Skocz do zawartości

Amplituner stereo na lata?


Piotr Soroka

Recommended Posts

Witam,

Co polecicie jako amplituner stereo na lata ?

Miałem onky tx-sr606. Grał ok - ale szajs totalny. Padło po 3 latach HDMI, później coś zaczęło strzelać po kilku latach... ostatecznie już w ogóle przestał grać. Grał ładnie i chętnie bym kupił ponownie Onkyo - ale jak ma znowu zacząć się sypać po kilku latach, to dziękuję wydawać 2-3k na takie ustrojstwo.  Ojciec ma Denona z podobnej półki cenowej , ten sam czas i nic się nie dzieje. Na tych samych kolumnach dużo bardziej podobało mi się brzmienie Onkyo. 

Co zatem >?

Szukam czegoś w okolicy 2-3K. Coś co można sterować pilotem TV a amplituner jest schowany w szafce rtv. Szafka wentylowana dodam. Powinien więc mieć hdmi ARC. Nie jestem audiofilem żadnym. Podłączam póki co Jamo s606 130W- Tani przyzwoity głośnik 6Ohm. Kiedyś słuchałem na 5.1 ale po różnych przeprowadzkach słucham w stereo tylko. Odsłuch głównie TV, filmy, muzyka z mp3 z dysku sieciowego. Muzyka raczej mainstremowa - bas -  niż klasyczne czy rockowe

Wygooglałem np onkyo TX-8390 lub TX-8270 , jest denon DRA 800. Coś jeszcze polecanego "NA LATA". No chyba że Onkyo robi już dobry sprzęt? Yamaha ma z tego co wiem 803 ale bez ARC.

Edytowano przez Piotr Soroka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Piotr Soroka napisał:

Co polecicie jako amplituner stereo na lata ?

 

30 minut temu, Piotr Soroka napisał:

Powinien więc mieć hdmi ARC.

To się niestety wyklucza ;)

Jak chcesz amplituner na lata, to polecam , gra od 1976 roku i nie chce się zepsuć :)

sony.PNG

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Piotr Soroka napisał:

Szukam czegoś w okolicy 2-3K. Coś co można sterować pilotem TV a amplituner jest schowany w szafce rtv.

To się nie dziw że Ci padł. Szafki tzw. rtv z reguły konstruują ludzie nie mający w ogóle pojęcia jakie wymagania ma sprzęt który domyślnie ma być w nich umieszczany. To nie zmywarka czy lodówka że można ją zabudować. Sam borykam się z niedźwiedzią przysługą mojej żony co znalazła piękną i pasującą szafkę na mój sprzęt. A ja muszę się teraz dodatkowo namordować żeby zapewnić wentylację.

26 minut temu, tomek4446 napisał:

To się niestety wyklucza

Jak chcesz amplituner na lata, to polecam , gra od 1976 roku i nie chce się zepsuć :)

Eee tam, jak dbasz tak masz.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś coś z mocniejszym basem to Denon DRA800h byłby dobrym rozwiązaniem. Yamaha RN803d zapewni lepszą dynamikę oraz mocniejszą górę. Basu nie będzie tak dużo jak w Denonie. 
Musisz jedynie pomyśleć w przyszłości o lepszych kolumnach, ponieważ obecne Jamo nie wyciągną pełnego potencjału nowego wzmacniacza. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz na lata -> tylko tylko stare klocki. Nowe robione są na krótko bo ruch w interesie musi być - a jak Cię zmusić do zakupu nowego? Psującym się :) .

 Kup starą Yamahę A700 przeserwisuj i masz wieczny wzmak. On jako końcówka, do niego jako źródło jakiś streamer, względnie niedrogi bo tu się nie zepsuje ale będzie brak wsparcia i też będzie "kup nowy" :) .

Yamaha to mój typ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz amplitunera na lata to nie może być on ze złączami HDMI.

Bo tu nikt gwarancji dłuższej niż 3 lata ci nie da.

To najsłabszy element takich konstrukcji.

Chcesz dobry amplituner to Yamaha 803

8270 i 8390 nie ma i nie wiadomo czy jeszcze będą.

Denon DRA 800 ma HDMI ale gra zupełnie odmiennym dźwiękiem niż Onkyo które miałeś. Może Ci nie spasować.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.. wiele sprowadza się do HDMI.

 

HDMI chciałem bo można dobrze sterować dźwiękiem z TV - a na tym mi zależało. JE=eden pilot od tv do większości rzeczy.

Z tego co wiem to tylko ARC z HDMI da taką możliwość. Bo zwykłym łączu optcznym podobno nie wszystko działa jak wł/wył ampli.

 

Znalazłem też używaną yamahe RX-A3010 za ok 1700. Może to ? Taki kombajn ze wszystkim , czego mi akurat nie potrzeba...- ale może ze wzgl na cene wyjciowa ok 8k jest dobrze zrobiony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Piotr Soroka napisał:

Znalazłem też używaną yamahe RX-A3010

Mam RX-A3030 , działa od sześciu lat bez zarzutu ale do muzyki jej nie używam. To amp.KD i w tym jest dobry , do muzyki są wzmacniacze.

