Skocz do zawartości

Ampli z DTS na kompie i regulacją głośności przez klawiaturę


hrabialulek

Recommended Posts

Ma ktoś z Was amplituner połączony z kartą dźwiękową np. Creative AE-7 lub 9 która nie ma HDMI, ale Toslinka i Dźwięk w DTS lub Dolby przez ampli bezpośrednio, ale z możliwością sterowania głośności np. klawiaturą a nie przez pilota od ampli. Nie chodzi mi o Direct DTS tylko DTS bezpośrednio przez ampli.

Teraz mam starego Harmana i łącze go Toslinkiem i analogiem z kartą AE-9 i przez Direct mam możliwość regulacji poziomu głośności - niestety bezpośrednio przez Ampli przez jego dekoder DTS muszę używać pokrętła w ampli do głośności lub pilota. Jakość dźwięku przez Direct DTS jest dobra, ale jednak kodeki Amplitunera radzą sobie lepiej. Inaczej steruje subwooferem bardziej precyzyjnie punktowo.

Podobno nowe ampli mają taką możliwość przez HDMI, ale moja karta tego wejścia nie posiada. Możecie coś doradzić ?

Reasumując czy można podłączyć do mojej karty dźwiękowej nowszy amplituner z kodekiem DTS czy Dolby i sterować poziomem głośności za pomocą komputera np. klawiaturą i czym to podłączyć jak moja karta nie ma wejścia HDMI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie i nie jest możliwe sterowanie głośnością ponieważ sygnał MUSI trafić nienaruszony czyli nie rozkodowany przez komputer do amplitunera i to on ma rozkodować sygnał. Dlatego to tylko on może regulować głośność po rozkodowaniu sygnału.

Chcesz sterować głośnością musisz na komputerze dekodować sygnał nie ma innej możliwosci.

1 godzinę temu, hrabialulek napisał:

ale moja karta tego wejścia nie posiada

Żadna karta dźwiękowa nie posiada hdmi, hdmi posiada karta graficzna i to złącze się wykorzystuje.

Edytowano przez tadekk55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał DTS rozkodowany na komputerze może być równie dobry trzeba tylko użyć dobrych programów.

Ogólnie stosując toslink pogarszasz jakość bo nie wyślesz nim formatów audio hd jak dts hd master, truehd.

Nowe amplitunery są urządzenia sieciowymi i w zasadzie każdy można sterować sieciowo, czyli np możesz zrobić sobie skróty skrypty na komputerze do zwiększania i zmniejszanie głośności. Podobnie można uruchamiać urządzenie itd...

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Może pomyślę o nowym ampli, ale mój stary gra naprawdę świetnie tylko ten nieszczęsny DTS czy Dolby na ampli gra lepiej zwłaszcza bas jest bardziej punktowy, szczegółowy nie wiem ogólnie lepiej steruje equalizerem tak jakby dynamiczniej ciężko to opisać po prostu jest ładniej niż z karty w trybie direct dts.

Zaciekawiło też to co pisałeś z tymi programami do rozkodowania możesz jakieś polecić. Miałeś na myśli może ten co jest w Windowsie 10 DTS HeadphoneX, DTS X tylko z nimi jest problem taki, że nie zauważyłem różnicy pewnie uaktywniają się tylko jak wykryją DTS, ale nie wiem kiedy w sumie bo żadnego info nie ma kiedy się aktywuje. Jak przestawię na haramana to dźwięk i w grach i filmach jest odczuwalnie lepszy cały czas praktycznie wszystko koduje do DTS'a.

Na direct od karty mam też taki problem, że po jakimś czasie muszę przełączyć opcję na karcie z "bez kodera" na "dts connect" bo dźwięk zaczyna przerywać. Nie wiem czy to wina karty sterowników czy windows coś źle koduje - ustawione mam 48KHz i 24 bity po zmianie na 44KHz jest tak samo zdjęcie ustawień jak to wygląda, muszę ciągle je przełączać

 

2021-06-23_09h46_58.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hrabialulek napisał:

Windowsie 10 DTS HeadphoneX

Przecież to jest wirtualizacja dźwięku dla słuchawek.

Sztuka polega na tym żeby nic nie zmieniać tylko tak rozkodować jak w oryginale a już włącznie jakiś dts connect zmienia dźwięk. 

 

Sprawdź w KODI, dźwięk wyślij toslinkiem (SPDIF) lecz wyłącz wysyłanie przekazywanie dźwięku (Passthrough) wtedy dźwięk zdekoduje kodi. Wszystkie zaawansowane opcje są w trybie eksperta w w KODI.

Edytowano przez tadekk55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale to co mi podałeś to jakiś player ( jak puszczać dźwięk np. dts przez ampli za pomocą playerów to wiem jak zrobić ) a mnie chodzi o systemowe rozwiązanie żebym mógł regulować głośność kompem ogólnie w playerach np. za pomocą klawiatury a nie pokrętłem w harmanie i jakość dźwięku była jak w harmanie.

Myślę, że Jasiek88 dobrze mnie zrozumiał i może poda mnie i pewnie innym którzy są w takiej sytuacji jakieś programy o których wspomniał może coś się pokombinuje bo wolał bym uniknąć opcji zakupu nowego ampli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...