Skocz do zawartości

Transport cd


VVojciech

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Stoję przed wyborem transportu cd do audio-gd R-28 i jestem w kropce🙂 Jeżeli chodzi o nowy to w grę wchodzi audiolab 6000cdt, natomiast wiele czytałem na temat starszych odtwarzaczy CD (Philips/Marantz) z lat 80. Napędy cdm-2/4. Mieliście może jakieś porównanie tych cdkow z tym audiolabem? Używkę takiego cd można kupić w zależności od modelu do 800zl spokojnie ale nie wiadomo jak to będzie z ich stanem. Chodzi mi tylko i wyłącznie o transport po coaxialu. Przykłady to Marantz cd 52 mk2se czy np Philips cd650...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jako transport płyt właśnie Marantza CD52 mk2 SE.

Niedrogi ale naprawdę sprawdza się w tej roli bardzo dobrze. Tylko trzeba mu wymienić kółko zębate napędowe i pasek. Jak ma oryginalne to próba zamknięcia szuflady poprzez jej popchnięcie zakończy się awarią. Ale to jest łatwe do zrobienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych sprzętów masz Audiolab 6000CDT oraz Cambridge Audio CXC V2. Cambridge Audio prezentuje bardziej plastyczne brzmienie z bliższą średnicą. Audiolab zapewni większą przestrzeń oraz separację instrumentów. Bas jest bardziej zróżnicowany i schodzi odrobinę niżej względem CXC. Miałem oba u siebie w domu na długie testy. 
Z używanych sprzętów godny polecenia jest Kenwood DP8010, który w roli transportu sprawdza się bardzo dobrze. Po analogu jest fatalny, płaski, bez wyrazu ale po coaxialu zyskuje. Bardzo dobry napęd i błyskawiczny odczyt płyty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zakupiłem Marantza cd52mk2se inaczej  bym się nie przekonał🙂 Jako odtwarzacz jest ok dzwiek analogowy, uporządkowany, poprostu przyjemny. Potrzebuję teraz kabel coaxial.  Doradzcie czy przy takim sprzęcie jak mam to taki profigold proa4801 wystarczy albo taki real cable an99? Czy celować w coś wyżej w granicach 400zl? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...