 

25 minut temu, Piotr Soroka napisał:

JE=eden pilot od tv do większości rzeczy.

Prawie wszystkimi klockami tak w kinie jak i w stereo steruje 

https://www.amazon.pl/Logitech-uniwersalny-sterowania-konfiguracja-aplikacją/dp/B014GXQOJ2/ref=asc_df_B014GXQOJ2/?tag=plshogostdde-21&linkCode=df0&hvadid=504541230383&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=8518832605711563820&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9067593&hvtargid=pla-451101047924&psc=1

polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przed rokiem 2007 / 2008  było dużo trwalsze później było tylko gorzej a to dlatego że tzw Unia wprowadziła normę ROHS ( czyli  na chłopski rozum normę postarzającą wszelkiej maści sprzęt elektroniczny ) Zimne luty to teraz norma przez brak ołowiu w ścieżkach lutowniczych :S dlatego teraz mamy opcję dokupienia dodatkowej gwary w szczególności w elektronice był to ukłon Brukseli w kierunku firm ubezpieczeniowych...niech nachapie się każdy konsument i tak zabuli :51_scream:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Goguś napisał:

Wszystko przed rokiem 2007 / 2008  było dużo trwalsze później było tylko gorzej

Mój kolega poszedł jeszcze dalej i nie przyjmuje do komisu sprzętu wyprodukowanego po 2000 roku :) 

Ogólnie wiadomo , że serwisy leżą na łopatki , robocizna jest droższa niż części , a fachowców jak na lekarstwo. Co do samych części kiedyś firma wprowadzająca na rynek sprzęt musiała zapewnić magazyn części w danym kraju na lata. Teraz każdy ma to gdzieś , a przy tak częstym wdrażaniu nowych modeli i ich delikatnie mówiąc znikomej trwałości , tak serwis jak i magazynowanie części straciły sens. Klient i tak pójdzie i kupi następny model , a nie będzie się bawił w naprawy pogwarancyjne , bo nowy model to kolejne wodotryski marketingowe, mające zracjonalizować jego przewagę nad poprzednim. Elektrośmieci przybywa , i nikt się nie przejmuje , byleby ruch na taśmie montażowej był . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mowa o Harmony to 4-5 dni.

Generalnie nabyłem go dla żony , bo u mnie włączenie czegokolwiek nie jest proste :) 

Np. by posłuchać radia trzeba odpalić streamer i ustawić go na radio , DAC-a z ustawieniem na tą funkcję , bo ma także inne , pre , oraz monobloki . Zaprogramowałem więc pilota co ma się na co i kiedy włączać do jednej funkcji " radio" , żona naciska jeden przycisk i wszystko się odpala. No , prawie , bo monobloki trzeba ręcznie, ale lepiej pamiętać o włączeniu jednego sprzętu niż czterech :) 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takiego pilota i faktycznie sterujesz nim wszystko.

Jeśli dla Autora HDMI jest tylko po to aby pogłaśniać razem sprzęt z TV no to ......... 

Wolał bym takiego pilota.

Masz też aplikację na telefon do RN 803. Podłączasz TV optykiem.

Telefon daje głowę że i tak masz obok siebie. Wydaje mi się że ta wygoda zaczyna nas przytłaczać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Wydaje mi się że ta wygoda zaczyna nas przytłaczać.

Piotrek , między innymi sprzedaje drzwi zewnętrzne . Zawsze zastanawia mnie po co ludziska zamawiają drzwi z całą masą elektroniki . U mnie masz do wyboru :

- elektrozaczep i przycisk w pochwycie

- klawiatura numeryczna

- czytnik linii papilarnych

- czytnik linii papilarnych z bluetooth

- czytnik linii papilarnych wi-fi , aplikacja, kamera.

- czujnik zbliżeniowy / coś jak w samochodach , podchodzisz i drzwi się otwierają/

a najlepsze jest to , że żaden z tych systemów nie zamyka zamka drzwi , bo to jedynie robi zwykły klucz :)

Ja osobiście jestem zwolennikiem zwykłej klamki , niezależnej od tego czy prąd jest czy nie , naciskam i wchodzę :)

W audio też obserwuje coraz to nowe wynalazki komplikujące proste sprawy. Kolejne rzeczy które mogą / a raczej muszą / się zepsuć :)

Po co ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomek4446 napisał:

Kolejne rzeczy które mogą / a raczej muszą / się zepsuć :)

Po co ?

Po to coby się zepsuły i "kup nowe" :D

A co do drzwi:

Ale popatrz jakie czary możesz robić z takimi drzwiami :)  wszczepiasz chipa RFID pod skórę dłoni, w klamkę montujesz czytnik -> i kto by nie złapał za klamkę :D nijak nie otworzy :D 

Edytowano przez gienas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, tomek4446 napisał:

między innymi sprzedaje drzwi zewnętrzne

Ooo... A ja chcę kupić drzwi do pokoju audio :D Poważnie, jadę w sobotę do marketu coś znaleźć, szerokość 90 i chyba najlepsze takie wejściowe jak ludzie w blokach mają. Myślę że lepiej wygłuszają niż zwykłe pokojowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...