Skocz do zawartości

Heco aurora 700 nad356


Darek Krzykowski

Recommended Posts

Dobry wieczór.  Posiadam zestaw heco aurora 700, nad356, musical fidelity v90-dac oraz komputer z kodi jako nośnik. Salon 24 metry, muzyka blues, rock, metal. Jest to mój pierwszy zestaw stereo, wcześniej tylko słuchawki. Zestaw (jak za te pieniążki) gra, jak na moje ucho, dosyć dobrze. Mam tylko problem z gitarami i wokalem, wydają się jakby za mocne, za bardzo wysunięte do przodu względem innych pasm. Przy głośniejszych odsłuchach zaczynają być męczące. Nie chciałby szaleć że sprzętem i wymieniać w kółko poszczególnych elementów toru, ponieważ nie mam zbytnio możliwości, preferuje audio z rynku wtórnego.Czy któryś z ww. sprzętów wywołuje ten efekt? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam V90 dac. Mimo że reszta sprzętu nie do końca w moich gustach muzycznych, ale powinna grać poprawnie 👍

Miałem V90 i strasznie sztucznie wyostrzała dźwięk. Aż głowa bolała... 

Jak ja kupiłeś dla 2 wejść optycznych, to dac z 1 wejściem zagra że splitterem optycznym bez problemów 

Posłuchaj też czegoś naturalniej grajacego jak foobar 2000 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jaki dać mógłby poprawić temat? Powiedzmy tak do 1,5k używany lub do 2k nowy. Nie lubię "grzebać" w sprzętach, jak już to wymiana na inny. Kupuje z reguły używany żeby nie być stratnym przy ewentualnej zmianie. 

Ewentualnie zmiana wzmacniacza. Tyko na jaki? Szerszy kąt, to znaczy? 

Kolumny bym chciał zostawić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Darek Krzykowski napisał:

Jaki dać mógłby poprawić temat? Powiedzmy tak do 1,5k używany

U mnie w systemie gra topping e30 i sprawdza się dobrze. Używki koło 500 chodzą. IMHO znacznie naturalniejszy dźwięk od MF który przesterował wręcz. 

Ja 356 pamiętam raczej z podbitego basu, a Aurory z grania mocną Vką i ostrej, syczącej Góry, ale nie z nadmiaru średnicy. Chyba że to co syczy i skrzeczy (góra) nazywasz średnicą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, slaw0001 napisał:

Zdecydowanie zmudowanie C356 powinno pomóc. Miałem dokładnie takie same odczucia i prawie dwa lata temu poddałem operacji mojego 356 i póki co jest ze mną.

Tylko po co kupować wzmacniacz i go przerabiać, skoro można kupić jakąś inną markę, która będzie miała podobne właściwości bez grzebania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie takich nie ma 🤭

Ja kojarzę NADa z przybrudzonej góry reszta nie jest aż taka zla. Model 372 bodajże byl w gościach u mnie 😉 .

Przegrywał z Atollem bez gadania jednak dźwięk w podobnym kierunku.

Co do tematu też obstawiałem DACa , kilka opinii słyszałem na temat MF w tej kwestii.

Pzdr 

Ps za 1500 możesz trafić SM6 którego żałuję że kiedyś sprzedałem 🤔😉

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, seba3002 napisał:

Tylko po co kupować wzmacniacz i go przerabiać, skoro można kupić jakąś inną markę, która będzie miała podobne właściwości bez grzebania?

Kwestia ceny? Z modem 2500 pl. Uwierz dużo już przesłuchałem i do co najmniej 5 tys.nic go nie przebiło. Obecnie mam Nuprima AMG St i jest szansa, ale to juz 7tys.

Poza tym, kolego juz go ma i wdaje sie mniej ryzykownym wydanie 500zl niz następnych paru tys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @slaw0001, ja broń Boże nie krytykuję tych przeróbek. Po prostu szukam wyjaśnienia tego zjawiska pt "mudowanie". Czy nie istnieje do tego jakaś alternatywa? Czy nie można tak dobrać klocków, żeby zagrały tak jak nam odpowiada? Nie znam NADa ale domyślam się, że prezentuje on określoną "szkołę grania". Domyślam się też, że kolega Muda nie przerabiać każdego egzemplarza bezpośrednio pod nasze potrzeby tylko wszystko "na jedno kopyto". Zapytam więc jeszcze raz - w czym tkwi wyjątkowość tych przeróbek? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolumnami kręciłem, nic nie dało. 

Przerabiać wzmacniacz nie chcę. Jak już to wymiana na inny. 

Gitary i wokal za mocny, jazgotliwy, to chyba środek. Lubię jak kolumny grają Vką. Kiedy jest bas, rytm i dynamika. Melodyjnością też, tylko tak jak wspomniałem, instrumenty grają troszkę za ostro, mocno. Pokombinuje od najtańszej strony, zacznę  od foobar2000 i dać. Później najwyżej wzmacniacz. 

 

Proszę o jakieś propozycje. Topping e30 sprawdzę. Dziękuję za zainteresowanie postem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Połączenie NADa z Heco Aurora jest bardzo dobre ale Musical Fidelity V90 DAC mocno zagęszcza brzmienie. Tutaj warto byłoby postawić na bardziej dynamiczne brzmienie takie jak Topping D50s. Topping E30 to muzykalne brzmienie, może nie tak gęste jak MF V90 ale w dalszym ciągu może Cię denerwować średnica. 

