Skocz do zawartości

Yamaha Ysp-5600 vs samsung hw 950a


Marek Koczaja

Recommended Posts

Generalnie soundbary to jeden wielki kicz marketingowy nie mający nic wspólnego z oczekiwaną jakością kina domowego. Nie daj się nabrać na wirtualne ilości kanałów i atmosów. Kupisz takie ustrojstwo i w sumie może będziesz zadowolony jak nie jesteś osłuchany. Zadowolony do puki nie usłyszysz klasycznego układu kina 5.1 za porównywalne pieniądze - tyle Ci powiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie opłaca się!

Dnia 25.06.2021 o 10:29, Marek Koczaja napisał:

wentualnie poczekać na hw950A czy da sie osiągnąć efek 11.1.4 w takim pokoju? 

Ale jaki efekt 11.1.4?

Jak uzyskasz dźwięk 2.1 to będzie dobrze.

O ile jeszcze Yamaha swoimi DSP i faktycznie konstrukcją dają dźwięk przestrzenny. ( na pewno nie tylo kanałowy). Musisz pamiętać o dokładnym ułożeniu takiego soundbara i specjalnych możliwościach odbiciach. Zatem nie w każdym salonie się to sprawdzi.

a u Samsunga to czysty marketing. Masz tyły i to będzie grac. nic więcej. Tam nie ma żadnego trybu dzwieku przestrzennego. I producent może napisać na obudowie 15.2.6 ile cyferek chce. Nie ma to znaczenia.

Jaki budzet? Może klasyczny system kinowy?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

nie opłaca się!

Ale jaki efekt 11.1.4?

Jak uzyskasz dźwięk 2.1 to będzie dobrze.

O ile jeszcze Yamaha swoimi DSP i faktycznie konstrukcją dają dźwięk przestrzenny. ( na pewno nie tylo kanałowy). Musisz pamiętać o dokładnym ułożeniu takiego soundbara i specjalnych możliwościach odbiciach. Zatem nie w każdym salonie się to sprawdzi.

a u Samsunga to czysty marketing. Masz tyły i to będzie grac. nic więcej. Tam nie ma żadnego trybu dzwieku przestrzennego. I producent może napisać na obudowie 15.2.6 ile cyferek chce. Nie ma to znaczenia.

Jaki budzet? Może klasyczny system kinowy?

Piotr

 

Cześć. 

Dziękuję za odpowiedź właśnie o takie konkretne odp mi chodzi. Mam budżet 8-10k. Mam tv lg c9 z dolby atmos DA i jak odtwarzam coś z netflixa to na głupim tv efekt jest. Szukałem klasycznego zestawu z DA lecz sie na tym nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marek Koczaja napisał:

Cześć. 

Dziękuję za odpowiedź właśnie o takie konkretne odp mi chodzi. Mam budżet 8-10k. Mam tv lg c9 z dolby atmos DA i jak odtwarzam coś z netflixa to na głupim tv efekt jest. Szukałem klasycznego zestawu z DA lecz sie na tym nie znam.

 

ONKYO HT-S5915 DAB DOLBY ATMOS 7.1

https://allegro.pl/oferta/onkyo-ht-s5915-dab-dolby-atmos-7-1-10192405956?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=26a7dc30-167e-467f-a6a1-57e9664bb146

 

Ewentualnie ktoś doradzi co do tego zestawu?

Lub co polecacie w cenie 5-7 k?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marek Koczaja napisał:

ONKYO HT-S5915 DAB DOLBY ATMOS 7.1

zamiast tego lepiej sobie zerknij na np.

Amplituner Yamaha HTR-2071 + Taga Harmony TAV-606 5.1 (brak obsługi atmos)

Ampli co prawda podstawowy ale do kolumn wystarczy.

Ewentualnie popatrz na ampli Denon AVR-X1600 lub Yamaha RX-S602 + kolumny Taga TAV-606 ale bez suba (możesz system uzupełnić w późniejszym czasie).

Te zestawy zdecydowanie lepiej sobie poradzą w stosunku do tego co przedstawiłeś powyżej, o soundbarze już nie wspomnę ;) 

A jeżeli chcesz faktycznie iść w stronę atmosa to nie w tym budżecie. Poza tym zastanów się i przeanalizuj czy Twoje pomieszczenie nadaje się (czy fizycznie masz możliwość rozmieszczenia tylu głośników) pod taki system.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotrekb27 napisał:

zamiast tego lepiej sobie zerknij na np.

Amplituner Yamaha HTR-2071 + Taga Harmony TAV-606 5.1 (brak obsługi atmos)

Ampli co prawda podstawowy ale do kolumn wystarczy.

Ewentualnie popatrz na ampli Denon AVR-X1600 lub Yamaha RX-S602 + kolumny Taga TAV-606 ale bez suba (możesz system uzupełnić w późniejszym czasie).

Te zestawy zdecydowanie lepiej sobie poradzą w stosunku do tego co przedstawiłeś powyżej, o soundbarze już nie wspomnę ;) 

A jeżeli chcesz faktycznie iść w stronę atmosa to nie w tym budżecie. Poza tym zastanów się i przeanalizuj czy Twoje pomieszczenie nadaje się (czy fizycznie masz możliwość rozmieszczenia tylu głośników) pod taki system.

 

 

Kolego dwa ostatnie zdania dały mi do myślenia 🤔🤔🤔faktycznie rozmieszczenie z tyłu głośników wygada tak że miałbym je zaraz za uszami mniejwiecej ok 40-50 cm z każdej str.  Może by pójść w dobry system 3+1. Wtedy to boczne kolumny mogą być nawet 2m. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...