Skocz do zawartości

Gramofon i Edifier R1600III?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 29.06.2021 o 09:58, Audio Autonomy napisał:

Jest dokładnie tak jak pisze Tomek. Wszystko zależy czego oczekujemy od takiego sprzętu i jak lubimy słuchać muzyki. Warto to sprawdzić na sprzęcie nie kosztującym majątku, bo może się okazać, że gramofon to nie bajka dla nas :)

Z gramofonów wymienionych przez Ciebie @kubikolos, brałbym Denona DP300 lub AT LP3. Jeżeli zabawa w winyle Ci się spodoba, to wymienisz wkładkę w gramofonie na coś troszkę lepszego i będziesz miał dźwięk zdecydowanie wyższej jakości niż na fabrycznie montowanej wkładce. 

Alternatywnie można pójść ścieżką polecaną przez @tomek4446 i kupić starszy, fajniejszy gramofon + osobny preamp. To jednak wymaga mocniejszego wgryzienia się w temat :) 

Można również kupić gramofon, będąc przekonanym, że to będzie dopełnienie całego systemu. W moim przypadku nabycie gramofonu (przyjechał do mnie z Londynu) oraz kupno preampu koniecznego w mojej konfiguracji zdawało się być spełnieniem marzeń. No właśnie....nie uległem magii zarówno brzmienia czarnej płyty jak i samej jej obsługi. Pewnie potraktujecie mnie jak odmieńca, nie mniej jednak jest jak jest. Sprzęt kupiłem i jest na sprzedaż.

To było moje pierwsze "oparzenie" związane z zakupem sprzętu audio, nie mniej jednak bolesne. Ta sytuacja pohamowała moje zakusy na projekty, gdzie nie będę widział z czym mam do czynienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, karolkos napisał:

Pewnie potraktujecie mnie jak odmieńca, nie mniej jednak jest jak jest.

Wcale nie jesteś żadnym odmieńcem. Pisałem wielokrotnie , gramofon jest specyficznym urządzeniem , drogim w użytkowaniu i w dodatku wymagającym poświęcenia mu czasu. Nie każdy taki stan rzeczy akceptuje i nie ma w tym nic dziwnego. Sam jak wiem , ze nie mam wolnego czasu to nie uruchamiam gramofonu , bo to bez sensu i jeszcze wkurza ciągłe bieganie po paru utworach by przerzucić krążek. 

Najważniejsze , że spróbowałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaryzykowałem, ponieważ nie chciałem zaczynać od urządzenia z tzw. niskiego pułapu, stąd też za poradą jednego ze znanych forumowiczów nabyłem gramofon może mało znany, nie mniej jednak przez znawców chwalony. Za tym poszło nabycie preampu i wyszło jak wyszło. Graty leżą i się kurzą i są wystawione na sprzedaż.  

Dlatego jak ktoś chce się przekonać czy świat czarnej płyty to jest jego klimat, niech nie inwestuje na początek dużego budżetu, bo się może sparzyć. Taki bynajmniej wniosek ja wyciągnąłem po moim doświadczeniu z winylem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karolkos napisał:

Ja zaryzykowałem, ponieważ nie chciałem zaczynać od urządzenia z tzw. niskiego pułapu, stąd też za poradą jednego ze znanych

źle podszedłeś do tematu ¬¬, najpierw powinieneś sobie zadać pytanie czy lubisz słuchać muzykę, czy jesteś melomanem, czy tylko słuchasz przypadkowo, a następnie coś kupić odpowiednio do swoich upodobań i możliwości albo nic:15_yum:.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Karol64208 napisał:

źle podszedłeś do tematu ¬¬, najpierw powinieneś sobie zadać pytanie czy lubisz słuchać muzykę, czy jesteś melomanem, czy tylko słuchasz przypadkowo, a następnie coś kupić odpowiednio do swoich upodobań i możliwości albo nic:15_yum:.

 

 

Lubię muzykę, lubię słuchać, Meloman to dość poważne słowo. Po prostu obsługa gramofonu mi " nie leży". Jeśli sprzedam gramiaka i preamp, kupię sobie jakiś streamer.

Być może będzie to CA 851N?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2021 o 16:21, Rega napisał:

@karolkos - mam podobnie. Gramofon (nawet dwa) stoi i się kurzy, a szkoda mi go sprzedać. Tym bardziej, że i ramię i wkładka raczej z górnych półek, a i sam gramofon też nienajgorszy. Pewnie jestem zbyt leniwy aby biegać, a pilota tu nie ma😉

Hola, hola, to Grzegorz nie zamontował do gramofonu pilota? Nie rozumiem ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Finalnie na start wleciał AT-LP60X. Na testy wleciał również Disturbed - Indestructible. W parze z Edifier R1600TIII gra to naprawdę tak jak się spodziewałem po cenie tego sprzętu. Jednak nie wiem czy to moje uszy/słuch czy urojenia, ale dostrzegam jakość jakiej nigdy nie słyszałem. Oczywiście na plus. Niektóre kawałki brzmią inaczej. Głębiej, mają w sobie coś co na cyfrówce w życiu nie usłyszałem. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale jakby mają więcej głębi czy coś takiego :D Krążek od Warner Bros Polska jak dobrze pamiętam. Zakupy na płyty się zaczynają więc w temat się powoli wkręcam. Później tylko o półkę wyżej będzie coś czuję. Uważam to za udany zakup.  @tomek4446 AT-LP60X.

Edytowano przez kubikolos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...