Skocz do zawartości

Wzmacniacz do B&W 706S2


Grzesiek202

Recommended Posts

3 minuty temu, Dedal75 napisał:

Ze wzmacniaczy które miałem z obecnymi kolumnami Bright jest na papierze najsłabszy jednak nie czuć że to 50w ,zresztą nie jest wyczynowcem , i jak napisałeś ,potrzebujesz spokojnego grajka . Pzdr

Wyczynowca już chyba nie szukam. Nie siedzę w temacie audio zbyt długo, ale wydaje mi się, że mój pierwotny zamysł, żeby kupić coś uniwersalnie grającego, nie sprawdzi się, bo nie ma takiego sprzętu (lub go nie ma w moim zasięgu cenowym).

A Ty czemu nie zostawiłeś Haiku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Dedal75 napisał:

Miałem wypożyczony i 3 inne  . A prawie 10 miałem własnych .

Bright się dla mnie robi 😏. Pzdr

No proszę... to masz rozeznanie. Jeśli możesz, to napisz jeszcze jakie masz kolumny i czemu Bright się robi, a nie kupiony? Jakieś dodatkowe zmiany?

Mnie podoba się jego barwa, wokale, duża scena i separacja instrumentów, ale w domu jeszcze nie słuchałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Naima Atom lub Nait xs2 czy xs3. Z tym, że XS3 nie ma wycofanej góry aie jest ona bardzo, bardzo nasycona, barwna, jak zresztą cały charakter grania tego wzmacniacza czyli dynamicznie ale zarazem gęsto, bardzo soczyście i barwnie. Świetny jest ten Naim XS3 (chociaż wyraźnie charakterny) i jeżeli tylko nasze kolumny nie są już same z siebie mocno nasycone, gęste i miękkie to będzie świetny sound do każdej muzy. Osobiście szukałbym wzmacniacza do tych kolumn u Naima. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kaczadupa napisał:

Sprawdź Naima Atom lub Nait xs2 czy xs3. Z tym, że XS3 nie ma wycofanej góry aie jest ona bardzo, bardzo nasycona, barwna, jak zresztą cały charakter grania tego wzmacniacza czyli dynamicznie ale zarazem gęsto, bardzo soczyście i barwnie. Świetny jest ten Naim XS3 (chociaż wyraźnie charakterny) i jeżeli tylko nasze kolumny nie są już same z siebie mocno nasycone, gęste i miękkie to będzie świetny sound do każdej muzy. Osobiście szukałbym wzmacniacza do tych kolumn u Naima. 

Jesus Maryjo, Adamie - Naim do B&W???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, stach_s napisał:

Jesus Maryjo, Adamie - Naim do B&W???

Tak, dla mnie SN3 jest przygaszony, zaokrąglony na wysokich i też lekko przyciemniony czy też pogrubiony na średni więc szukałbym otwarcia właśnie u głośniczków detalicznych, rozdzielczych, precyzyjnych i lekko rozjaśnionych. NAIM atom gra podobno tą samą manierą czyli ciepła średnica i delikatna nasycona góra. A już XS3 ma dużo więcej góry jak SN2 i zapewne Atom ale jest ona "bezpieczna" bo baaaardzo nasycona i gładka. Z jasnymi, raczej precyzyjnymi ATC 7, gdzie zwłaszcza góra ATC sama z siebie lekko suszy (a na tle Dynaudio czy Dali wręcz jest bardzo sucho... ) Naimy grają ładnie, dodając tak potrzebnej dla wysokich tonów ATC tkanki, soczystości. To samo mam nadzieję byłoby z B&W a w zamian te paczki dodałyby przestrzeni, której tak bardzo  brakuje Naimom. Tak to widzę ale nie słyszałem. Jest inaczej? 

Ps. Jeżeli niskie tony Bowersa też są raczej suche to bardziej widziałbym XS3 niż SN3 (tu znowu analogia do moich ATC 7, gdzie równiejszy na niskich tonach i bez lekkiego tłuszczyku SN3 wypadał mniej przyjemnie jak XS3 - cały czas mowa o połączeniu ATC z Naim). 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i macie rację Panowie. Ja pamiętam sprzed lat swoje 602s1, których nie wyobrażam sobie sparować ze wzmakiem grającym jak Naim, kolejne generacje s2 i s3 602 których miałem okazję słuchać grały co raz detaliczniej, jaśniej. To podstawa moich przypuszczeń, jeśli Bowersy zmieniły sygnaturę dźwięku w ostatnich latach, to wycofuję co napisałem i biję się w pierś ;)

 

Ja bym raczej poszedł w stronę jakiegoś Denona, czy innego podobnie gęsto grającego wzmaka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaczadupa napisał:

NAIM atom gra podobno tą samą manierą czyli ciepła średnica i delikatna nasycona góra.

