Skocz do zawartości

Wzmacniacz do B&W 706S2


Grzesiek202

Recommended Posts

@seba3002 Ja też wybrałem pod swoje preferencje, bo w jednym wzmacniaczu czegoś jest więcej. a w drugim mniej. Pamiętajmy też, że te preferencje mogą nam się zmieniać z biegiem czasu. Według mnie dobry wzmacniacz powinien mieć dobrą dynamikę i kontrolę basu. Dodam, że w dalszym ciągu uważam iż kolumny są najważniejsze w systemie, ale odpowiednie zasilanie też jest ważne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Słuchałem wczoraj Hegla H95 w salonie z B&W706. Miałem go wypożyczyć do domu, ale jednak odpuściłem, głównie jednak dlatego, że w ten weekend nie miałbym czasu go posłuchać. To jest dość specyficzny wzmacniacz - fajny, ale chyba nie do moich kolumn. Hegel z 706 zagrał nieprawdopodobnie wręcz rozdzielczo, nie pamiętam abym kiedyś słyszał bardziej analityczny dźwięk. To jest właśnie to, co najpierw odczułem. Wszystkie instrumenty i scena ułożona jak po sznurku, wszystkie pogłosy i zazwyczaj "ukryte" akcenty tu widoczne od razu. Naprawdę, można być pod wrażeniem takiego zestawu, ale wątpię aby na dłuższą metę takie rozkładanie muzyki na czynniki mi się podobało. Bas - zaskoczenie, w moim odczuciu serwowany dość skromnie, tu spodziewałem się większej porcji energii, ale za to z jego świetną dynamiką i szybkością. Wysokie - no sporo ich, i niestety, dla Bowersów nawet zbyt dużo, fajne - nie powiem, ale jeśli już w salonie było momentami zbyt kłująco, to w domu nie może być lepiej. Wokale nie zrobiły dobrego wrażenia, pamiętam, że głosy, które w mnie w domu brzmią bardzo żywo i prawdziwie, z Heglem brzmiały dość hm... syntetycznie i z pewnym oddaleniem. Mimo wszystko, dźwięk był bardzo intrygujący, może jeszcze kiedyś dam mu szansę.

A na koniec, tak z ciekawości, podłączono mi Hybrydę Copland CSA100. Jeśli ktoś Wam mówi, że wzmacniacz "nie gra" i nie robi różnicy, to po prostu nie racji 🙂.

Mogę się zgodzić, że Hegel H95 nieco rozjaśnia B&W 706s2. To ciekawe połączenie, ale nie bardzo dobre. Dlatego też dobrym pomysłem, było posłuchanie wspomnianego Coplanda CSA100. Warto jeszcze posłuchać, odświeżonego Rotela RA1572mk2. Zmieniła się trochę sygnatura tego urządzenia, a co za tym idzie stał się "bardziej dostępny" dla różnych głośników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Mogę się zgodzić, że Hegel H95 nieco rozjaśnia B&W 706s2. To ciekawe połączenie, ale nie bardzo dobre. Dlatego też dobrym pomysłem, było posłuchanie wspomnianego Coplanda CSA100. Warto jeszcze posłuchać, odświeżonego Rotela RA1572mk2. Zmieniła się trochę sygnatura tego urządzenia, a co za tym idzie stał się "bardziej dostępny" dla różnych głośników.

Copland bardzo mi się podobał, choć nie poświęciłem mu zbyt dużo uwagi, bo aktualnie jest dla mnie po prostu zbyt drogi. Miał tę gładkość lampy, ale i mnóstwo energii w zapasie (czego mi brakuje w obecnym Haiku Bright 4) Rotela 1572MK1 prawie niedawno kupiłem - bardzo fajny, choć jeszcze nie to... Wersja druga już poza moim budżetem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzesiek202 napisał:

Copland bardzo mi się podobał, choć nie poświęciłem mu zbyt dużo uwagi, bo aktualnie jest dla mnie po prostu zbyt drogi. Miał tę gładkość lampy, ale i mnóstwo energii w zapasie (czego mi brakuje w obecnym Haiku Bright 4) Rotela 1572MK1 prawie niedawno kupiłem - bardzo fajny, choć jeszcze nie to... Wersja druga już poza moim budżetem.

