Skocz do zawartości

Primare i15 Prisma, jakie kolumny podstawkowe


agora

Recommended Posts

Witam panowie.

Jakie polecacie kolumny podstawkowe pod Primare i15 Prisma? Aktualnie sprzęt gra z MA Silver 100 ale niestety według mnie nie jest to udane małżeństwo.

Da się jakoś polepszyć dźwięk za pomocą kabli do kolumn (i15+Silver 100) ? Jakie kable polecacie? Zanim wybiorę jakieś nowe kolumny skazany jestem na aktualny zestaw stąd pytanie odnośnie kabli 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Rozwiń proszę myśl co w tym małżeństwie nie gra.

Jeśli, strzelam, system gra dla Ciebie za jasno, za bardzo dokładnie, za analitycznie, to nie do końca poprawisz to kablami.

Mozesz spróbować tanie kable Melodika MDC 2250 które dość mocno tłumią górę. Ale obawiam się że wymiana któregoś z ważniejszych elementów może tutaj być konieczna.

Co było wcześniej? Skąd wybór jednego albo drugiego?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, pierwsze były MA Silver 100. Szukałem do nich wzmacniacza. Z tych które odsłuchiwałem spasował mi Magnat MR780 ale do końca nie byłem przekonany. Przypadkowo trafiłem na odsłuch i15 i spodobał mi się jego przekaz. Lubię zestawy które grają szczegółowo, jasno ale w moim komplecie jest jakby za jaskrawo szczególnie kiedy pojawiają się wokale robi się jakoś nie naturalnie (ciężko mi to wytłumaczysz, szczególnie dlatego ze dopiero raczkuje w świecie audio). Druga sprawa to ta ze aktualnie kolumny są spięte jakimś tanim kablem z marketu „MM” o przekroju 2x1.5 może to on wprowadza trochę zamieszania. Zastanawiałem się nad VAN DAMME UP-LCOFC HI-FI 2X4 MM. Nie jest drogi a z pewnością będzie to dużo lepsze rozwiązanie niż moje aktualne.

Co do konieczności zmiany to wolałbym dobrać jednak nowe kolumny

Edytowano przez agora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Jeśli problemem jest zbyt mocna góra to przewód Melodiki by tutaj pomógł ale straciłbyś na dynamice i przestrzeni. W nieco wyższej kwocie masz Kimber 4pr, który zapewni przestrzenne brzmienie, dociąży średnicę oraz uspokoi górę. Na grubość przewodu nie patrz, ponieważ nic Ci to nie powie. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Q21 napisał:

Hej,
Jeśli problemem jest zbyt mocna góra to przewód Melodiki by tutaj pomógł ale straciłbyś na dynamice i przestrzeni. W nieco wyższej kwocie masz Kimber 4pr, który zapewni przestrzenne brzmienie, dociąży średnicę oraz uspokoi górę. Na grubość przewodu nie patrz, ponieważ nic Ci to nie powie. 
 

Raczej nie chciałbym stracić dynamiki bo podoba mi się ona w tym zestawieniu. Musze pomyśleć nad waszą propozycją kabli. 
Możecie zasugerować jakieś inne kolumny które według waszej opinii zgrałyby się z i15 Prisma ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Czyli miałem rację.

No to nie. To nie kwestia kabli. Musisz zmienić wzmacniacz. Bo kablami zmienisz jedno, zepsujesz drugie a ból i tak wróci.

Moim zdaniem weź pożycz na dłużej przecież jednak tańszego Magnata MR 780.

Atoll i Musical to także dobry kierunek.

Piotr

 

Piotr, wymiana wzmacniacza raczej odpada. Podoba mi się jego funkcjonalność, minimalizm i dźwięk. Wiem ze może zagrać lepiej (nawet z MA Silver bo słyszałem w salonie). W moim zestawie przeszkadza mi najbardziej góra. Pojawiają się sibilanty, które trochę mnie denerwują. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś pozostać przy Primare i15 prisma to polecałbym koniecznie zwrócić uwagę na gęsto brzmiące Pylon Audio Diamond Monitor 18, które zapewnią mocny, mięsisty bas oraz dociążoną średnicę. Więcej przestrzeni uzyskasz na francuskich Jean Marie Reynaud Lucia, o których możesz poczytać na forum. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Q21 napisał:

Jeśli chciałbyś pozostać przy Primare i15 prisma to polecałbym koniecznie zwrócić uwagę na gęsto brzmiące Pylon Audio Diamond Monitor 18, które zapewnią mocny, mięsisty bas oraz dociążoną średnicę. Więcej przestrzeni uzyskasz na francuskich Jean Marie Reynaud Lucia, o których możesz poczytać na forum. 