Jeśli chciałbyś przetestować oba przetworniki to zapraszam do kontaktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Dedal75 napisał:

@slaw0001Końcówka ! ale gra też pre ? 

Więc to już robi się więcej , skoro grasz na nowszym Nadzie 😆 bo masz 658 ? Czy się mylę ? Pzdr 

Nie do końca wiem o co pytasz. Zmudowany c356 ma wciaż pre i można podłączyć normalnego DACa. Przed c658 grałem na pre box s2 digital i było cool. 658 kupiłem ze względu na korekcję akustyki i Dirac Live. Nad C356 uzywam jak końcówki bo ma irytująco niedokladne sterowanie poziomem głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam odnośnie nuprime i Twojego przedwzmacniacza ,  przypuszczam że jako pre używasz 658 więc kwota robi się nie mała . Stwierdziłeś że zmudowanego ciężko zastąpić czymś do 5 tys .

AMG st + nad 658 nie ma sensu porównywać z 356 po modzie nawet  bo to 13 tys w sklepie . Zdziwilbym się jeśli ten set  zagrałby gorzej  Pzdr

28 minut temu, slaw0001 napisał:

 Nad C356 uzywam jak końcówki bo ma irytująco niedokladne sterowanie poziomem głośności.

W takim układzie Mudowanie nic raczej nie wnosi  .

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dedal75 napisał:

AMG st + nad 658 nie ma sensu porównywać z 356 po modzie nawet  bo to 13 tys w sklepie . Pzdr

Generalnie porównuję wzmacniacze. Co ma do tego C658? Zarówno AMG ST jaki C356 same nie zagraja.

Anyway. Konkluzja moje wypowiedzi jest taka, że z własnego, subektywnego doświadczenia polecam modyfikację C356. Przestaje byc irytujący i pozwal cieszyć się muzyką na przyzwoitym poziomie, a że nie jest to Hi End to jest to oczywiste.

8 minut temu, Dedal75 napisał:

W takim układzie Mudowanie nic raczej nie wnosi 

Bo? Mudowanie służ zmianie jakości dzwięku nie obsługi. Jeżeli chiałbym mieć tylko końcówkę to oryginalny C356 ma odłączane pre i można wpiąć się wprost w końcówkę, ale to nie daje takie efektu jak modyfikacja. Oczywiście moim zdaniem. Wykresów na poparcie tej tezy nie mam, ale śmiem twierdzić, że w ślepych testach bym je rozróżnił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok spoko .

Ma dużo bo używasz go jako przedwzmacniacza . 

Zmudowales NADa i używasz teraz jak i  wczesniej z pre boxem jako końcówki .

Tyle w temacie Nada który w gruncie rzeczy nie gra jak bym chciał nawet zmudowany . Więc nie każdemu zagra lepiej niż coś do 5 tys . Pzdr 😉

Ps 

Do @Darek Krzykowski wypróbuj toppinga lub innego DACa z pre i zepnij z Nadem , bezpośrednio na końcówkę mocy .

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, JaZz napisał:

@marcinmarcin toć aurory są ciemne 😮

 

Mają dużo basu to fakt, ale ja słuchałem ich ostatnio w Sonica w Opolu. Dość duże pomieszczenie więc bas mnie nie drażnił aż tak bardzo, ale góra sam piasek mimo że jej jakoś dużo nie było 🙄

Każdy inaczej odbiera jak widać 😉

2 godziny temu, Darek Krzykowski napisał:

Gitary i wokal za mocny, jazgotliwy, to chyba środek

Jak gitary i wokal są zbyt jazgotliwe to obstawiam że za dużo góry a nie środka 😉 albo przesterowanie. U mnie MF 90 ewidentnie przesterowała i w połączeniu z Atollem 100 grało to podle. Właśnie coś w stylu jak piszesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek,możliwe...Albo przesterowanie..No właśnie... hmm...Spróbuje z topping d50s, może coś pomoże.Jak nie to szukam dalej. To pierwszy zestaw, heco niech sobie jeszcze pograją na zmianę  jeszcze za szybko. Nie oczekuję cudów. Tylko ten wrzask gitar, wokali... Reszta pasuje. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Darek Krzykowski napisał:

hmm...Spróbuje z topping d50s

50 jest ostrzejsza i bardziej sucha od E30... Czyli nie ten kierunek

I jak nie jestem zwolennikiem słuchania kabli, tak RCA między dac a wzmacniacz mogą dość mocno zmienić brzmienie. Spróbuj jakiś kilku tańszych przy okazji testów dac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darek Krzykowski To nie jest wina Nada. Nad sam z siebie nie jazgocze górą. Bądźmy poważni... ludzie chyba nie słuchaliście jazgoczących wzmacniaczy.

U mnie zbyt ostra góra zniknęła po przestaniu używania DACa po USB i przeniesiu się nie malinę. Więc jak bym celował zdecydowanie w lepsze/inne źródło.

Zdecydowanie nie Topping d50s. Suchotnik straszny i brak głębi jest dyskwalifikujący, przynajmniej dla mnie. To jest granie chirurgiczne, a wątpię, że takiego oczekujesz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...