Skocz do zawartości

Wzmacniacz do B&W 706S2


Grzesiek202

Recommended Posts

36 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Dynamika, "kop" i energia to cechy obce Brightowi,  które Atoll uzupełnia. Tu z kolei zniknęło wypełnienie średnicy, "prawdziwość" wokali i taka gładkość przekazu muzyki. Nie wiem jak to nazwać. Na razie przesłuchuje znane mi płyty i ...jest inaczej.

Też zachwycała mnie dynamika in100se, ale wkurzała ta szarość i chropowatość na średnicy, plus to granie do przodu wokali i wszystkiego co grało z 2 głośników (pośrodku). 

Zmieniłem na One i pojawiła się średnica i wokale, trochę brakło dynamiki na basie. Cyrus 8.2 dodał dynamiki, zachowując wokale i ładne wybrzmienia gitar jak w One. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Grzesiek202 napisał:

No i tego basu jest chyba nieproporcjonalnie dużo.

Chyba każdy kto miał 100 o tym pisał. Ja One kupiłem tylko po to żeby zmierzyć czy faktycznie Atoll podbija bas (był koło mnie w dobrej cenie) . Z pomiarów wyszło że wzmacniacz nie wpływa zupełnie na przebieg wykresu. Po pomiarach sprzedalem Atolla a zostawiłem One. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym zachwycie, muszę jednak stwierdzić, że niezbyt mi pasuje ten wzmacniacz. Może to po tym romansie z paroma hybrydami? Podtrzymuję opinię, że basu jest trochę za dużo. Kiedy słucham ciszej, jest w porządku, ale po przekręceniu potencjometru w prawo, zaczyna być dziwnie. Jest on fajnej jakości, bardzo szybki i konturowy, ale jak dla mnie zbyt dużo i może jednak ciut zbyt jednakowo. Muzyka jest między kolumnami. Scena dość mała, ale z wyraźnymi źródłami. Nawet w metalowej "nawalance" nic się nie zlewa ani nie gubi. Tutaj duży plus. W ogóle sądzę, że do rocka, metalu, elektroniki to może być bardzo dobry sprzęt. Wokale są wypchnięte do przodu, mnie to nawet odpowiada. Same w sobie też mi się podobają. Wzmacniacz gra szybko i przejrzyście, choć mistrzem detalu to on nie jest. Ale to nie zarzut. Tu jest dobrze. Muzyka potrafi być bardzo energetyzująca i świeza- jeśli tak można się wyrazić. Natomiast czasami brakuje mi płynności, takiej gładkości dźwięku jak np. z Unico Primo. Wysokie? Nie kupuję ich. To że nie drażnią to za mało, uważam, że brzmią nienaturalnie. 

Atoll wydobył uśpione pokłady energii z Bowersów. Po raz kolejny zauważyłem, że mocny wzmacniacz świetnie wpływa na bas. One po prostu ożywają. Płyty, które zdecydowanie  lepiej zagrały z francuską techniką to głównie rock, metal i nowsza elektronika. Ale nie tylko, bo na przykład Vanessa Vernandez "Use me", gdzie w ogóle ten album na Tidalu jest jakoś ciszej. Jennifer Warners "Hunter". A nawet na przykład utwór "Are you going with me?" A.M.Jopek. Źle mi się natomiast słuchało Cohena, Cesarii Evory, Chrisa Bottiego, a po płycie Getz/Gilberto już nic mi się nie chce włączać.

Podrzućcie jeszcze jakieś pomysły. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Asia Unico Primo, to bardzo fajny wzmacniacz. Byłem naprawdę blisko od jego zakupu, jednak mial 2 cechy, które ostatecznie mnie przed tym powstrzymały. On gra bardzo hm... analogowo . Z jednej strony to fajne, nic nie przeszkadza, bardzo to relaksujące, ale brakowało mi detalu. Po drugie, a może jest to poniekąd wynik pierwszego, wysokie tony są w jakiś sposób przytępione. 

@S4Home a czysta lampa i takie kolumny w ogóle będą że sobą prawidlowo działać? Nie ma ryzyka, że podłączając 10-15 W mocy coś uszkodzę? 

