Skocz do zawartości

Czy Pylon Pearl 27 + Yamaha A-S801 to dobry zestaw?


Jacek Jaworski

Recommended Posts

Cześć!

W temacie "lepszego" sprzętu audio jestem zielony. Jednak mam zamiar kupić nowy wzmacniacz i kolumny by odgrywać na nich moją kolekcję utworów muzycznych w formacie flac zgranych z płyt CD.

Czy Pylon Pearl 27 + Yamaha A-S801 to dobry zestaw?

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/yamaha-a-s801.html

http://pylonsklep.pl/pl/p/Pearl-27-Czarne-Szczotkowane-Aluminium-LIMITOWANA-wersja./23074898

Generalnie chodzi mi by kupić zestaw audio polskiej produkcji: wzmacniacz + kolumny w cenie do 2k¢. Ze znalezieniem głośników nie miałem większych problemów, bo znalazłem firmę Pylon. Natomiast polskiego wzmacniacza w cenie do 1k¢ nie znalazłem. Ale znalazłem tą Yamachę. Stąd pytanie o taki zestaw. Jednak jak chętnie bym poznał inne warte uwagi zestawy w tej cenie.

Z góry dzięki za pomoc!

Jacek

Edytowano przez Jacek Jaworski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jacek Jaworski napisał:

Cześć!

W temacie "lepszego" sprzętu audio jestem zielony. Jednak mam zamiar kupić nowy wzmacniacz i kolumny by odgrywać na nich moją kolekcję utworów muzycznych w formacie flac zgranych z płyt CD.

Czy Pylon Pearl 27 + Yamaha A-S801 to dobry zestaw?

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/yamaha-a-s801.html

http://pylonsklep.pl/pl/p/Pearl-27-Czarne-Szczotkowane-Aluminium-LIMITOWANA-wersja./23074898

Generalnie chodzi mi by kupić zestaw audio polskiej produkcji: wzmacniacz + kolumny w cenie do 2k¢. Ze znalezieniem głośników nie miałem większych problemów, bo znalazłem firmę Pylon. Natomiast polskiego wzmacniacza w cenie do 1k¢ nie znalazłem. Ale znalazłem tą Yamachę. Stąd pytanie o taki zestaw. Jednak jak chętnie bym poznał inne warte uwagi zestawy w tej cenie.

Z góry dzięki za pomoc!

Jacek

Musimy Cię zmartwić, ale model AS801 jest już nieosiągalny.

W obecnym line-upie jest "dziura", bo albo jest AS701 albo od razu model AS1200.

Może więc, polecimy Ci Nada C356 albo C375. To są bardzo ciekawe wzmacniacze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mówiąc nie bardzo.

AS 801 był bo faktycznie już go nie ma, nie proporcjonalnie droższy od swojego brata AS 701. Więc jego zakup nie miał większego sensu.

Z kolei w Pylonie model 27 jest jednak nieco gorszy od modelu 25.

Chyba że potrzebujesz kolumn wiekszych.

Moim zdaniem w tym budżecie po prostu nie celuj w produkty Polskie czy tez pseudo Polskie.

Kup coś co będzie dobrze dla Ciebie grało. A patriotyzm pokażesz w innym aspekcie.

Yamaha RN 803 + Heco Aurora 700 / ELAC Debut Reference / KEF Q 750 itp.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacek Jaworski z linii Pearl najbardziej udany model 25. Polskie kolumny, na które możesz zwrócić również swoją uwagę to STX Quant 300. Ewentualnie Heco Aurora 700.

Najlepiej jednak sam udaj się na odsłuch i porównaj parę zestawów. Będziesz mógł sam ocenić i zdecydować jakie kierunek obrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Niestety ale nie będzie to idealne połączenie. Warto byłoby zainteresować się modelem Pearl 25, który zaprezentuje pełniejsze brzmienie z naturalniejszą średnicą. 
Yamaha AS801 jest już nieprodukowana i jeśli masz możliwość zakupu to decyduj się szybko ;)

Bardzo dobrym połączeniem z Yamahą byłyby Heco Aurora 700, które zapewnią muzykalne brzmienie z bliższą średnicą oraz mocniejszym dołem względem Pearl 25 ale nie zagrają tak przestrzennie. Możesz jeszcze zwrócić uwagę na Q Acoustic 3050i jeśli chciałbyś postawić na dynamiczniejsze brzmienie z większą szczegółowością. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lysyrafal napisał:

@no_i_fajnie rozumiem, że to jest ta sama osoba co @castel bo jakoś dziwnie szybko poparłeś używkę jak została wystawiona na sprzedaż?

