Skocz do zawartości

Marantz nd8006 + pm8006 + Klipsch RP-6000F


krisdebowski

Recommended Posts

Miałem mniejsze rodzeństwo tych kolumn - rp 600m. Połączone były z cyrusem one. Obecnie mam inny wzmacniacz - marantza ki peral lite. Moim zdaniem marantz lepiej kontroluje bas, ma odrobinkę bardziej wysuniętą średnicę i więcej blasku na górze. Klipsche to kolumny grające skrajami pasma. Ja akurat za takim graniem nie przepadam ale połączenie, o którym wspominasz, może się sprawdzić. Ja natomiast uważam, że w podobnej cenie z marantzem o wiele ciekawiej zagrają rocka np audio physic classic czy tańsze polskie audiosymptomy. 

Pozdrawiam,  Sebastian 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na OLX od jakiegoś czasu u mnie w Gdańsku jest do kupienia od jednego usera taki właśnie komplet. Klipsche za 4000zł https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-klipsch-rp-6000f-gwarancja-CID99-IDE3KdD.html, PM8006 + ND8006 za 8 500 zł https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-marantz-pm8006-nd8006-wzmacniacz-stereo-gwarancja-2lata-CID99-IDGBf6w.html?reason=ip|lister. Chciałem już brać kolumny bo mam bardzo blisko, ale właścicielka nie chciała negocjować ceny. Kupiłem nowe za 100zł więcej. Patrząc jak to stoi to domyślam się że po prostu nie może grać dobrze i zakładam że to powód sprzedaży. Ale samo połączenie Marantza z Klipsch to dość optymalne rozwiązanie, o ile się lubi ten charakter grania - ja lubię.

image;s=1000x700

image;s=1000x700

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, seba3002 napisał:

Ale...warto jednak byłoby porównywać ten zestaw z kilkoma innymi. A nóż okaże się, że są jednak zestawy bliższe twemu sercu 🙂.

A kolega @Butler był już tak blisko .... :) 

1 godzinę temu, Butler napisał:

Patrząc jak to stoi to domyślam się że po prostu nie może grać dobrze i zakładam że to powód sprzedaży.

To co widzę na zdjęciach to typowe ustawienie " żeby było ładnie ' :) 

Nigdy nie uzyskamy dobrej sceny jak dosuniemy kolumny do ścian. Rezonanse w narożniku też swoje robią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomek4446 napisał:

@Butler 

Nigdy nie uzyskamy dobrej sceny jak dosuniemy kolumny do ścian. Rezonanse w narożniku też swoje robią.

Zgadza się, tylko jak wielu użytkowników tego forum może sobie pozwolić na wysunięcie kolumn na 80 - 100 cm? Sam mam możliwość wysunięcia monitorów jedynie na około 30 cm. I od razu mówię, że nie dlatego, że żona nie pozwala 🙂. Taki po prostu jest układ pokoju. Gdybym wysunął je o np 30 cm, zablokowałbym przejście do kuchni. Gdybym wysunął jeszcze bardziej, zatarasowalbym z drugiej strony drzwi do salonu. Nie wspomnę już o tym że miałbym je wtedy co najwyżej 170 cm od miejsca, w którym siedzę. Przemeblowanie pokoju odpowiada, bo musiałbym zastawić drzwi balkonowe i drzwi wejściowe do pokoju. Także naprawdę zazdroszczę osobom, które mogą sobie pozwolić nawet na te 60-70 cm 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, seba3002 napisał:

Zgadza się, tylko jak wielu użytkowników tego forum może sobie pozwolić na wysunięcie kolumn na 80 - 100 cm? Sam mam możliwość wysunięcia monitorów jedynie na około 30 cm. I od razu mówię, że nie dlatego, że żona nie pozwala 🙂. Taki po prostu jest układ pokoju. Gdybym wysunął je o np 30 cm, zablokowałbym przejście do kuchni. Gdybym wysunął jeszcze bardziej, zatarasowalbym z drugiej strony drzwi do salonu. Nie wspomnę już o tym że miałbym je wtedy co najwyżej 170 cm od miejsca, w którym siedzę. Przemeblowanie pokoju odpowiada, bo musiałbym zastawić drzwi balkonowe i drzwi wejściowe do pokoju. Także naprawdę zazdroszczę osobom, które mogą sobie pozwolić nawet na te 60-70 cm 🙂.

