Skocz do zawartości

Ubezpieczenie naszych zabawek


HQ150

Recommended Posts

Akurat byłem odnowić polisę ubezpieczeniową domu i przy podawaniu wartości ruchomości naszła mnie pewna refleksja. Mam u siebie dużo sprzętów D.I.Y.

Przy ubezpieczeniu All Risk teoretycznie mogę spać w miarę spokojnie ale jakby , odpukać, doszło do jakiegoś nieprzyjemnego zdarzenia, to jak podać ubezpieczycielowi wartość naszego sprzętu?

Zwłaszcza przy zabawkach D.I.Y. łatwe to nie będzie. I czy ubezpieczyciel taką wartość przez nas podaną przyjmie?

Macie jakieś swoje doświadczenia w tym temacie?

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nieprzyjemne zdarzenie z transportem kolumn. Ubezpieczyciel firmy przewozowej zarządał kompletu dokumentów w czasie 14 dni. Przekroczenie czasu to oczywiście niedotrzymanie warunków i brak zwrotu ubezpieczenia. Warto na to zwrócić uwagę. Domumenty o ile pamiętam to protokół szkody. Faktura zakupu. Jeżeli diy to pewnie części składających się na projekt oraz w moim przypadku kosztorys naprawy. Ja musiałem prosić producenta na podstawie zdjęć uszkodzeń żeby przygotował. 

Ogólnie to straszna biurokracja i krótki czas na który nie mamy wpływu chociażby dlatego, że kosztorys robi strona trzecia. 

Mi udało się odzyskać kasę ale to trochę inny przypadek bo nie diy, gdzie może być zupełnie inna procedura. Warto jednak być świadomym, że dokumenty uwzględniają tylko oficjalne. Faktura czy kosztorys z potwierdzeniem pieczątką i podpisem ze sklepu, zakładu czy innego podmiotu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MariuszZ napisał:

Jeżeli diy to pewnie części składających się na projekt oraz w moim przypadku kosztorys naprawy.

No faktury zakupu części przy D.I.Y. nic nie dadzą o ile będziemy je nawet mieli. A wkład naszej pracy? Wartość sprzętu to przecież nie wartość elementów które zostały użyte przy jego produkcji. W środku mogą być elementy sprowadzane indywidualnie z innego kontynentu, z Aliexpress, część z naszych wieloletnich zasobów, część kupowana na OLX od prywatnej osoby, część to usługi osób z nami zaprzyjaźnionych, no i nasze setki godzin pracy. Coś się wydaje, że przy likwidacji szkody sprzętu D.I.Y. zostaniemy wystawieni do wiatru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2021 o 11:29, HQ150 napisał:

Przy ubezpieczeniu All Risk teoretycznie mogę spać w miarę spokojnie ale jakby , odpukać, doszło do jakiegoś nieprzyjemnego zdarzenia, to jak podać ubezpieczycielowi wartość naszego sprzętu?

Wartość wartością ale ubezpieczyciele mogą sobie pójść wtedy drogą typu: A kto to zbudował? Miał uprawnienia? Itp. Itd.
Coś w stylu: sam sobie zrobiłem pralkę i chcę ją ubezpieczyć 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...