Skocz do zawartości

Soundbar do filmów/muzyki czy może coś innego? 4-5k


Hubcio099

Recommended Posts

Witam. Poszukuję nagłośnienia pod tv 65 cali, głównie do filmów, ale lubię też posłuchać muzyczki. Zależy mi na ładnym wyglądzie, najlepiej kolumny koloru białego.

Powierzchnia salonu to mniej więcej 25m2. Lepiej iść w jakiś soundbar czy może zestaw stereo? Myślałem o audio a36 pro, tylko zastanawiam się czy dadzą radę na 25m2..

Budżet 4-5 tys, chyba, ze jest coś jakoś nieznacznie drożej do czego warto dołożyć.

Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten budżet przewidujesz na same kolumny? Bierzesz pod uwagę tylko aktywne, czy może też jakiś zestaw? Jeśli chodzi o soundbara, to też myślę, że warto sobie go odpuścić, bo można szybko być rozczarowanym. A jeśli chodzi o wygląd, to może coś w wysokim połysku? Na przykład Sapphire z Pylona super się prezentuje, tylko nie każdemu ta kolumna podpasuje, dlatego warto wiedzieć, czego szukasz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, no_i_fajnie napisał:

Ten budżet przewidujesz na same kolumny? Bierzesz pod uwagę tylko aktywne, czy może też jakiś zestaw? Jeśli chodzi o soundbara, to też myślę, że warto sobie go odpuścić, bo można szybko być rozczarowanym. A jeśli chodzi o wygląd, to może coś w wysokim połysku? Na przykład Sapphire z Pylona super się prezentuje, tylko nie każdemu ta kolumna podpasuje, dlatego warto wiedzieć, czego szukasz :)

Te około 5 tysięcy to już na zestawik, myślałem nad a36 pro + sub bo nie ma dużo zbędnego okablowania itd.

Zestaw też może być tak naprawdę jeśli pytasz o jakiś amplituner i głośniczki

Edytowano przez Hubcio099
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co słuchałem tylko a36 i szczerze mówiąc nie powaliły mnie na kolana, ale fakt, jak na swoje wymiary dają radę.

Słuchałem także soundbara q950t, ale szczerze mówiąc mam wątpliwości czy jest wart tej ceny..
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na soundbar szkoda pieniędzy. Koniecznie posłuchaj Yamahy RN602 + Heco Aurora 700 lub Kef Q750 jeśli stawiasz na przestrzenne brzmienie. 

Bardzo dobrym rozwiązaniem byłby także NAD C338 w połączeniu z Pylon Audio Sapphire 25. Uzyskasz szczegółowe brzmienie z mocnym i precyzyjnym dołem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Hubcio099 napisał:

Póki co słuchałem tylko a36 i szczerze mówiąc nie powaliły mnie na kolana, ale fakt, jak na swoje wymiary dają radę.

Słuchałem także soundbara q950t, ale szczerze mówiąc mam wątpliwości czy jest wart tej ceny..

Bo soundbar to nie ta droga audio pro a36 to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, kolumny możesz rozbudować o suba nie wiem czego konkretnie Ci tam brakowało.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Hubcio099 napisał:

óki co słuchałem tylko a36 i szczerze mówiąc nie powaliły mnie na kolana, ale fakt, jak na swoje wymiary dają radę.

No dokładnie. A słuchałeś jeszcze w małym pomieszczeniu zapewne. Właśnie o to chodzi że ten produkt podparty jest sporym marketingiem.

W domu jest mocno przeciętnie. Ja miałem okazje tego słuchać trochę u klienta w domu któremu zmienialiśmy system na kinowy. Mieliśmy czas. Salon duzy. No mocno średnio na nie.

Klasyczny amplituner + kolumny. Masz wyżej kilka modeli.

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...