Skocz do zawartości

Amplituner KD używany (2k) + małe kolumny (3k)


czohraczek

Recommended Posts

Witam Szanowne Grono,

Poszukuję Zestawu kina domowego, tj. amplitunera i kolumn 5.1. 

Pomieszczenie 20m2.

Przeznaczenie: filmy, konsola, netfix

Poszukuję małych głośników ponieważ mam już stereo do muzyki (marantz pm7000 + mission 783). Niestety ten wzmacniacz nie ma wyjścia preamp i nie mam pomysłu jak wykorzystać to na front stąd pomysł na małe głośniczki tylko do kina.

Chciałbym ampli używany (budżet 2k) - myślałem o jakimś marantzu 5009, 5010, 5011 ew seria 6009-6011, ewentualnie onkyo 676 bądź 809. Może jakieś inne sugestie?

Co do kolumn to kwota do wydania oscylująca w okolicach 3k i tu najbardziej skłaniałbym się ku focal sib evo 5.1. 

Polecicie coś?

a może iść całkiem inną drogą i jbl bar 5.1?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli szukasz typowo zestawu pod filmy to w zakładanym budżecie miałbyś Denona avr X1600h + Focal Sib Evo 5.1. Jest to połączenie muzykalności Denona oraz precyzji i szczegółowości Focala. 
Możesz także zwrócić uwagę na Yamahę RX V4a + Polk Audio T531 jeśli tylko w grę wchodziłby klasyczny zestaw oparty o kolumny podłogowe i podstawkowe. 

Soundbar niestety nie będzie najlepszym rozwiązaniem i nie sprawdzi się ani w muzyce ani w kinie. Mieliśmy do czynienia ze znacznie droższymi soundbarami i nie ma sensu inwestować w takie rozwiązanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli szukasz typowo zestawu pod filmy to w zakładanym budżecie miałbyś Denona avr X1600h + Focal Sib Evo 5.1. Jest to połączenie muzykalności Denona oraz precyzji i szczegółowości Focala. 
Możesz także zwrócić uwagę na Yamahę RX V4a + Polk Audio T531 jeśli tylko w grę wchodziłby klasyczny zestaw oparty o kolumny podłogowe i podstawkowe. 

Soundbar niestety nie będzie najlepszym rozwiązaniem i nie sprawdzi się ani w muzyce ani w kinie. Mieliśmy do czynienia ze znacznie droższymi soundbarami i nie ma sensu inwestować w takie rozwiązanie. 

Tak właśnie myślałem o soundbarze. Podłogówki nie wchodzą w grę bo już mam je w stereo. Zestaw ma służyć do wszystkiego poza muzyką. Zastanawiam się czy nowe budżetowe amplitunery jak wyżej wspomniany denon będą lepszym rozwiązaniem niż wyższy model używany. Tak, wiem ma atmosy i szmery bajery, natomiast póki co chciałbym się skupić na dobrym 5.1.

@tomek4446 ciekawe rozwiązanie, masz może wiedzę jak spisuje się to w praktyce? czy rzeczywiście bezstratnie na jakości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czohraczek napisał:

masz może wiedzę jak spisuje się to w praktyce? czy rzeczywiście bezstratnie na jakości?

Ano mam wiedzę :) Stosuje to ustrojstwo od kilku lat mimo , że mój amp. KD ma pre out. Po prostu po RCA miałem zakłócenia. Co do bezstratności to osobiście różnicy między podłączeniem przez switch , a bezpośrednim nie zaobserwowałem. Zapewne switch powoduje jakieś zmiany w sygnale , tak jak np. wtyk bananowy czy widełki w konfekcjonowanym kablu , pytanie tylko czy jesteśmy w stanie te zmiany usłyszeć .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

Ano mam wiedzę :) Stosuje to ustrojstwo od kilku lat mimo , że mój amp. KD ma pre out. Po prostu po RCA miałem zakłócenia. Co do bezstratności to osobiście różnicy między podłączeniem przez switch , a bezpośrednim nie zaobserwowałem. Zapewne switch powoduje jakieś zmiany w sygnale , tak jak np. wtyk bananowy czy widełki w konfekcjonowanym kablu , pytanie tylko czy jesteśmy w stanie te zmiany usłyszeć .

No to zabiłeś mi ćwieka teraz bo byłoby fajnie wykorzystać te kolumny na fronty a tylko zainwestować w centralną suba i surroundy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zrób. Wyjdzie taniej.

Co do amplitunera uzywanego to musisz odwiedzić komis. Kupno od prywatnej osoby to wieksze ryzyko w przypadku amplitunera. Chyba że daje możliwość sprawdzenia.

Starsze Marantze serii 6 albo Yamaha serii 6 powinni Cie zadowolić. I są stosunkowo trwałe, jak na amplitunery AV.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2021 o 19:01, czohraczek napisał:

To teraz mam pytanie już o konkrety. Jakie kolumny surround i centralna do frontów mission 783 podłączonych pod stereo, ktoro będzie podłączone pod KD przez preout i ewentualnie jaki sub przy założeniu że ampli KD to będzie marantz serii 5 lub 6?

@S4Home

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surroundów szukał bym używanych bipolarnych Klipsch. Począwszy od modelu S1 wszytko nowsze i wyzsze modele.

Ewentualnie to samo z modelami FX od monitor Audio czy to seria Silver czy bronze.

Rzadko ale się trafiają.

Natomiast na centralny trzeba by polować na Missiona albo Tannoy albo KEF. Nie bardzo wiem co jest obecnie dostępnego na rynku.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...