Skocz do zawartości

Sprawozdanie z audiofilskiej orgietki - wrażenia z odsłuchu sześciu monitorów


lpomis

Recommended Posts

Seba, ono (granie) nie jest za bardzo audiofilsko zmanierowane (czytaj np. Dynaudio, które dane mi było słuchać) a jest w sam raz audiofilskie :), no przypomnij sobie chociaż ich barwę średnicy, jest prawie idealna. Do tego ta ich skala, z nimi  nie boli aż tak jak z ATC 7, że tam na dole czasem jednak brakuje tej kropki nad i... ;)

21 minut temu, Kraft napisał:

Śliska sprawa.

Usznie, słuchając tych trzech monitorów w jednym czasie i miejscu powiedziałbym, że JMR są całościowo rozjaśnione ( lekko podbita góra i za bardzo wycofany dół oraz odchudzona średnica), Dali Menuet (delikatnie po jasnej stronie przez lekko wzmocnioną górę ale środek i dół w punkt) ATC scm 7v3 (wokale lekko pogrubione, trochę wypchnięty górny środek, reszta prawie  w punkt). 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może tego basu w ATC miałbyś więcej gdybyś postawił je bliżej ściany. Straciłbyś pewnie na scenie "w głąb" ale dolny zakres, moim zdaniem, raczej by się poprawił. U mnie, z racji tego, że kolumny stoją raptem trzydzieści kilka centymetrów od ściany, takim konstrukcjom jak JMR lucia czy PMC db1, jej bliskość dobrze robi. Ale już z dynaudio tak różowo nie jest. 

Z audio physic classic 3 jest tak jak mówisz. Zarówno RATM (nie wiedziałem, że Ty takiej muzyki słuchasz 😜) jak i Diana Krall brzmi dobrze. Z tym że ta druga jednak moim zdaniem przyjemniej brzmi na dynaudio. Czyli jednak zawsze jest jakiś kompromis. 

A a propos dynaudio. @kaczadupa, widziałeś że wychodzą nowe emity?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem. Ciekawie to wygląda ale Dynaudio już chyba nie dla mnie. Wystarczy, że jedne Dyniaczki stoją u mnie  bezrobotne od czasu jak nabyłem ATC. 

8 minut temu, seba3002 napisał:

Zarówno RATM (nie wiedziałem, że Ty takiej muzyki słuchasz 😜)

ATC mnie w RATM wkręciły i słucham tej muzy ostatnio całkiem namiętnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, seba3002 napisał:

A a propos dynaudio. @kaczadupa, widziałeś że wychodzą nowe emity?

"Emit 20 korzysta z głośnika wysokotonowego Cerotar bezpośrednio z Evoke" - brzmi zachęcająco. To może one będą moimi przyszłymi Dynaudio, bo jakieś Dynaudio każdy audiofil przecież mieć musi;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nie moje klimaty. 

1 godzinę temu, Kraft napisał:

To może one będą moimi przyszłymi Dynaudio, bo jakieś Dynaudio każdy audiofil przecież mieć musi;)

Myślę, że ich cena wyjściowa to będzie pewnie z 3500. A może i więcej. Starsze dynaudio miałem wypożyczone z q21 i z tego co pamiętam były trochę bardziej "zamulone" od Excite. Ale że dynaudio różnie stroi swoje kolumny, te mogą grać zupełnie inaczej. Co do wyglądu, ja chyba wolę jednak klasyczne skrzynki dynaudio, z pierścieniami wokół przetworników i widocznymi śrubami. Te są jak dla mnie zbyt nowoczesne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, seba3002 napisał:

No niestety, nie moje klimaty. 

Myślę, że ich cena wyjściowa to będzie pewnie z 3500. A może i więcej. Starsze dynaudio miałem wypożyczone z q21 i z tego co pamiętam były trochę bardziej "zamulone" od Excite. Ale że dynaudio różnie stroi swoje kolumny, te mogą grać zupełnie inaczej. Co do wyglądu, ja chyba wolę jednak klasyczne skrzynki dynaudio, z pierścieniami wokół przetworników i widocznymi śrubami. Te są jak dla mnie zbyt nowoczesne. 

Ceny już podano. 

The new Dynaudio Emit family is now available in a choice of black, white and walnut finishes, priced at £630 / AU$1199 for the Emit 10 (pair), £825 / AU$1599 for the Emit 20 (pair), £1300 / AU$2499 for the Emit 30 (pair), £1750 / AU$3299 for the Emit 50 (pair) and £600 / AU$799 for the Emit 25C (single).

Co do wyglądu, to te ze śróbami też mi się bardziej podobają. Ale maskownice wolę magnetyczne niż na kołki. Plusem nowych Emitów może być bardziej zaawansowany tweeter i strojenie z pomocą Jupitera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoho, 4300 za najniższą serię 🙂. Nieźle 🙂. Aczkolwiek od znajomych stolarzy wiem, że ceny materiałów poszły bardzo w górę, więc tutaj dopatruję się podwyżki w stosunku do poprzednich Emitów 😉. Ciekaw jestem tylko czemu dynaudio nie zmieniło nazwy serii, skoro wyglad jak i charakterystyka tych kolumn jest inna od poprzedniej. Może pomysły na nazwy z literką E z przodu się wyczerpały 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No poniosło Dynaudio z cenami. 4300 za serię Emit 20 made in China to naprawdę sporo. Nie rozumiem też pozostawienia samej nazwy "Emit", skoro to tak naprawdę inne kolumny. Jeśli chcieli pozostać przy tej nazwie to mogli dodać dopisek MK2, V.2 lub coś w tym stylu. Pierwsza wersja namieszała trochę na rynku audio. Ciekawe jak będzie teraz :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...