Skocz do zawartości

Wzmacniacz do głośników diy


ILKK

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Miałbym pytanko odnośnie wzmacniacza, kupuję swój pierwszy, a w internecie są bardzo sprzeczne informacje.

1. Potrzebuję wzmacniacz do głośników, które będę robił sam, bedą tam drivery 8ohm, moc RMS 40W, obciążenie maksymalne 60W, przede wszystkim zależy mi na tym, żebym mógł podłączyć wzmacniacz do kontrolera monitorów Palmer Monicon L, który z kolei będzie podłączony do interfejsu audio, druga sprawa to wygląd, fajnie jakby był to wzmacniacz lampowy lub w stylu vintage, a trzecia sprawa aczkolwiek najmniej ważna mianowicie żeby miał proste wyjście, bez żadnych phono czy aux bo to też mnie przeraża, chyba że ktoś byłby na tyle miły i wytłumaczył mi, no i przede wszystkim żeby był w miarę możliwości nie droższy niż 600/800 zł zatem pewnie coś używanego. 
Z góry dziękuję za pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ILKK napisał:

Potrzebuję wzmacniacz do głośników, które będę robił sam, bedą tam drivery 8ohm, moc RMS 40W, obciążenie maksymalne 60W

Proponuje najpierw zrobić te kolumny a pozniej bedzie czas na wzmacniacz.

1 godzinę temu, ILKK napisał:

przede wszystkim żeby był w miarę możliwości nie droższy niż 600/800 zł

A jaka kwota jest przewidziana na te kolumny skoro na wzmacniacz bedzie 600-800?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

A cos wiecej mozesz podać. Ktos może pomoże.

Np. Co to beda za kolumny jakie przetworniki , czy estradowe/gitarowe czy domowe itp

To będzie bardzo prosta konstrukcja imitacja mixcubów bedą tylko drivery Visaton SC 13 8ohm w kwadratowej obudowie bez żadnych zwrotnic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...