Ok. Dzięki za kierunek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zdecydowanie powinieneś sprawdzić kolumny o cieplejszym przekazie. Z Primare fajnie gra na przykład Dynaudio czy włoska Opera Prima. Uspokoisz górę, wyeksponujesz ładnie środek i nie stracisz z dynamiki. Warto przetestować. Kablami nie osiągniesz oczekiwanego efektu.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

A Nie masz czasem za dużo gładkich  pustych powierzchni w pomieszczeniu ?

Pzdr

Znajdzie się trochę. Tym bardziej ze sprzęt jest w pokoju dziennym. Pomieszczenie około 20m2. Spora rogówką na wprost kolumn. Kolumny oddalone od siebie około 180cm. Siedzę na wprost ich tak mniej więcej 320cm. Na razie stoją 30cm od podłogi (brak możliwości innego ustawienia)

2 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

zdecydowanie powinieneś sprawdzić kolumny o cieplejszym przekazie. Z Primare fajnie gra na przykład Dynaudio czy włoska Opera Prima. Uspokoisz górę, wyeksponujesz ładnie środek i nie stracisz z dynamiki. Warto przetestować. Kablami nie osiągniesz oczekiwanego efektu.

Pozdrawiam,

Michał

Jakieś konkretne modele Dyna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Na przykład Excite X14/X18.

Pozdrawiam,

Nie znam Twojego wzmacniacza kolego @agora, ale jeśli to jasny wzmacniacz myślę że excite zagrają z nimi super. Sam mam większą wersję tych monitorów (x18) i uważam je za bardzo dobre monitory. Piękna, rozdzielcza góra, doskonały, ciepły środek i mocny, dość głęboko schodzący bas. Wiem że jeden z forumowiczów sprzedaje te kolumny w białej satynie. A jeśli nie lubisz dużej ilości basu warto też rozważyć JMR Lucia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Nie znam Twojego wzmacniacza kolego @agora, ale jeśli to jasny wzmacniacz myślę że excite zagrają z nimi super. Sam mam większą wersję tych monitorów (x18) i uważam je za bardzo dobre monitory. Piękna, rozdzielcza góra, doskonały, ciepły środek i mocny, dość głęboko schodzący bas. Wiem że jeden z forumowiczów sprzedaje te kolumny w białej satynie. A jeśli nie lubisz dużej ilości basu warto też rozważyć JMR Lucia. 

Tak. Wzmacniacz gra dość jasno. Dzisiaj trafiłem na informacje ze zalecają do niego kolumny o nieco złagodzonym i ocieplonym brzmieniu tj. Sonus Faber, Opera, Graham Audio, Harbeth, Dynaudio czy Vienna Acoustics

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jesli wzmacniacz ma zostać to faktycznie polecam sprawdzić ELACi. Czy to model Carina, Solano czy Vela. Który będziesz miał w zasięgu finansowym i do wypożyczenia.

Także KEF R3 oraz monitory Opera.

Piotr

Dzięki za propozycje. Zastanawiam się na KEF bo znalazłem pare zdjęć/materialow gdzie zestawiali ten wzmacniacz właśnie z KEF. Kwota wstępnie taka jak za MA Silver 100. Jak będzie ciekawie to się dołoży 😉

Niestety najlepiej odsłuchać ale zanim to zrobię chciałbym mieć wybrane pare modeli  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, agora napisał:

Zastanawiam się na KEF bo znalazłem pare zdjęć/materialow gdzie zestawiali ten wzmacniacz właśnie z KEF. 

Kefy r300 (bo akurat te miałem) to moim zdaniem podobny charakter grania co excite x18. Z tym, że podstawa basowa jest tu jeszcze solidniejsza niż w dynaudio, wokale są wg mnie odrobinkę lepsze, natomiast mi brakowało w nich odrobinę góry pasma. Generalnie grały odrobinkę ciężej i bardziej "oleiście". Tak czy owak to też bardzo fajne monitory. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, seba3002 napisał:

Kefy r300 (bo akurat te miałem) to moim zdaniem podobny charakter grania co excite x18. Z tym, że podstawa basowa jest tu jeszcze solidniejsza niż w dynaudio, wokale są wg mnie odrobinkę lepsze, natomiast mi brakowało w nich odrobinę góry pasma. Generalnie grały odrobinkę ciężej i bardziej "oleiście". Tak czy owak to też bardzo fajne monitory. 

Miałem już jedne KEF-y, wszak nie serii R ale w tamtych tez brakowało mi górnego pasma. Ogólnie lubię jak dźwięk jest dociążony ale nie ospały

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @agora, a można wiedzieć co to był za model kefów? 

Wracając jeszcze do tematu polecanych kolumn mi podobały się też elac vela, których słuchałem z heglem. Wg mnie miały odrobinkę wycofaną średnicę, ale że kolumny słuchałem w salonie audio więc mogę się mylić 🙂. Bas był natomiast bardziej zwarty niż w kefach czy excite a góra to już zupełny odlot. Niesamowicie rozdzielcza i rozpylona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...