Skocz do zawartości

Kolumny do KD - Klipsch seria RP czy Emotiva Airmotiv ?


tomw

Recommended Posts

Witam 🙂

Wkraczam w faze glosnikowa w moim nowo wybudowanym KD i mam pewnien dylemat 🙂 W dotychczasowym kinie za przod odpowiadaly Magnepany 1.7 napedzane przez Hegla H300, do muzyki oczywiscie bez zadnych dodatkow, do kina jako przednie efektowe 🙂 Centralny i boczne + tylne to byly JBL Studio L LC2 i L820 x4 🙂 To bylo dotychczas 🙂

Jako ze odchodze od sluchania muzyki (brak czasu) i zostaje tylko przy kinie, oraz nowe pomieszczenie jest mniejsze - pozbywam sie Magnepanow i Hegla i chce zamienic efektowe na bipole, takze wiec i tylne/centralny do wymiany 🙂

Wybor padl na Klipsche z racji na ich dynamike i wydajnosc (2xRP-600C na przod, RP-504C, 4xRP-502S) ALE z moich nie za dduzych doswiadczen z nimi, obawiam sie ze do bardzo okazyjnego sluchania muzyki (bo czasem zapewne sie zdarzy) nie spodobaja mi sie zbytnio 🙂

No i W KONCU owo pytanie - obily mi sie o oczy kolumny od EMOTIVY, slyszalem duzo dobrego na ich temat i co wazniejsze, maja wbudowane glosiki wstegowe (nie wiem jak to sie fachowo zwie) do ktorych mam ogromny sentyment z racji na muzykalnosc wlasnie 🙂 Czy mial ktos okazje posluchac zestawu tych Emotiv w kinie i stereo (mysle o C1+ x2, C2+ i E2+ x4) czy tym bardziej porownac z Klipschami z serii RP ? 🙂

Klaniam sie z gory nisko w pas za jakiekolwiek info z pierwszej reki 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, tomw napisał:

2xRP-600C na przod, RP-504C, 4xRP-502S)

Chyba coś pokręciłeś z oznaczeniami... RP-600C to głośnik centralny, chcesz go zastosować jako fronty? Do muzyki się taki set raczej nie sprawdzi. Jeśli chodzi o kino/gry to Klipsch z zasady jest dla wielu (w tym mnie) pierwszym wyborem, ale mowa tu raczej o klasycznych kolumnach serii RP. Po prostu są na prawdę dobre dla takiego zastosowania. RP w muzyce też daje radę, opinie o ostrości są moim zdaniem mocno przesadzone, najlepiej sam ocenisz przy odsłuchu. Jeśli mi się coś podoba to Tobie przecież nie musi. Nie zapomnij o subwoferze, choćby nie wiem jak dobre były fronty w basie, sub jest w kinie niezbędny.

Emotivę znam tylko z wzmacniaczy i końcówek mocy, brałem ją pod uwagę przy kupnie.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Butler napisał:

Chyba coś pokręciłeś z oznaczeniami... RP-600C to głośnik centralny, chcesz go zastosować jako fronty?

Jestem wysznawca zasady ze przednie glosniki powinny byc takiesame (L/C/R) w kinie, ale niestety budzet nie pozwala na 3 x RP-504C 🙂 Na podlogowki szkoda mi miejsca i kasy, bo i tak wszystko bedzie odciete na 100-120 Hz, nizej beda graly dwa SVS PC-4000 🙂 Klipsche dla mnie wlasnie nieco sa za ostre, nie sluchalem ich za duzo, tym bardziej u siebie 🙂 Ciekawia mnie bardzo te Emotivy z racji na typ wysokotonowych glosnikow, trzeba bedzie to chyba tradycyjnie zalatwic i poszukac sklepu gdzie bym mogl wypozyczyc pare do siebie 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa suby warte po blisko 10k jeden...😈 Nawet nie pytam jak to musi grać :D Co do takich samych pudełek przodu do kina w sumie masz rację. Tak się trochę utarło że "kino domowe" to dwa podłogowce, mniejszy centralny i surround. Ale to zawsze jakiś substytut żeby sobie muzyki posłuchać w stereo. Ale że masz takie suby to możesz sobie pozwolić na rezygnację z dużych kolumn. Jaki amplituner ma to napędzać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie gra niestety, jestem w trakcie konczenia pomieszczenia, rozstawianie sprzetu to nastepny krok, stad i zastanawianie sie 🙂 Ale mysle ze bedzie grac dobrze, wczesniej graly dwa Jamo D600 Sub i bylo swietnie, wiec mysle ze bedzie jeszcze lepiej 🙂 Co do kolumn, tez nigdy nie rozumiem po co ludzie kupuja podlogowki, jak bas i tak idzie na sub, a przynajmniej powinien 🙂 Centralny Klipscha to nic innego jak podlogowka (te same dwa midbasy i sopran) ino bez pudla - tansza, mniejsza, a basu nie musi dawac 🙂 A napedza to wszystko Arcam AVR 600 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz być wyznawca LCR ale Klipsch nie jest.

