Skocz do zawartości

Wybór amplitunera do Heco


hubearth

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Zdecydowałem się na taki zestaw:

Fronty Heco Aurora 300 + Tyły Heco Ambient 11F + Heco Aurora Center 30 + Sub Heco Ambient 88F

Zastanawiam się nad wyborem amplitunera. Z tego co czytałem do tych głośników będzie pasowała Yamaha. RX-V4A lub RX-V6A. Teraz pytanie czy warto dorzucić 1000 PLN do tego droższego? Jeśli tak do dlaczego? 

Czy ewentualnie rozważyć jakąś inną markę? 

Zastosowanie: Netflix, muzyka, PlayStation. 

Pomieszczenie: salon z kuchnią ok. 30m2. W załączniku układ sofa + TV.

To będzie moje pierwsze kino domowe. 

 

Screenshot_20210624_223715.jpg

Edytowano przez hubearth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hubearth napisał:

Z tego co czytałem do tych głośników będzie pasowała Yamaha. RX-V4A lub RX-V6A. Teraz pytanie czy warto dorzucić 1000 PLN do tego droższego? Jeśli tak do dlaczego?

Co ma RX-V6A więcej? Masz więcej kanałów i końcówek mocy, co pozwala na 7.1 lub 5.1.2 (DTS:X, Dolby Atmos - dwa głośniki w suficie), więcej wejść HDMI (7 vs 4), ogólnie większa wydajność prądowa i moc na kanał. Możliwość obsługi 2 dodatkowych stref (kontra jedna dodatkowa strefa - kosztem surround). Masz też preout na fronty i na dodatkową strefę by sobie np. podłączyć dodatkowy wzmacniacz i np. grać w innym pomieszczeniu. Jak nie wykorzystasz tych dodatków to moim zdaniem nie dopłacaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, hubearth napisał:

Sub Heco Ambient 88F

Odradzam zdecydowanie!

6A oprócz tego więcej w funkcjach gra znaczenie lepiej. Jest wydajniejszy, pełniejszy, bardziej swobodny.

Jesli chcesz go dostać w lepszej cenie to musisz poczekać. Alternatywą może być Onkyo jesli Ci się nie spieszy.

No i jednak wybrac inny sub.

Zapraszam po wyceny.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej zdecydować się na Heco Aurora Sub 30A?

Jeśli Onkyo, to który model? 

Jeszcze jeszcze małe pytanie o satelity. Czy warto zamienić Heco Ambient 11F na 22F? Czy jeśli to będzie z tyłu to nie ma takiego znaczenia? 

Pytanie dodatkowe: czy te amplitunery mają taką funkcję jak "stand-by" dla Spotify? Chodzi o to, że mogę uruchomić Spotify bez konieczności korzystania z pilota ampli i włączania sprzętu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie.

Ten sub gra pełnym dźwiękiem i jest bardzo konkurencyjny na rynku. Z kolei model 88F to typowo dla kobiet. Mały, ma go nie być widać. I akceptujesz gorszy dzwięk.

Jesli Onkyo. To musisz poczekać az się pojawią :)

Jest u nas na forum wątek o nowych amplitunerach Onkyo.

Na tyły 11F mogą zostac.

Dnia 25.06.2021 o 12:56, hubearth napisał:

Pytanie dodatkowe: czy te amplitunery mają taką funkcję jak "stand-by" dla Spotify? Chodzi o to, że mogę uruchomić Spotify bez konieczności korzystania z pilota ampli i włączania sprzętu? 

Tak. To się nazywa Spotify Connect. W aplikacji Spotify znajdujesz swój amplituner i on sie wtedy sam uruchomi i przełączy na Spotify.

Natomiast się nie zgasi jak zgasisz Spotify.

Trzeba go zgasić z pilota albo apki pod Telefon

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki surround w systemie 5.1 z założenia powinny być na wysokości odsłuchu i bardziej po bokach niż z tyłu. Jeśli miałbym to robić w Twoim układzie, to pierwszy głośnik umieścił bym za dzwiami/oknem, a drugi od strony kuchni i jadalni -Tu postawił był krótką ściankę na której ten głośnik bym zamocował. A jak nie ściankę to jakiś mebel, wąski regał... Są elementu wystroju które świetnie by się tam wkompnowały. Miałbyś gdzie pilota trzymać, ładować telefon, klucze trzymać, może jakieś książki, płyty... Tak bym to widział.

x.jpg.dd3c95f6fec0c6ab99f3392bedb8c12b.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2021 o 07:58, S4Home napisał:

Jesli jest taka opcją to też bym tak polecał.

A jesli nie no to na płasko trudno. Grać to będzie. Nie idealnie ale prawidłowo będzie słychać

Piotr

Niestety nie mam opcji dać satelity inaczej, niż na płasko. Zapewne będą one powieszone po skrajnych stronach kanapy (kolor czerwony). Pytanie na jakiej wysokości mają wisieć? 

Czy mam rozumieć, że nadal to rozwiązanie da radę? Nie mam szukać stereo czy soundbara? Bardzo zależy mi na kinie. 

