Skocz do zawartości

Wzmacniacz do B&W 706S2


Grzesiek202

Recommended Posts

Z tym wzmocnieniem to jest faktycznie bardzo różnie. W pre WBA głośno robi się od 10.30 , natomiast aby podłączyć RME / jako pre/ do końcówki BC Acoustique musiałem zastosować tłumiki obniżające poziom sygnału , bo nawet minimalne przekręceni gałki volume i było już cholernie głośno. Ale o co chodzi z tą 11-tą to też nie kumam.

20211001_202104.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to istotne to, jak już zauważyłeś, radiatory Bright-a mocno się grzeją. Latem namierzyłam 47 stopni.
No i tną skórę jak żyletki.
Natomiast bardzo łatwo wymienić lampki - wystarczy odkręcić sześć śrubek i voila'.

A jak pilot w Unison Primo?

Ja się generalnie wyleczyłam z pilotów. I tak leży koło wzmacniacza więc.. ;) . Najlepiej działał pilot z RME, ale dac nie został.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Asia napisał:

A jak pilot w Unison Primo?

Jak dla mnie - pomyłka, ani to ładne, ani funkcjonalne, bo po co mu tyle przycisków, skoro aktywne są chyba 4? Leży w pudełku. Ale przyznaję, że głośnością operuje dokładnie.

10 minut temu, Dedal75 napisał:

A jak u was z najniższymi poziomami głośności ? Bo podczas nocnego słuchania miałem trochę problem z cichym ustawieniem . Pzdr

W mojej opinii, zarówno precyzja dzusłania potencjometru jaki i same odczucia podczas cichego słuchania są lepsze w Unico Primo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam jak ten?

Jeszcze pytanie - czy przy przełączaniu źródła Unico tak pstryka? W Due słychać było przełącznik, trochę wkurzające, ale do przeżycia.

Co do cichego odsłuchu to faktycznie ciężko ustawić, najlepiej, jak pisałam wyżej, szło sterowanie poprzez RME.

14 minut temu, Fafniak napisał:

czy coś zmienili

Bardzo prawdopodobne, ale nie potrafię znaleźć informacji co to za potencjometr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Asia napisał:

Taki sam jak ten? 983 kB · 0 downloads

Jeszcze pytanie - czy przy przełączaniu źródła Unico tak pstryka? W Due słychać było przełącznik, trochę wkurzające, ale do przeżycia.

Tak. Dokładnie taki sam pilot.

Jeśli masz na myśli pstrykanie, które powoduje sam mechanizm selektora (na froncie jest gałka połączona prętem z tyłem wzmacniacza), to tak, to słychać 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie mylmy pojęć Marcinie 😏 wyjście z Rme jako przedwzmacniacz na integre lub bezpośrednio na końcówkę mocy w integrze to nie to samo 😉 . Pzdr

51 minut temu, Asia napisał:

 

 

Bardzo prawdopodobne, ale nie potrafię znaleźć informacji co to za potencjometr.

To chyba niebieski Alps ale ręki nie dam sobie uciąć .

59 minut temu, Fafniak napisał:

ciekawe , @Asia też coś o tym wspominała. U mnie jest idealnie, ciekawe czy to osobnicze preferencje czy coś zmienili

Czyżbyś też nabył Haiku ?

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Dedal75 napisał:

No ale nie mylmy pojęć Marcinie 😏 wyjście z Rme jako przedwzmacniacz na integre lub bezpośrednio na końcówkę mocy w integrze to nie to samo 😉 . Pzdr

Nie da się pomylić, taka jest różnica 🤪 Pzdr 

Jak sterują głośnością w Cyrusie, Adi na 0dB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Dedal75 napisał:

To chyba niebieski Alps ale ręki nie dam sobie uciąć .

Dużo starych wzmacniaczy ma te potencjometry. Mój leciwy marantz też. Wyregulowanie głośności za pomocą pilota na tych wzmacniaczach, graniczy z cudem. Ale ręczne kręcęnie gałką też ma swój urok 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Dedal75 napisał:

No u mnie ADI z Atollem AM 200se nie zagrało . Pzdr

Wiem 😁 Adi ciężko w pasować w system bo jest jeszcze ostrzejsze i bardziej detaliczne niż Topping D90. U mnie to akurat zaleta, ale 80 procentom się ten dźwięk nie zgra 👍

Pozdrowienia

Ps, napisz mi adres jeszcze raz, bo się do niego nie przekopie 😉

Adi zostaje u mnie na dłużej, może już docelowo... Jak znowu coś innego kupię proszę o publiczne wypomnienie 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...