No, akurat nie :) Skomentowałem, czy jak według Ciebie poparłem ten zakup kilka (aż) godzin po Twoim komentarzu i kierowałem się tylko tym, że faktycznie ktoś go ma do sprzedania, a jest to w sumie sprzęt, o który tutaj między innymi chodzi, tyle. Przecież ja tu nikogo, do niczego nie namawiam. Może z racji małej ilości (u mnie) postów łatwiej Ci było coś takiego wymyślić :)))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@no_i_fajnie Czy kilka godzin to są dwie godziny w sumie tak ponieważ tj. więcej niż jedna, ale myślę iż trafiłem, bo konto też dwie godziny temu założyłeś. Zapytałem z ciekawości, bo jakiś czas temu osoba o tym loginie wykorzystała błąd sklepu @Q21 i było to po prostu słabe, ale w sumie nie moja sprawa.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysyrafal No luz. Ja Cię rozumiem, faktycznie zbiegło się wszystko w czasie, ale to czysty przypadek, więc nie trafiłeś. Podobnie ja mogę ocenić, że post o sprzedaży kolega wrzucił 5 godzin temu, a również 5 godzin temu, Ty wrzuciłeś go tutaj, dziwne, co? :) Tylko ja bym na to nie wpadł, bo sam nie praktykuje tego typu metod i sam też nie szukam, gdzie kto i jak :) Dobra, bo brniemy w złą stroną i zupełnie niepotrzebnie zaśmiecamy. Ta osoba, która wykorzystała błąd Q21, to o moim loginie? Czy drugiego kolegi? Bo to by już naprawdę było za dużo, nawet jak i dla mnie heh.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Jacek a Ty tu jeszcze jesteś?

Piotr

Jestem. Bardzo dziękuję za twoją konstruktywną wypowiedź oraz rzeczowe rady innych osób.

Ogólnie rzecz biorąc jestem nieco zniechęcony faktem mieszkania w niewielkim pokoju, bo ponoć ma to znaczenie. Mi jednak nie chodzi o to by dawać na kolumny pełną moc, mi chodzi by słuchać dobrej jakości dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2021 o 16:56, no_i_fajnie napisał:

@lysyrafal No luz. Ja Cię rozumiem, faktycznie zbiegło się wszystko w czasie, ale to czysty przypadek, więc nie trafiłeś.

Tak samo jak ogłoszenie ukazało dzień po tym, gdy ktoś pyta o ten wzmacniacz, który jest już niedostępny. Za dużo trochę tych zbiegów okoliczności.

Dnia 23.06.2021 o 16:56, no_i_fajnie napisał:

Podobnie ja mogę ocenić, że post o sprzedaży kolega wrzucił 5 godzin temu, a również 5 godzin temu, Ty wrzuciłeś go tutaj, dziwne, co?

Znana taktyka obracanie kota ogonem. Ja nie mam problemu z tym, że jak coś widzę w dziale sprzedam to często wrzucam do tematów tutaj.

Dnia 23.06.2021 o 16:56, no_i_fajnie napisał:

Dobra, bo brniemy w złą stroną i zupełnie niepotrzebnie zaśmiecamy. Ta osoba, która wykorzystała błąd Q21, to o moim loginie? Czy drugiego kolegi? Bo to by już naprawdę było za dużo, nawet jak i dla mnie heh.

Może rzeczywiście zostańmy na tym etapie, bo już zaczynam się bać!!! Tak jak powiedziałem wcześniej dla mnie to jest jedna i ta sama osoba.

21 godzin temu, Jacek Jaworski napisał:

Ogólnie rzecz biorąc jestem nieco zniechęcony faktem mieszkania w niewielkim pokoju, bo ponoć ma to znaczenie. Mi jednak nie chodzi o to by dawać na kolumny pełną moc, mi chodzi by słuchać dobrej jakości dźwięku.

Myślę, że jeśli zależy Ci na dobrej jakości brzmienia i masz niewielki pokój to warto rozglądnąć się za kolumnami podstawkowymi. Jaka jest powierzchnia pokoju?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lysyrafal napisał:

Znana taktyka obracanie kota ogonem. Ja nie mam problemu z tym, że jak coś widzę w dziale sprzedam to często wrzucam do tematów tutaj.

Ale, że ja wrzuciłem, to już masz? Dobre :)

No, a ja w ogóle nie mam problemu, bo sumienie czyste, a do tego wiem, że mijasz się z prawdą, jednak dalej brniesz w te dziwne przepychanki. Zostawiam Cię z Twoimi przemyśleniami i kończę dyskusję.

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...