Skocz do zawartości

Wzmacniacz do B&W 706S2


Grzesiek202

Recommended Posts

8 godzin temu, J4Z napisał:

a tak serio to podobno drogie tranzystory potrafią. Ktoś kiedyś rzucil kwotą 20k. Ja nie jestem bogaty. 

Nie wiem, co to znaczy "drogie" i "potrafią". ;) Na pewno tranzystor tranzystorowi nie jest równy, ale to nie tylko kwestia ceny, ale i - jak by to ująć - technologicznych wyborów i priorytetów konstruktora? W każdym razie czyste tranzystory z domieszką klasy A raczej nie grają sucho. Haiku Sol II nie był bardzo drogi, a wyjątkowo soczysty - moim zdaniem bardziej od niektórych hybryd. Miał swoje wady, ale na pewno nie należała do nich suchość. To samo mogę z grubsza powiedzieć o Indigo, choć on już jest bardziej wypośrodkowany od Sola II. Paradoksalnie, dość suchy wydawał mi się LAR IA 200 - właśnie hybryda. Bardziej sucha od obu Haiku jest też moja obecna  Norma - pomimo tego, że można ją uznać za "drogą" (wyraźnie powyżej 20k, choć nie jestem bogaty ;)). Na Normę mogę sobie tutaj bezpiecznie ponarzekać, bo ją lubię i nieprędko (jeśli w ogóle) wystawię ją na sprzedaż.  ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej przygodzie nie spotkałem wzmacniacza tranzystorowego do kwoty powiedzmy 8 tys. oferującego właśnie to co daje lampka w pre. Można by jeszcze pewnie kombinować z przedwzmacniaczem lampowym i jakąś końcówką, ale ja już zwyczajnie nie mam na to chęci. Ten MA1000 to naprawdę świetny wzmacniacz. Dzięki @Piotr Sonido za wzmiankę o nim, bo w przeciwnym razie pewnie nie zwróciłbym na niego uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzesiek202 Grzesiek, jak już się osłuchasz, to może skrobniesz coś więcej w dziale z testami? Chyba nie tylko ja jestem ciekaw, jak to gra (z Bowersami i w porównaniu z Cyrusem). Tym bardziej, że model już wycofany, więc nikt go nie posłucha w sklepie, ani nie wypożyczy z salonu do domu. Jesteś jedyną nadzieją forum. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę słów o tym wzmacniaczu. Przede wszystkim, mam wrażenie że zostanie ze mną na dłużej (może i dłużej niż kolumny). Nieskromnie wpomnę, że już paru(nastu) dokładnie słuchałem u siebie i MA1000 bardzo mi się podoba. To po Haiku Bright MK4, MK5 i Unison Research Unico Primo kolejna hybryda z lampkami i jednak wracam do tego połączenia, bo każdy z tych piecyków zapamiętałem bardzo pozytywnie.

Kupiłem go trochę w ciemno, bo wcześniej słuchając naprawdę niedługo i nie we własnych warunkach. Więc trochę niepewności było. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tak otwartego i odważnego grania, bo i nie tego szukałem do B&W, ale ostatecznie liczy się całokształt. Ale lampę słychać i o to chodziło. 

Nie potrafię pisać o dźwięku, ale spróbujmy. Mogłem go bezpośrednio porównać do Cyrusa One, więc to odniesienie będzie bezpośrednie. Tak standardowo dzieląc pasmo na trzy części. Basu jest mniej niż w One, ale jest on zdecydowanie inny, krótki twardy, może również nie tak niski i to, jeśli już mam wskazać mankamentu Magnata, byłby jeden z nich. To znaczy trochę więcej "mięcha" byłoby OK. Średnie, to już domena hybryd. To jest powód mojej zmiany. Lampka + bowersy to jest dźwięk tak "prawdziwy" (cudzysłów na wypadek dalszej koleżeńskiej dyskusji), jakiego nie słyszałem. Dźwięk niezwykle żywy, namacalny. Kapitalny, odważny wokal - ja tak lubię. Wybrzmienia, które albo gasną w punkt, jeśli tak trzeba, albo trwają jeszcze długo, bo tak ma być (Suzanne Vega, Tom's Diner). Dźwięk bardzo szczegółowy. Bardziej niż Cyrusa, który akcenty kładzie  na rozmach a nie detal. Ale wszystko świetnie odseparowane, z tak samo dużą przestrzenią, a Cyrus robi to fenomenalnie. Wysokie tony są odważne, otwarte, ale świetne jakościowo. Zupełnie inne  niż z One, który wszystko grał podobnie tyle że bardziej w tle, co i tak okazywało się OK z B&W. Stereofonia i holografia na podobnym poziomie jak w Cyrusie - może nie tak szeroko, ale dźwięk zyskuje dalsze plany. No to po prostu gra lepiej.

A, no i dynamika, jest naprawdę bardzo dobra. To nie jest wzmak który robi klimat ciepłym buczeniem. Jest trzeźwo, szybko i... o dziwo ciągle fajnie z B&W. Dochodzę do wniosku (i mam to gdzieś), że może mam jakiś wyłączony gust.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Jest trzeźwo, szybko i... o dziwo ciągle fajnie z B&W.

Teraz już rozumiem. Wzmacniacz, który "jeszcze" gra dobrze z Bowersami, a jednocześnie "już" może zabrzmieć ciekawie z Kefami R3 dzięki tej otwartości. Tak uniwersalny piec może być sercem systemu na lata. Jestem bardzo ciekaw, czy Kefy wyprą B&W. A może dwie pary kolumn - warunki lokalowe masz. :)

Przy okazji - luźna myśl. Kto jest najbardziej pokrzywdzonym i niedocenionym facetem w branży audio? Pan Wilkins. Ciągle tylko Bowersy to, Bowersy tamo. Ewentualnie B&W. A przecież jego wkład w firmowe brzmienie mógł być porównywalny z pierwszym ze wspólników. Więc oficjalnie: cieszę się, że Twoje Wilkinsy znalazły w Magnacie tak świetnego partnera. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rafał S napisał:

Wzmacniacz, który "jeszcze" gra dobrze z Bowersami, a jednocześnie "już" może zabrzmieć ciekawie z Kefami R3 dzięki tej otwartości

Sądzę, że dobrze to ująłeś.

8 minut temu, Rafał S napisał:

Jestem bardzo ciekaw, czy Kefy wyprą B&W

Nie, to się nie stanie. Nie potrafię się pozbyć tych kolumn. I zupełnie nie zgadzam się, że są pomyślane na zrobienie krótkiego efektu w sklepie. To nie produkt-wydmuszka. Mają coś, czego nie znalazłem (jeszcze?) w żadnych innych. R3 podobają mi się, może trochę fascynują na zasadzie przeciwieństwa. To dwa różne podejścia do muzyki. Których nie da się chyba połączyć? Gdybym słuchał głównie, tak jak wczoraj muzyki typu Dream Theater, Tool, to R3 są lepsze. Ale fortepian, smyczki, wokal - bez wątpienia siedemsetszóstki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...