Skocz do zawartości

Która Yamaha?


MichałY

Recommended Posts

Dzień dobry zespole. 

Chciałem prosić o pomoc w wyborze sprzętu do salonu o wymiarach ok 20 m. Sporo szukałem w sieci i chciałbym kupić sprzęt Yamahy. Co do kolumn najbliżej mi do mission lx-1, być może lx1 MK II. Oba te głosniki mieszczą się w 18cm przestrzeni pomiędzy telewizorem a ścianką zabudowy. Różnica pomiędzy jednymi a drugimi to ok 100 zł. Czy warto dopłacić?

 

Co do sprzętu Yamahy, rozważam dwa poniższe i tutaj też proszę o pomoc, czy warto dopłacić do droższego egzemplarza? Na czym tak naprawdę polega różnica między nimi?

 

https://www.tophifi.pl/systemy-mini/systemy-mini/pianocraft-mcr-n470d-mission-lx-1.html

https://www.tophifi.pl/systemy-mini/systemy-mini/pianocraft-mcr-n670d-mission-lx-1.html

 

Z góry dziękuję za pomoc,

Michał

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie różnica w cenie prawie 1000 PLN to jest naprawdę sporo. W wyższym modelu masz pewność, że kolumny zostaną lepiej wysterowane i w rezultacie da lepszą jakość dźwięku. Wyższy model jest zdecydowanie wydajniejszy, co może przydać się przy ewentualnej wymianie kolumn w przyszłości i przede wszystkim jest to zestaw dzielony. Trzeba samemu posłuchać obu zestawów, przespać się z tym i na chłodno podjąć decyzję. 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam bardzo. W takim razie zdecyduje się na model 670. Niestety nie mam możliwości przesłuchać sprzętu z różnymi kolumnami, w grę wchodzi tylko zamówienie z dostawą. Czy macie może jakąś poradę co do wyboru głośników. Będą stać dosyć ciasno pomiędzy telewizorem a bokiem mebli, mam tam tylko 18 cm szerokości. Zastanawiam się nad wyborem Tesi 261, Mission LX-1 lub Mission LX-1 MKII.

 

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kubad napisał:

To że przy tak niewielkiej przestrzeni nie umieścisz kolumn z tylnym BR. Natomiast z przednim  BR mogą stanąć przy samej ścianie, co jednak ma znaczenie. 

No wlaśnie nie bardzo tak jest.

Opisaliśmy to już wszystko w wątku o bass reflex. Nie powtarzajmy tego :P

Te Tesi i tak będą wystawać 4 cm. Można je będzie zahaczyć.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...