Cena jest zawsze do negocjacji - pamiętaj :)

Wersja "II" jest na prawdę ciekawsza. Sądziłem, że to będzie tylko niewielki lifting, ale tutaj okazuje się, że poprawie uległa kontrola na basie i jest więcej powietrza. Cena w pełni uzasadniona.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2021 o 21:10, Kraft napisał:

Spoko. Macie sporo fajnych marek w ofercie, których produkty dobrze wypadają cenowo na tle konkurencji. A że macie też inne? Kto bogatemu zabroni wydawać kasę na co ma ochotę.

Dzięki Kraft za trafne spostrzeżenie:):)

Dnia 11.11.2021 o 21:25, Grzesiek202 napisał:

Jeśli chodzi o Coplanda, teraz nie pomoże nawet naprawdę wysoki rabat 😉.

Ale bardzo lubię Wasz salon w Kielcach. Naprawdę kompetentna i miła obsługa.

Przekażemy chłopakom z Kielc, że robią dobrą robotę:)

Wpadaj, zapraszamy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli padł temat TopHiFi. Pragnę pochwalić salon w Sopocie. Super obsługa, składająca się z  dwóch braci. Kilka dni temu wypożyczyłem kolumny B&W 705 Signature i ProAc D2R. Po odsłuchach, przy znakomitej pomocy Wojtka ( Ipomis, którego pozdrawiam ), zdecydowałem się na B&W.

Edytowano przez Marek Muszyński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, S4Home napisał:

Czy to oznacza że 'tylko' jeden album gra źle?

Być może wyraziłem się niejednoznacznie. Akurat ta płyta zagrała świetnie. Ogromna przyjemność ze słuchania. No i wtedy sobie myślę: po co jeszcze czegokolwiek szukać? No ale jest też ciekawość. Ogólnie, to Bright 4, jest dla mnie dużym postępem, ale chcę posłuchać jeszcze czegoś innego. Plan na sobotę to Atoll 200 😀.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czy zamieniłem siekierę na kijek? 🙂 Nie sądzę. A kilka miesięcy temu skreśliłem ten wzmacniacz z listy, po jednak zaledwie kilku minutach słuchania. Zobaczymy jak długo Atoll ze mną zostanie. Na razie przyzwyczajam się do zupełnie innego rodzaju grania.

Pierwsze spostrzeżenia: moc! Bas w ujęciu jakościowym - bardzo fajny, ale chyba w trochę zbyt dużej ilości jak dla mnie. Wokale, rzeczywiście na pierwszym planie - dla mnie OK. Bardzo energetyczne granie, takie... świeże.

 

IMG_20220116_151845.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ludzie! Ale z jakąś godzinę temu się zestresowałem😳. Włączam ci ja muzykę po południu, już po przejściu tego szalonego frontu (a to może mieć znaczenie w tej opowiastce). Wzmacniacz zupełnie nowy dla mnie, ale  używany, a tu z tweeterów normalnie sypie piachem. Sprawdzam podłączenie kabli, zmieniam źródło. No i cztery litery. Zmiana utworu, zmiana albumu. Nic. Sprawdziłem miernikiem gniazdko. A tam 206 V... Teraz już norma i gra.

2 minuty temu, Grzesiek202 napisał:

 

 

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze szaleństwo było najprawdopodobniej spowodowane warunkami pogodowymi (albo tak chcę to sobie tłumaczyć). Kilka razy w ciągu dnia były krótkie przerwy w dostawie energii. Wieczorem z kolei miałem w gniazdku 243 V. Od dziś zaczynam monitorować sytuację.

Czy jestem zadowolony ze wzmacniacza? Powiem tak: Atoll 100 IN umie grać i na pewno na jakiś czas ze mną zostanie. Choć czy to nie jest tylko pierwsze wrażenie?  Haiku Bright MK4 bardzo mi się podobał i już mi go brakuje, ale miał pewne cechy, których nie chciałem tolerować. Dynamika, "kop" i energia to cechy obce Brightowi,  które Atoll uzupełnia. Tu z kolei zniknęło wypełnienie średnicy, "prawdziwość" wokali i taka gładkość przekazu muzyki. Nie wiem jak to nazwać. Na razie przesłuchuje znane mi płyty i ...jest inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...