Skocz do zawartości

Sprawozdanie z audiofilskiej orgietki - wrażenia z odsłuchu sześciu monitorów


lpomis

Recommended Posts

No i tak to już jest. Od tego jak odbieramy dźwięk wpływa naprawdę wiele. Od nastroju, kondycji, akustyki pomieszczenia, ustawienia samych kolumn i elementów toru. Sam się czasem na tym łapię, że któraś z kolumn dziś mi nie podejdzie do końca, a za tydzień nie zamieniłbym jej na żadną inną. Dobrym przykładem są JMR Lucia, które w pokoju u Adama zagrały naprawdę biednie. Widać zdecydowanie nie pasowało im to ustawienie. Brakło czasu i sił na kombinowanie. Przywiozłem je do siebie, podłączyłem, ustawiłem tak jak zawsze i bum! To było to!

Wnioski? Słuchajcie kolumn u siebie, w miejscu docelowym przed zakupem. Kombinujcie z ustawieniem. I jak na dworze 35*, a dodatkowo mieliście nieprzespaną noc, przełóżcie temat z audio na jutro :)

 

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nurtuje ten wypchnięty górny środek. P. Kisiel w recenzji ATC scm 7 pisze, że te paczki mogą być czasem lekko krzykliwe poprzez swoje strojenie na przełomie środka i góry i Cyrus 8 to pokazuje - czy to jego sprawka czy tak grają ATC 7? AP C są tam delikatnie wycofane i to też z Cyrusem 8 słychać. Elac Solano był całkiem zgaszony na górnej średni i gdyby Cyrus 8 tam coś wypychał to wyprostowałby, otworzył tę średnicę a tak się nie stało. Zastanawia mnie Dali Menuet, czy one są gdzieś delikatnie rozjaśnione (obstawiam, że tak) czy mają przejście ze średni na górę ustawioną jak ATC 7?

No i samo ustawienie... Tu też sporo się dzieje...  A o dzisiejszej temperaturze nie wspominając :)

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mam mieć dostarczone monitory o których już jakiś czas temu pisałem tj. Audio Physic Step Plus. I na nich, przynajmniej na jakiś (dłuższy) czas, zakończę poszukiwania następcy dla moich ATC scm 7v3 i Dynaudio X14.

Teoretycznie powinno być przynajmniej bardzo dobrze ale są jeszcze specyficzne upodobania/wymagania testującego ;)

 

119ap.promo_.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryła ładna, coś jak ATC scm 7 ale z dodatkowym pochyleniem. Grać raczej będą, w końcu ten monitor w coraz  nowszych wersjach jest produkowany od wielu lat. Obecnie chyba został zastąpiony przez model Step 35 ale na 100% nie wiem. 

27 minut temu, Marek Muszyński napisał:

Jeszcze nie wiem. Obawiam się, że ewentualnie byłby to mały kroczek i to nie wiadomo w którą stronę, a ja potrzebuję skoku milowego :)

Brałbym w ciemno gdyby warunki lokalowe pozwalały

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2021 o 09:53, kaczadupa napisał:

Dzisiaj mam mieć dostarczone monitory o których już jakiś czas temu pisałem tj. Audio Physic Step Plus. I na nich, przynajmniej na jakiś (dłuższy) czas, zakończę poszukiwania następcy dla moich ATC scm 7v3 i Dynaudio X14.

Teoretycznie powinno być przynajmniej bardzo dobrze ale są jeszcze specyficzne upodobania/wymagania testującego ;)

 

119ap.promo_.jpg

Przyszły ? Czekamy z niecierpliwością na wrażenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły ale nie zostaną :(

Tak po męsku, bez zbytniego rozpisywania się i szczerze do bólu:

w moim pokoju i z moimi gratami oraz na mój gust lepiej wypadły Audio Physic C3. Oczywiście audiofilsko gadając należy zauważyć, że wyższy model AP to granie bardziej ułożone i zdecydowanie gładsze na sredni!, że wokale są bardziej namacalne itd. ale.... brakuje skali z większych AP C3, droższe AP są aż za gładkie... , za audiofilskie..., za "poważne", nie są tak uniwersalne jeżeli chodzi o różne gatunki muzyki. Albo jest za nachalnie w okolicach średni czy góry albo w drugą stronę - czegoś brakuje - jakby potrzebny był lepszy tor, żeby z nich to wydusić... Próbowałem z różnymi ustawieniami monitorów w pokoju ale - czytaj wyżej. 

Nie ma tego urozmaicenia, żywiołowości, "młodzieńczej" radości grania AP C3, tu nigdy nic nie męczy przez jakieś wypchnięcie do przodu i nigdy nie ma się wrażenia, że potrzebny jest mocniejszy wzmacniacz, który wydusi z nich brakujące dźwięki, jest w punkt. Z APC 3 w przeciwieństwie do Step plus włączasz zabawki, słuchasz każdego gatunku muzyki i banan na twarzy. Może potrzebuję właśnie takiego grania po moich Dynaudio i ATC scm 7, mniej audiofilstwa a więcej młodzieńczej radości i uniwersalności  - nie mylić z efekciarstwem. 

Ostatecznie i tak nasz gust (i pomieszczenie) o wszystkim decydują, tak mi się wydaje. Tyle w temacie. 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Może potrzebuję właśnie takiego grania po moich Dynaudio i ATC scm 7, mniej audiofilstwa a więcej młodzieńczej radości i uniwersalności  - nie mylić z efekciarstwem.

Bardzo dobrze to ująłeś Adam. Sam kilka razy pisałem o tym, że audio physic 3 to bardzo "radosne" granie. No i sprawdzają się dobrze w szerokim spektrum gatunków muzycznych. 

 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2021 o 23:41, lpomis napisał:

To jeszcze pięknie równiutka Lucia na dokładkę:

obraz.thumb.png.ff14fbe12b130f4874ab6258e469a9b8.png

Porównywanie pomiarów robionych przez różne redakcje to ryzykowne zajęcie. Procedury pomiarowe są różne. Do tego dochodzi różny sposób obrazowania. Przeskalowałem wcześniej zamieszczone wykresy Lucii, Menuetów i SCM7. Wcześniej pasmo ATC wyglądało na najbardziej pofalowane. Po ujednoliceniu skali, wychodzi, że jest najrówniejsze;).

A jeszcze nie wiemy, jakie wygładzanie zastosowały redakcje. Śliska sprawa. Najbezpieczniej porównywać tylko pomiary w ramach jednej redakcji.

SPL01.thumb.png.ce60e1538d8800827ff4a304f8030c22.png

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...