Moim zdaniem znacznie lepiej zrobisz wybierając na fronty chociażby RP 160 a na centralnego 440 czy tam 404 obojętne.

Ale tutaj faktycznie dośc mocno konkurencyjna będzie Emotiva.

C2 + B1

8 godzin temu, tomw napisał:

Centralny Klipscha to nic innego jak podlogowka (te same dwa midbasy i sopran) ino bez pudla

No właśnie a brzmi jednak inaczej.

Nie chodzi też o sam bas. Przy najmniej modele 404 jest inaczej filtrowany na zwrotnicy niż podłogówki.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Możesz być wyznawca LCR ale Klipsch nie jest.

Nie chodzi też o sam bas. Przy najmniej modele 404 jest inaczej filtrowany na zwrotnicy niż podłogówki.

Piotr

Dziekuje za rady, acz musze sie nie zgodzic 🙂

Klipsch jak najbardziej jest wyznawca L/C/R z ich topowymi kolumnami KL-650-THX czy KL-525-THX, niestety poza budzetem 🙂

Co do RP-600C zamiast frontow, jest to praktycznie to samo co RP-600M plus dodatkowy mid-bas, czyli dokladnie to co chce 🙂 Maja ten sam punkt odciecia zwrotnicy (1500Hz) i z tego co czytam, maja nawet te same zwrotnice, tak samo jak i RP-160M 🙂 M schodza nieco nizej niz C, ale mi to jest obojetne jako ze i tak beda odciete przy 100-120Hz 🙂
 Zalezy mi na srednich tonach i dynamice, wiec dwa mid-basy dadza mi nieco wiecej na przedzie niz jeden 🙂 A na podlogowki nie ma ani miejsca (suby beda w rogach, mam nadzieje) ani budzetu 🙂

Jedyny dylemat ktory pozostaje, to czy Emotiva zagra ladniej w srednich i wysokich przy muzyce i czy bedzie na tyle dynamiczna aby zastapic Klipsche w kinie 🙂 Ale chyba bez odsluchu nikt mi nie odpowie na to pytanie 🙂

Zrzut ekranu 2021-06-25 121558.jpg

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomw napisał:

A na podlogowki nie ma ani miejsca (suby beda w rogach, mam nadzieje) ani budzetu

Sprzedaj mi jednego suba za pół ceny a Ci starczy na bdb podłogówki. Po co Ci dwa :D  haha. Nie mogę przeboleć tego SVS PC-4000, owalny subwoofer z głośnikiem 13,5" mający 1200 mocy ciągłej, wysokość niemal 1,2m, waga 42kg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Butler napisał:

Sprzedaj mi jednego suba za pół ceny a Ci starczy na bdb podłogówki. Po co Ci dwa :D  haha. Nie mogę przeboleć tego SVS PC-4000, owalny subwoofer z głośnikiem 13,5" mający 1200 mocy ciągłej, wysokość niemal 1,2m, waga 42kg.

Hehe, interesy zycia bym zrobil, zamieniajac pozadny sub na dwie pierdziawki basowe ktore i tak bym odcial we wzmaku :D Co do PC-4000, nie mam ich jeszcze, mam nadzieje miec w sierpniu. Na razie stoja dwa PB-4000 jeszcze zapieczetowane, mam nadzieje ze PC dotra a te poszukaja innego domu, bo straszne krowy sa duze i wolal bym o wiele PC wstawic 🙂 Czas pokaze 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2021 o 12:16, tomw napisał:

Klipsch jak najbardziej jest wyznawca L/C/R z ich topowymi kolumnami KL-650-THX czy KL-525-THX, niestety poza budzetem 🙂

No ok. ale nie mówimy tu o modelu THX czy serii Heritage. To inni inżynierowie robią :)

Z Klipscha polecałem większe centralne. Model 600C nie jest jakiś wyjątkowy

Zrobisz co zechcesz.

Ale Klipsch vs Emotiva no musisz odsłuchać.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Z Klipscha polecałem większe centralne. Model 600C nie jest jakiś wyjątkowy

Ale Klipsch vs Emotiva no musisz odsłuchać.

Piotr

Wolal bym 3x RP-504 no ale znow to samo, budzet :-) Wiec jesli musze wybrac pomiedzy Rp-600M a RP-600C to wole dwa midbasy :-)

Napisalem do Sound Club o pozyczenie Emotiv, zobaczymy, moge podjechac do nich posluchac ale wiadomo ze u siebie lepiej :-) Dzieki :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...