Skocz do zawartości

Wzmacniacz do B&W 706S2


Grzesiek202

Recommended Posts

7 minut temu, Grzesiek202 napisał:

To nie offtop, ponieważ też ślędzę Twój temat i być może sprawdzę, tego Nuprime. Tylko, że mi pasuje Node 2i i chciałbym go zostawić.

Co do Vincenta (w moim przypadku był to SV-227) to mam bardzo podobne uczucia. Grał, bardzo mocno, ofensywnie, z mocnym basem, fajny do rocka, metalu, ale jednak... W porównaniu do Haiku Bright - zupełnie inna - duszna przestrzeń i brak finezji.

Node2i mam także - podpięty pod DAC-9 coaxialem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kacper.kaps napisał:

Node2i mam także - podpięty pod DAC-9 coaxialem

@kacper.kaps Czyli resumując masz Nuprime STA-9 (końcówka mocy) + DAC-9 (przetwornik cyfra-analog) + Node 2i (streamer+ przetwornik). Zatem, czy możesz podłączyć Node2i do DAC-9 tylko streamer, lub jako streamer i przetwornik? Dobrze rozumiem. Próbowałeś? Zestaw STA-9+DAC-9 powinien być jeszcze w moim zasięgu.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Grzesiek202 napisał:

@kacper.kaps Czyli resumując masz Nuprime STA-9 (końcówka mocy) + DAC-9 (przetwornik cyfra-analog) + Node 2i (streamer+ przetwornik). Zatem, czy możesz podłączyć Node2i do STA-9 bezpośrednio lub poprzez DAC-9? Dobrze rozumiem. Próbowałeś? Jakieś różnice. Zestaw STA-9+DAC-9 powinien być jeszcze w moim zasięgu.

DAC-9 działa w tym wypadku także jako przedwzmacniacz.
Bezpośrednio do STA-9 nie podłączałem, bo jednak nie mam żadnego RCA pod ręką.
Node2i jest podłaczone coaxem do DAC-9, a ten XLR-ami do STA-9.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2021 o 09:01, kaczadupa napisał:

Nie wiem czy mój Cyrus 8.2 nie byłby dobrym kompanem dla monitorów B&W, teoretycznie powinno być OK :)

W sumie sybilantów (tzw ałdiofilskiego powietrza) całkiem sporo w chytrusie i by mnie nie zdziwiło jakby zakłuło. Na niektórych kawałkach to mnie zaskakuje ile na moich spokojnych kolumnach pojawia się góry 😁 a to naprawdę łagodne tweeterki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, marcinmarcin napisał:

W sumie sybilantów (tzw ałdiofilskiego powietrza) całkiem sporo w chytrusie

A ja już sam nie wiem, z Dynaudio Emit M 20, X14 i X18 zero podkreślania głosek syczących, to samo z Dali Menuet, Elac Solano, AP Step plus, JMR Lucia. Za to z PMC 20.21 już mi za mocne ssss przeszkadzało. Cały czas mówię o brzmieniu z wykorzystaniem wbudowanego przetwornika w Cyrusie 8.2. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

A ja już sam nie wiem, z Dynaudio Emit M 20, X14 i X18 zero podkreślania głosek syczących, to samo z Dali Menuet, Elac Solano, AP Step plus, JMR Lucia. Za to z PMC 20.21 już mi za mocne ssss przeszkadzało. Cały czas mówię o brzmieniu z wykorzystaniem wbudowanego przetwornika w Cyrusie 8.2. 

A z audio physic classic 3 syczą ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest OK z APC3 i Cyruskiem 8 oraz psxem, mógłbym z nimi szczęśliwie żyć. APC3 są takie lekko szalone :), radosne, nie nudzą ale bardzo  dobrze trafiają w muzyczne klimaty, nie są do przesady "audiofilsko zmanierowane", są czaderskie :) ale nie mylić z efekciarstwem. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaczadupa napisał:

A ja już sam nie wiem, z Dynaudio Emit M 20, X14 i X18 zero podkreślania głosek syczących, to samo z Dali Menuet, Elac Solano, AP Step plus, JMR Lucia. Za to z PMC 20.21 już mi za mocne ssss przeszkadzało. Cały czas mówię o brzmieniu z wykorzystaniem wbudowanego przetwornika w Cyrusie 8.2. 

Ja nie narzekam 🙂 jest super 👍 ale moje brzmienie z tymi kolumnami jest dopiero na jasnym i szczegółowym Toppingu właśnie. Z One te sssski były nie do uzyskania. Mimo że One cyfrowy to jednak znacznie łagodniejszy. Spodziewałem się bardzo spokojnego grania z 8.2 a to przebija dynamiką Atolla i to chyba całkiem sporo 🤗

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokusiłbym się o stwierdzenie że byłoby inaczej jeśli , Cxa miałby wejście bezpośrednio na końcówkę mocy a tak nie spodziewałbym się spektakularnych różnic .

Pamiętam jak posiadałem Creeka a50 +CA sm6 i po wpięciu bezpośrednio na końcówkę mocy i wykorzystaniu przedwzmacniacza w Cambridge było wyraźnie lepiej (dla mnie )  Pzdr     

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
4 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Co prawda droższy, bo ponad 10 tysięcy, ale jesteśmy zdumieni nową odmianą Rotela RA 1592 MK2. Jest dużo lepsza od poprzedniej, pojawiło się więcej powietrza i lepsza kontrola basu. Naprawdę to czuć.

A Waszym zdaniem  Naim nie będzie bezpieczniejszym wyborem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciemno mogę polecić tylko piecyk, który namiętnie przez ostatnie  dwa tygodnie poznawałem tj. SuperNAIT 3. Niestety nawet nie podjąłem agresywnych negocjacji cenowych z Q21, zwyczajnie wyczułem, że tu nie podołam :)

Jednak wracając do tematu to Naim trzyma się swojego sprawdzonego pomysłu na brzmienie czyli i z tańszymi piecami nie będzie zaskoczenia. Każdy precyzyjny, detaliczny, idący w lekkie rozjaśnienie głośniczek powinien się ucieszyć z podłączenia Naima. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kaczadupa napisał:

W ciemno mogę polecić tylko piecyk, który namiętnie przez ostatnie  dwa tygodnie poznawałem tj. SuperNAIT 3.

Uuu, może za parę lat. Na razie mam 2- 3 razy mniejszy budżet. 

Teraz tak sobie siedzę, słucham albumu "Cachaito" - Orlando Lopez, za chwilę zagości "Nha Sentimento" - Cesaria Evora i.. no jak to brzmi. .. Moj NAD jest stworzony do takiej muzyki. Na pewno jego następca nie może zagrać tych płyt gorzej. 

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...