Słuchałeś go? Bo ja go zapamiętałem z przed paru lat jako Vke, ale może to była kwestia glosnikow... Na pewno pierwsze co mi się rzucilo i skreśliło go od razu to brak środka i nie przyjemna ostra góra 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Słuchałeś go? Bo ja go zapamiętałem z przed paru lat jako Vke, ale może to była kwestia glosnikow... Na pewno pierwsze co mi się rzucilo i skreśliło go od razu to brak środka i nie przyjemna ostra góra 

Takiego grania jak opisujesz Naim chyba już od 10 lat nie spłodził.Widać paczki z nim grające były "wyjątkowe" ;)

Aż chciałbym Ci napisać jaki wzmacniacz na tle naim sound gra ostro i sucho na górze, ma braki na średnicy i przeciągnięty w czasie basik ale jest na to lekarstwo w postaci psx-a ;) Wypożycz, warto! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Choć nic nie zastąpi odsłuchu, a samych połączeń wzmacniacz-kolumny jest pierdyliard, to jednak to forum sporo pomaga w rozeznaniu się.

Niestety, proponowane czarne konie ze stajni Naim przekraczają w tym momencie mój budżet. Na wzmacniacz chciałbym wydać +/- cenę bowersów. Niestety, mam też inne hobby 🙂.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Grzesiek202 napisał:

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Choć nic nie zastąpi odsłuchu, a samych połączeń wzmacniacz-kolumny jest pierdyliard, to jednak to forum sporo pomaga w rozeznaniu się.

Niestety, proponowane czarne konie ze stajni Naim przekraczają w tym momencie mój budżet. Na wzmacniacz chciałbym wydać +/- cenę bowersów.

Jeśli musi być nowy, to faktycznie nie dasz rady, natomiast biorąc pod uwagę używki masz w zasięgu zacny XS2, jest ich kilka na portalach!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 

1 minutę temu, stach_s napisał:

Jeśli musi być nowy, to faktycznie nie dasz rady, natomiast biorąc pod uwagę używki masz w zasięgu zacny XS2, jest ich kilka na portalach!

No właśnie nie musi być nowy. Choć margines zaufania jest tu bardzo mały. Poszukam...

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzesiek202 napisał:

No 

No właśnie nie musi być nowy. Choć margines zaufania jest tu bardzo mały. Poszukam...

Na olx masz 2 używki z papierami, chyba z pierwszej ręki, ale jeśli wolisz nowy to targuj się, bo to stary model jest ;)

https://www.olx.pl/d/oferta/naim-nait-xs-2-audio-mix-krakow-CID99-IDB8WtK.html#d6fc562fd6

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Dzwonię do jednego, drugiego salonu:

- czy macie wzmacniacz X?

- Nie.

-A może Y, lub Z?

- W obecnej chwili, nie mamy i nie wiemy kiedy się pojawi.

Serio, jest aż tak źle? Denon PMA-1600 jest już droższy o prawie 1000 zł...

Nawet gorzej :P

19 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Magnata MA1000

Pisałem o tym. Nie ma i jego już nie będzie.

Zapominamy albo polujemy na używany

 

Ja osobiście też nie łączył bym Naima do Bowersa.

Ale co kto woli

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2021 o 14:08, Grzesiek202 napisał:

Szukam czegoś spokojniejszego, w barwnymi wokalami, ale widzę też, że te kolumny potrzebują prądu.

To prawda, że potrzebują dużo prądu.

22 godziny temu, stach_s napisał:

Może i macie rację Panowie. Ja pamiętam sprzed lat swoje 602s1, których nie wyobrażam sobie sparować ze wzmakiem grającym jak Naim, kolejne generacje s2 i s3 602 których miałem okazję słuchać grały co raz detaliczniej, jaśniej. To podstawa moich przypuszczeń, jeśli Bowersy zmieniły sygnaturę dźwięku w ostatnich latach, to wycofuję co napisałem i biję się w pierś ;)

Według mnie nie zmieniły sygnatury dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

To prawda, że potrzebują dużo prądu.

Kolego @lysyrafal, a możesz powiedzieć co wg Ciebie, znaczy że kolumny potrzebują prądu? Miałem u siebie kilka par monitorów, które też miały miano tych, które mają duże zapotrzebowanie na waty a napedzałem je wzmacniaczem, który ma moc 70w przy ośmiu ohmach. Także gigantem on raczej nie jest. Ba, jest on raczej mało popularny na tym forum 😉. I wg mnie grały te kolumny całkiem przyzwoicie. Oczywiście mam też porównanie ze słabszymi/innymi wzmacniaczami i nie zawsze moc zapewniała to na czym mi najbardziej zależało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

@seba3002 Kolumny grają wtedy z większą swobodą, po prostu pokazują całe swoje oblicze. Uważam, że jeśli już ktoś ma wybrane kolumny, to warto zabrać się za testowanie wydajniejszych wzmacniaczy.

Tak. Ja również twierdząc, że 706 "potrzebują prądu" upraszczam temat. Chodzi bardziej o powiedzmy wydajność prądową i to po prostu słychać w lekkości grania. Wat watowi nie równy. To już wiem. Choć pewne przypuszczenia można poczynić. Czy 20 watowy wzmacniacz lampowy zagrałby z moimi kolumnami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...