Skocz do zawartości

Gramofon używany za 250zł


Recommended Posts

Hej, chciałbym kupić swój pierwszy gramofon, ze względu na niewysoki budżet rozważam raczej opcję sprzętu używanego. Jestem laikiem w temacie więc zupełnie nie wiem czym się kierować a ofert na allegro jest ponad 5 tysięcy a w interesującej mnie cenie kilkaset. Nie posiadam przedwzmacniacza, czy innych rzeczy dotyczących gramofonów. Tylko jakąś wieżę chyba marki Tonsil sprzed parunastu lat, więc chciałbym, żeby działał on po podłączeniu do Kolumny. Z góry dzięki za pomoc!

Edytowano przez Plectrophenax
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by pomyśleć o gramofonie rodzimej produkcji z Foniki a w tym budżecie celowałbym w "Bernardopodobne" coś w tym rodzaju:

https://www.olx.pl/d/oferta/bernard-gramofon-CID99-IDGPk1X.html#951128045e

PS choć to z mojego miasta to oferta nie moja :) 

To całkiem fajne gramofony i na początek można rozważyć zwłaszcza z giętym ramieniem (zawsze mi się takie bardziej podobały). Przez moje ręce przeszły dziesiątki polskich gramofonów i spokojnie  można iść w tą stronę, tym bardziej, że masz jakiś polski sprzęt grający (Tonsil to producent kolumn) więc mniemam, że wzmacniacz też "nasz". Napisz dokładniej co to jest, to będzie można określić, czy ma przedwzmacniacz.

https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-bernard-gs-460-CID99-IDJS1Nq.html#b4a94a782a

 tu przegląd, wkładka i pokrywa potrzebna ale cena na początek do przyjęcia.

Napisz skąd jesteś to znajdziemy coś w okolicy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chili osobiście miałem kontakt z dwoma Bernardami i nie specjalnie jestem ich fanem. Głównie z powodu niestabilnych obrotów , ale fakt , od czegoś trzeba zacząć . Z drugiej strony może przesadzam , miałem dwa Telefunkeny S500 i S 600 / czyli czarny S500 :) / spotkałem się z wieloma opiniami , że sensory nie działają , to znowu , że magnes w antyscatingu przestaje działać , a ja ani w jednym ani w drugim takich problemów nie miałem. Może więc Bernard ? :) 

Mały OT , przepraszam autora wątku 

@Chili na początku sierpnia będę miał pre do kompletu z monoblokami , zaproszenie podtrzymuje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446woow, super i chętnie skorzystam z zaproszenia.

Ja mam obecnie obydwa wspomniane Telefunkeny i to całkiem porządne gramofony a ramię Ortofona (212) to już klasyka i zdarza się, że cena ramienia jest równoważna z gramofonem. Niestety obydwa moje egzemplarze do serwisu.

Co do Bernardów to za 200 - 300zł to to naprawdę solidne sprzęciory i "Biedronkowe" wynalazki zostawiają daleko w tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Bernard nie jest zły :)

A tak na poważnie, to jeżeli ma stabilne obroty i ramię zachowane w przyzwoitym stanie, to jest to jak najbardziej dobry trop. Trzeba tylko zwracać uwagę na to z jaką wkładką jest sprzedawany dany egzemplarz. Jeżeli to MF-100/102/104, to nie ma problemu (są do nich dostępne nowe igły). Jeżeli to nieparzyste MF'ki, to gorzej bo igieł do nich nie ma i trzeba się liczyć z koniecznością wymiany całej wkładki (większy koszt). W tych gramofonach często można jeszcze spotkać tanie wkładki Audio Technica. AT91 i pochodne (gorsza wkładka od MF100) albo AT95 (to już lepsza sytuacja). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...