wzmacniacza, nie usłyszymy co tak naprawdę potrafią kolumny, nawet te budżetowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...