Skocz do zawartości

Wybór amplitunera do Heco


hubearth

Recommended Posts

4 godziny temu, S4Home napisał:

Nie będą grały tyłem. Tylko bokiem.

Będą grac. Kalibracja na pewno da je głośniej przez to. Widziałem już takie układy. Plusem jest wygląd bo wtedy nic nie przeszkadza.

W błoto nie bo efekt grania tyłów będzie. Ale fakt nie taki jak powinien.

Dokładnie. Po prostu część z dźwięków nie będzie odpowiednio słyszalna.

 

 

Jakie są inne zestawy głośnikowe w kolorze białym, które rozwiążą problem montażu głośników surround?

Czy dobrze rozumuję, że Monitor Audio Bronze FX będzie grał odpowiednio w tym pomieszczeniu? Znalazłem jeszcze Dynavoice Magic Fx-4 i Taga Harmony S-100. 

Jak ma się seria Heco do tych pozostałych?

Edytowano przez hubearth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na zakończenie tematu, bo ewoluowało to w sposób, którego się nie spodziewałem.

Jaki sens mają kolumny Heco Ambient do kina domowego, które są dedykowane do zawieszenia na płasko, skoro powinno się je kierować w stronę słuchacza i zawieszenie ich na płasko jest generalnie błędem w ustawieniu?

To tak już z czystej ciekawości. Zna ktoś wyjaśnienie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, JaZz napisał:

Po bokach 

Poza tym w tej branży jest sporo nielogicznych rozwiązań,  byleby sprzedać. 

Dzięki za odpowiedź. Poszukam więcej informacji i założę nowy temat, bo chyba wyjdzie inaczej, niż planowałem. 

@JaZzPrzepraszam za wcześniejsze rekacje. Musiałem szybko wskazać zestaw do pokoju i stąd moje nerwy (a okazało się, że mam jeszcze sporo czasu). Mam nadzieję, że nie będziesz żywił urazy. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odgrzeję temat. 

Z uwagi na dostępność sprzętu do tytułowego zestawu głośników Heco zaproponowano mi amplituner Denon AVR-X2700H, zamiast Yamaha RX-V6A, którą rozważałem. Teraz kilka pytań w związku z tym:

Czy dobrze rozumiem, że Denon zagra cieplej, bardziej basowo, niż Yamaha?

Czy w związku z tym Denon będzie lepszy do odtwarzania muzyki, a gorszy podczas seansu filmowego lub grania w gry na PS4? Czy muzyka będzie lepsza, ale kosztem efektów w KD? 

Generalnie zawsze lubiłem cieplejsze brzmienie, bardziej basowe. Czytałem jednak, że zestawienie Denon z Heco wypada zbyt skrajnie... Czy tak faktycznie jest? A może jeśli w zestawie planuję monitory Aurora 300, zamiast kolumn podłogowych to Denon wypadnie korzystniej? Czy moje rozumowanie jest dobre czy się mylę? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, hubearth napisał:

Odgrzeję temat. 

Z uwagi na dostępność sprzętu do tytułowego zestawu głośników Heco zaproponowano mi amplituner Denon AVR-X2700H, zamiast Yamaha RX-V6A, którą rozważałem. Teraz kilka pytań w związku z tym:

Czy dobrze rozumiem, że Denon zagra cieplej, bardziej basowo, niż Yamaha?

Czy w związku z tym Denon będzie lepszy do odtwarzania muzyki, a gorszy podczas seansu filmowego lub grania w gry na PS4? Czy muzyka będzie lepsza, ale kosztem efektów w KD? 

Generalnie zawsze lubiłem cieplejsze brzmienie, bardziej basowe. Czytałem jednak, że zestawienie Denon z Heco wypada zbyt skrajnie... Czy tak faktycznie jest? A może jeśli w zestawie planuję monitory Aurora 300, zamiast kolumn podłogowych to Denon wypadnie korzystniej? Czy moje rozumowanie jest dobre czy się mylę? 

Miałem Denona z Heco Aurora 700. Jest basowo, ciepło. Za ciepło i dlatego zmieniłem amplituner. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, hubearth napisał:

Czy dobrze rozumiem, że Denon zagra cieplej, bardziej basowo, niż Yamaha?

Tak

17 godzin temu, hubearth napisał:

Czy w związku z tym Denon będzie lepszy do odtwarzania muzyki, a gorszy podczas seansu filmowego lub grania w gry na PS4? Czy muzyka będzie lepsza, ale kosztem efektów w KD? 

Ale nie będzie bo to indywidualny odbiór. Denon wcale lepszy w stereo nie jest.

Moim zdaniem Yamaha brzmi po prostu lepiej z Heco ale czy aż tak skrajnie? Widziałem jeszcze cieplejsze zestawienia.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Odgrzeję temat, żeby nie zakładać nowego. 

Czy cena 800 PLN za 7-letni amplituner Yamaha RX-V673 jest korzystna? Pierwszy właściciel, pełen zestaw. Generalnie czym się kierować przy zakupie używanego amplitunera (np. ile maksymalnie powinien mieć lat)? 

Ogólnie na zakup amplitunera mam jeszcze 3-4 miesiące czasu, więc mi się nie spieszy. Mogę polować na okazję. Pytanie czy coś się zmieni w najbliższym czasie i np. jest szansa na dostawy nowych amplitunerów, tak aby pojawiło się więcej okazyjnych ofert używanych (wymiana sprzętu na nowy) ? 🤔

Co myślicie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, hubearth napisał:

Odgrzeję temat, żeby nie zakładać nowego. 

Czy cena 800 PLN za 7-letni amplituner Yamaha RX-V673 jest korzystna? Pierwszy właściciel, pełen zestaw. Generalnie czym się kierować przy zakupie używanego amplitunera (np. ile maksymalnie powinien mieć lat)? 

Ogólnie na zakup amplitunera mam jeszcze 3-4 miesiące czasu, więc mi się nie spieszy. Mogę polować na okazję. Pytanie czy coś się zmieni w najbliższym czasie i np. jest szansa na dostawy nowych amplitunerów, tak aby pojawiło się więcej okazyjnych ofert używanych (wymiana sprzętu na nowy) ? 🤔

Co myślicie? 

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas przeszukiwań tematów zakupu amplitunera sieciowego na różnych forach spotkałem się kilka razy z doradzaniem zakupu ampli firmy Harman Kardon. 

Ktoś wahał się między Yamaha i Denon, a polecono mu Harman Kardon. 

Pytanie czy warto rozważyć zakup amplitunera tej marki? Najczęściej jednak polecane są ampli Yamaha, Denon, Marantz, Onkyo. Jak mają się do tej grupy ampli innych firm takich jak właśnie Harman Kardon czy Pioneer?

Zaznaczę, że chodzi o sprzęt używany. 

Ktoś rozjaśni temat? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harman już nie ma amplitunerów. 

A kupowanie używanych jest ryzykowne. 

To były modele które ładnie grały ale były dość awaryjne. Musiał byś mieć sprawdzonego sprzedawcę. 

Pioneera nie ma od półtora roku. Zapowiedziane modele na sierpień wrzesień chyba nie pojawia sie w tym roku. 

Pytanie zatem o które konkretnie używane modele pytasz 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...