IMG_20210707_131608.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bliżej jak metr od miejsca najbliższego odsłuchu i jak najniżej, taki surround nie może grać przy samym uchu. Weź pod uwagę że głośniki mają pewien ograniczony kąt rozchodzenia dźwięku, dasz je na płasko to one będą grały gdzieś tam przed siebie a nie na Was. Jeśli względy estetyczne są dla Was bardziej istotne niż istota kina to ciężko o kompromis. Osobiście bym w tym przypadku odpuścił i dał porządne stereo, absolutnie żaden soundbar. Jakościowo to na pewno lepiej wyjdzie w tym samym budżecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.07.2021 o 14:26, Heathen napisał:

Tylne efektywne muszą być skierowane w kierunku słuchacza

Jak najbardziej mogą być na ścianie w rozstawie zaproponowanym, ale skieruj je pod kątem (potrzebny będzie uchwyt)

Kąt jakiś konkretny? 15, 30, 45? Dobrze zrozumiałem, że wieszać na wysokości głów oglądających? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hubearth napisał:

Kąt jakiś konkretny? 15, 30, 45? Dobrze zrozumiałem, że wieszać na wysokości głów oglądających? 

Pod kątem, to znaczy należy ustawić głośniki surround tak by były skierowane mniej więcej w stronę uszu a nie w kosmos lub w ścianę.

Jeśli chodzi o wysokość, tak. Surroundy referencyjnie powinny znajdować się na wysokości odsłuchu. A że często się nie da to ludzie je odsuwają po swojemu na różne sposoby.

Ścieżka 5.1 wg. Dolby jest zakodowana dla takiego układu głośników.

 

1921808789_dolby5.1.PNG.0e45205d169caab36feff287fe01a091.PNG

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Butler napisał:

A lubisz gadać z kimś kto jest od Ciebie odwrócony tyłem? Może i go usłyszysz... Ale chyba nie o to chodzi.

To chyba nie najlepszy przykład. W tym przypadku dźwięk szedł by z tyłu w moją stronę, a jak ktoś stoi za mną i mówi w moją stronę to słyszę idealnie. Najwyraźniej nie zrozumiałeś tematu. 

@JaZz

Dzięki za radę, ale satelity Heco Ambient 11F są płaskie i jedyną opcją jest ich powieszenie. Półka na nic się nie przyda. 

@S4Home

Co ty myślisz w temacie? Powieszone na płasko jakoś zagrają czy wyrzucone pieniądze w błoto? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JaZz napisał:

Kup inne. 👍 

Super podpowiedź! Tak samo idiotyczna jakbym pytał o ustawienie o ustawienie instalacji LPG w aucie, a ktoś by podpowiedział, żeby kupić inne auto. Najpierw podpowiadasz półki do głośników wieszakowych, a teraz to. Proszę nie pisz już więcej, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia. 

Jeśli ktoś jeszcze zechce odpisać to zaznaczę, że satelity pozostają bez zmian (Heco Ambient 11F), nie rozważam zakupu innych. Pytanie brzmi czy zagrają dobrze powieszone na płasko w moim przypadku. Jak przeglądałem inne tematy na forum widziałem podobne zapytania, a odpowiedzi były zupełnie inne - konstruktywne. Serdecznie proszę o pomoc. 

Sprawa jest o tyle istotna, że muszę zdecydować czy takie kino da radę, bo jeśli nie to zostaje wybór między stereo a soundbarem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hubearth napisał:

To chyba nie najlepszy przykład. W tym przypadku dźwięk szedł by z tyłu w moją stronę, a jak ktoś stoi za mną i mówi w moją stronę to słyszę idealnie. Najwyraźniej nie zrozumiałeś tematu. 

Doskonale rozumiem temat. Trochę się nie zrozumieliśmy, miałem na myśli sytuację gdy ktoś się od Ciebie odwraca i mówi w przeciwną stronę, a nie stoi za Tobą... Zresztą, nieważne. Żeby głupot więcej nie pisać jasno to przedstawię. Głośnik gra promieniście i na płasko go montując do tylnej ściany coś z niego będziesz słyszał, ale im wyższe tony tym są one bardziej kierunkowe i dużo stracisz na ich jakości. Nie trochę, tylko bardzo dużo. Chcesz zrobić kino żeby dobrze grało? Ustawiasz głośniki surround na wysokości głowy i skierowane w stronę odsłuchu. Tu nie ma absolutnie mowy o kompromisach. Amplituner po kalibracji głośników będzie próbował wyrównać poziomy, ale nie będzie to nigdy dobrze grało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, hubearth napisał:

Co ty myślisz w temacie? Powieszone na płasko jakoś zagrają czy wyrzucone pieniądze w błoto? 

Nie będą grały tyłem. Tylko bokiem.

Będą grac. Kalibracja na pewno da je głośniej przez to. Widziałem już takie układy. Plusem jest wygląd bo wtedy nic nie przeszkadza.

W błoto nie bo efekt grania tyłów będzie. Ale fakt nie taki jak powinien.

11 godzin temu, JaZz napisał:

Nie no to się w ogóle nie sprawdza. Przerabiałem temat. Nawet jak dasz ze 2db głośniej to niektorych dźwięków po prostu nie będziesz słyszeć.

Dokładnie. Po prostu część z dźwięków nie będzie odpowiednio słyszalna.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...