Skocz do zawartości

Wzmacniacz do B&W 706S2


Grzesiek202

Recommended Posts

11 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

A zna ktoś Brighta MK4?

Tak na prawdę w chwili obecnej jest już MK5. Jest to bardzo ciekawy wzmacniacz o ciepłym brzmieniu. Jest wybitna przestrzeń oraz rozpylenie góry. Więcej energii zapewni hybrydowy Vincent SV227mk ale nie będzie takiego nasycenia jak na Haiku Audio. Musisz jedynie przyzwyczaić się do gałki potencjometru, od około godziny 11 zaczyna się coś dziać. 

Jeśli chciałbyś przetestować wzmacniacz to wiesz gdzie nas szukać ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dedal75 napisał:

Dla branży Kolega @Grzesiek202 miał już mk5 w domu

Tak. Miałem - nawet z Q21, za co uprzejmie dziękuję. I bardzo mi się podobał, być może to będzie mój wybór.

39 minut temu, Q21 napisał:

Więcej energii zapewni hybrydowy Vincent SV227mk ale nie będzie takiego nasycenia jak na Haiku Audio.

Tego też słuchałem, energia - owszem jest, ale nie taka o jaką mi chodzi.

Na razie słucham sobie Unico Primo i rzekłbym, że do B&W 706 pasuje nawet lepiej niż Haiku, ale wybór nie jest przesądzony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak brzmi Unico Primo z B&W706? Dobrze, energicznie (kiedy trzeba), ale zarazem spokojnie, gładko i komfortowo. Tutaj pozdrawiam Piotra z @S4Home, który - jak sądzę, tak opisywał ten wzmacniacz.

Jakoś tak przypadkiem pierwszym utworem po lekkim podgrzaniu wzmacniacza, było „Where The Rivers Meet” J. Garbarka. Naprawdę, przez kilka minut nie mogłem wyjść z podziwu dla tego basu na początku utworu. Nie sądziłem, że w moim kolumnach drzemie jeszcze taki zapas energii. Żeby była jasność; na pewno są inne klocki dające jeszcze większego kopa w niskim zakresie, ale ja takiego dźwięku po prostu nie szukam. Basu we włoskim wzmacniaczu jest dla mnie już i tak na maksymalnym poziomie nie powodującym dyskomfortu. Z tego zresztą powodu nie podszedł mi Vincent MK227. Tutaj uderzenie pojawia się dokładnie na a tyle ile trzeba, nie zachodzi na średnicę, nic nie buczy bez celu. Dla mnie jest wystarczająco mocno i zgrabnie. No tutaj Unison wygrywa z Haiku.

Jeśli chodzi o Unico Primo, to dźwięk podoba mi się najbardziej idąc właśnie od dolnego do wysokiego zakresu. Bas, później średnica, która jest więcej niż okej i jest jej całkiem sporo. Choć Tutaj na pewno nie jest tak bogato i soczyście jak w Haiku. Bright ma też prawdziwsze wokale i chyba słychać w nim więcej lampy (jest trochę cieplej i bardziej miękko). Nie mam już Brighta, ale z tego co pamiętam, polski wzmacniacz wygrałby jednak w kategorii stereofonii i dynamiki w skali mikro. Unison gra chyba jednak lepszą dynamiką tam, gdzie trzeba przywalić.

Z wysokimi tonami mam natomiast problem. Jak dla mnie, są po prostu gdzieś schowane, bardzo nieśmiałe, dla mnie zbyt mało wyraziste. Oczywiście, nic nie skrzeczy, nie piszczy, ale to za mało. Nie wiem, mam jeszcze 2 dni słuchania. Może zmienię zdanie.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Zastanawiam się - Q21 już po raz drugi pisze o godzinie 11. U mnie z Focal Aria takie ustawienie to byłoby bardzo, bardzo głośno. Jak było u Was @Grzesiek202 @Dedal75
 

W salonach słucha się zdecydowanie głośniej niż w domu. Doskonale zdaja sobie sprawę, że im wyższa głośność tym lepsze brzmienie, dynamika itp., czyli lepsze postrzeganie danego produktu, który oferują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Zastanawiam się - Q21 już po raz drugi pisze o godzinie 11. U mnie z Focal Aria takie ustawienie to byłoby bardzo, bardzo głośno. Jak było u Was @Grzesiek202 @Dedal75
 

Koleżanki i Koledzy, ustawienia gałki na wzmacniaczu nie da się porównywać. Zależy od sygnału źródła, skuteczności kolumn, odległości z jakiej słuchamy/wielkości pomieszczenia i na koniec także od konkretnej płyty (różnice głośności płyt bywają bardzo duże).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Zastanawiam się - Q21 już po raz drugi pisze o godzinie 11. U mnie z Focal Aria takie ustawienie to byłoby bardzo, bardzo głośno. Jak było u Was @Grzesiek202 @Dedal75
 

W sumie, nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale podobnie jak Wy, stwierdzam że na jedenastej jest już naprawdę (zbyt)głośno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Kraft my pytamy tylko @Q21 co się za tym kryje , nikt sztywno się tu nie trzyma nastaw potencjometrów 😏 , trochę zaufania do naszej wiedzy 🤭. Pzdr 

PS niektóre moje wzmacniacze nie miały potencjometrów od do tylko kręciły się naokoło więc gdzie ta 11ta 😁

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AmarokKażde wejście w integrach mozna nazwać pre in 😏

A Tobie potrzebne jest bezpośrednie wejście na końcówkę mocy , więc to ważne . Pzdr

1 minutę temu, Fafniak napisał:

Myślę że jak pogadasz z "HAIKU" - cos wymyślą :)

Już gadałem nic nie wymyślą 😁

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dedal75 napisał:

Można i bez tego wejścia 😉 miałem dawno temu Marantza serii 6 i CA 651 bez power amp.

 Z pre out amplitunera do wejścia np.Aux .Pokrętło głośności na połowę kalibracja w  amplitunerze  i gra 😁 . To nie to samo ale ... Pzdr

 

Wiem, ze tak można, gdybym tylko ja to obsługiwał to żaden problem, ale sam nie mieszkam. 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

Kolego @Kraft my pytamy tylko @Q21 co się za tym kryje , nikt sztywno się tu nie trzyma nastaw potencjometrów 😏 , trochę zaufania do naszej wiedzy 🤭. Pzdr 

PS niektóre moje wzmacniacze nie miały potencjometrów od do tylko kręciły się naokoło więc gdzie ta 11ta 😁

A w Unisonie "zero" jest na godzinie trzeciej. Dobrze chociaż, że kręci się tę samą stronę aby podkręcić głośność. 😉

IMG_20211001_185950.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...