Każdy jest w stanie poświęcić dla audio tyle na ile uważa to za rosądne i na ile pozwalają warunki lokalowe. Jeden musi przeciągać linę z żoną by jakis kompromis zachować, dla drugiego ważniejszy jest kominek z którego za kilka lat i tak nie będzie mógł korzystać. Ja pozwoliłem żonie na układ kuchni wg. jej widzimisię, przystałem na każde jej wymysły. Teraz się jej odgryzam tym samym robiąc pokój av - polecam :)

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, seba3002 napisał:

Także naprawdę zazdroszczę osobom, które mogą sobie pozwolić nawet na te 60-70 cm 🙂.

Znając Cię z Forum , domyślam się , że przerobiłeś wszystkie opcje. Od kilku lat próbuję zmienić mieszkanie , byłem na trzech targach nieruchomości , z racji pracy mam dostęp do projektów nowo budowanych osiedli i ... nie znalazłem żadnego z jedną wolną od wszelakich drzwi oraz okien ścianą. Co oczywiście momentalnie wyklucza taką chałupę , bo priorytetem jest audio :) Piszę to poważnie. U siebie w tzw. salonie mam 6 mb. wolnej ściany i jestem przeszczęśliwy :) Ale początek nie był łatwy , bo musiałem przemeblować cały pokój by to uzyskać , a przede wszystkim tak wygospodarować miejsce aby możliwe było przestawienie sprzętu z krótszej ściany na dłuższą. Teraz każdy zakupiony mebel jest przemyślany , by nie zakłócał przestrzeni i nie zaburzał symetrii.

41 minut temu, marcinmarcin napisał:

Moje podłogowe grają dla mnie najbardziej optymalnie właśnie w zakresie 30-40cm

Wczoraj rozstawiłem kolumny z 2.8m na 3.3 m. Znowu poeksperymentowałem z odsunięciem od tylnej ściany. Wyszło mi , że lepiej jest jak są jednak trochę bardziej dosunięte. Poprzednio były w odległości od tylnej ściany 96 cm. , obecnie mam 73 cm. Ja dużego pola manewru nie mam , bo głębokość moich kolumn to 51.5 cm. :) 

Do dzisiaj mam przed oczami moje kolumny stojące dwa metry od tylnej ściany , jakieś półtora od bocznych , u Pana od którego je nabyłem .Kurde co to by za dźwięk :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Elac'i stoją ok 40 cm od tylnej ściany i 70 od bocznych no i niestety czasem mi się wzbudza basior i dudni. Jutro mam wolny dzień będę kombinował z ustawieniem zakupiłem też gąbki do BR. Chyba będę musiał zainwestować w jakieś ustrojstwa akustyczne 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kupujcie sprzetu używanego jeśli już na zdjęciu tak stoi.

Nie wiadomo jak długo wzmacniacz był tak przegrzewany.

Samo zestawienie daje dosć żywe barwne połączenie. Ja Klipsche wole jednak z nieco ciemniejszymi wzmacniaczami. Ale Marantz i tak jest dobrze.

 

Jeśli nie chcesz tracić na Klipsach a wyciągnąć  nich te pozytywne aspekty to jednak trzeba im dać znacznie wiecej przestrzeni chociażby po bokach. Wtedy przestrzeń pomału zrównuje się z ich jasnym graniem. Dosunięciem do ściany mozesz modelować bas.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest loteria jak z kupnem używanego samochodu. Można trafić igłę albo szrot, dlatego zawsze przed kupnem sprzętu używanego polecam dokładnie sprawdzić. 
 

Dnia 20.06.2021 o 08:06, krisdebowski napisał:

witam, miał ktoś do czynienia z takim połączeniem? pokój 20m2, muzyka rock, metal. głównie muzyka z płyt cd i lp. nie wiem ile miejsca potrzebują takie głośniki - odsunięcie od ścian

w przypadku muzyki rockowej czy metalu byłoby to dobre połączenie. Uzyskasz dynamiczne i przestrzenne brzmienie z szybkim dołem. Jeśli lubisz mocniejszą górę to zestaw powinien przypaść Ci do gustu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, seba3002 napisał:

Pozwolę sobie, się z tym zdaniem nie zgodzić. 

Różnie bywa, niektórzy mocno odlatują w wyceną. Na swoim przykładzie... Niech wspomnę że w.w. Klipsche kupiłem nowe 100zł drożej, a Pani negocjować się nie zamierzała z 4k. Używany Denon AVC-4700H to 6500zł, gdzie nowy dostanę za 7000zł. Chyba jasne że wolę nowy sprzęt, używany poniżej 6k to bym się dopiero grubo zastanawiał.

Dużo zmiennych, niektórzy wystawiają w ogóle bez ciśnienia by sprzedać, a nóż trafi się łoś za (niemal) cenę nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...