Druga sprawa, to moje spostrzeżenie, że bas  zmienia się bardzo na plus przy mocniejszych wzmacniaczach. Już z Haiku Brightem MK4, momentami bywało tak sobie, a przynajmniej wyraźnie inaczej niż teraz z Atollem 100. 

Czy zauważę różnice pomiędzy Pierem 580 a 680?

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Raz kozie śmierć! Uwaga, robię to: słyszę, że dwa wzmacniacze różnych marek grają inaczej! 😧😝.

Dodam jeenak, że na weekend wypożyczełem Rotela A14 i gra jak... Rotel 1572. A przy okazji wymieniłem kable głośnikowe, bo byłoby lepiej gdyby leżały luźniej. No i słyszę tyle, że dobrze podłączyłem,  bo obie kolumny nadal grają 👍. Tyle slyszę.

 

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

@S4Home a czysta lampa i takie kolumny w ogóle będą że sobą prawidlowo działać? Nie ma ryzyka, że podłączając 10-15 W mocy coś uszkodzę? 

nie ma takiej możliwości.

9 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Czy zauważę różnice pomiędzy Pierem 580 a 680?

680 jest wydajniejsza. Moim  zdaniem gra delikatnie bardziej liniowo.

8 godzin temu, seba3002 napisał:

Niektórzy nie słyszą różnicy między wzmacniaczami w ogóle. Inni minimalne,  a dla jeszcze innych to kolosalne różnice. Sprawdź, do której grupy Ty należysz 😉

To prawda. Może być tak że ocenisz je tak samo.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

No dobra. Raz kozie śmierć! Uwaga, robię to: słyszę, że dwa wzmacniacze różnych marek grają inaczej! 😧😝.

Tyle to i ja słyszę 😝. Ale w życiu nie potrafiłbym komuś powiedzieć, że ten czy tamten jest lepszy. Mogę powiedzieć, że takie a nie inne zestawienie bardziej mi odpowiada. Że w założonym budżecie coś moim uszom podoba się bardziej a coś mniej.

Miałem u siebie ostatnio 2 wzmacniacze za około 6-7k. Chciałem przekonać się, czy rzeczywiście ten mój marantz to taka kicha i czy warto dorzucić tych kilka tysięcy, żeby uzyskać lepszy dźwięk. No i owszem, wzmacniacze zagrały inaczej (może dla kogoś nawet lepiej lub gorzej), mnie jednak na kolana nie rzuciły. 

Warto jest testować, ale może warto też zadać sobie podstawe pytanie - czego oczekujemy od zestawu. Dla mnie jest to przyjemność ze słuchania muzyki. I mój skromny zestaw mi ją daje. Co nie znaczy, że nie rozumiem (a przynajmniej staram się rozumieć) ludzi, dla których to hobby jest czymś więcej niż tylko przyjemnością, płynąca z obcowania z muzyką 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002No i w moim mniemaniu masz słuszne i zdrowe podejście. Ja również traktuję to jako hobby, i to nawet takie na drugim miejscu. Naprawdę nie ma o co kruszyć kopii. Sama dyskusja na temat brzmienia wzmacniaczy, to  raczej domena ludzi nie mających większych problemów życiowych, czego bardzo szczerze wszystkim i sobie życzę.

A że zawsze można lepiej.... Po to się czyta, rozmawia i słucha. A słucha w zasadzie na pierwszym miejscu . Skoro mozna słuchać naprawdę dużej ilości sprzętu w domowych warunkach i w zasadzie bez kosztów, to tylko korzystać!

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2022 o 22:56, marcinmarcin napisał:

Cajrus 😋

One brzmi bardzo dobrze. Dość ciepło i miękko, ale i dynamicznie. Wszystko fajnie, ale te badziewne plastikowo-gumowe pokrętła mnie po prostu odrzucają. Ja naprawdę wiele rozumiem, chodzi mi o dźwięk a nie wygląd, ale jak można było to aż tak zepsuć? Bardzo solidna obudowa i coś takiego na froncie... 😐 Rusza się toto na wszystkie strony nawet przy delikatnym ustawianiu.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...