Skocz do zawartości

Heco aurora 700 nad356


Darek Krzykowski

Recommended Posts

To kolego odrobinę pracy trzeba włożyć .

Każdy by chciał gotową receptę . Przeszkadzać zaczęło pewnie po dołożeniu lub zmianie jakiegoś elementu nie z dnia na dzień , więc kto ma najwięcej informacji w tym temacie bo chyba nie My ? Pzdr 

Ps 

Jeszcze jedno ! Na tym pc co odtwarzasz ? Mam nadzieję że nie MP3 albo pseudo FLAC z neta ciągnięte ?

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z MP3 zrobić flac i wrzucić do neta nie można ? Daj spokój już 😏 Pzdr 

New Balance z Alli to też oryginał bo ma naszywkę N i to wystarczy 🤔 

Rozszerzenie .FLAC to nie wszystko ! 

Naturalnie są osoby które kupują albo robią FLAC z swoich zasobów CD ale ogólnie w Polsce przyjęte jest ciągnięcie czego kolwiek z neta 

 

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dedal75, są programy, dzięki którym można sprawdzić czy dany plik to "prawdziwy" flac czy też jakiś wyrób mp3-pochodny. Ja korzystam z Tidala. Różnicy między tidalem a FLACiem z dysku nie czułem, więc słucham sobie muzyki z Tidala. Ale ja mało słyszę, więc moje zdanie nie jest do końca wiarygodne 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mp3 nie posiadam. Flac, Tidal I plyty cd, oczywiście z kompa. I na ty i na tym to samo. Oczywiście, słuchanie, słuchanie przebieranie w sprzęcie to podstawa, ale myślę, że czytanie opinii bardziej ogarniętych w temacie to też w pewnym sensie nabieranie doświadczeń. Będę szukał, tylko tyle tego na rynku😱. W jakim kierunku iść? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darek Krzykowski

Ja bym Ci sugerował pominięcie najpierw kompa i DACa, tego co masz.

Najpierw trzeba zacząć od początku toru. Pożycz od znajomego/rodziny jakikolwiek odtwarzacz CD. Zobaczysz jak duża będzie zmiana i czy w dobrą, czy złą stronę. Jeśli to nie to, przynajmniej jeden element będzie z głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2021 o 22:15, Darek Krzykowski napisał:

Dobry wieczór.  Posiadam zestaw heco aurora 700, nad356, musical fidelity v90-dac oraz komputer z kodi jako nośnik. Salon 24 metry, muzyka blues, rock, metal. Jest to mój pierwszy zestaw stereo, wcześniej tylko słuchawki. Zestaw (jak za te pieniążki) gra, jak na moje ucho, dosyć dobrze. Mam tylko problem z gitarami i wokalem, wydają się jakby za mocne, za bardzo wysunięte do przodu względem innych pasm. Przy głośniejszych odsłuchach zaczynają być męczące. Nie chciałby szaleć że sprzętem i wymieniać w kółko poszczególnych elementów toru, ponieważ nie mam zbytnio możliwości, preferuje audio z rynku wtórnego.Czy któryś z ww. sprzętów wywołuje ten efekt? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję. 

Jak dla mnie to kwestia NADa. Przy głośniejszym odsłuchu słuchanie go potrafi być męczące, bo gra jak zauważyłeś, wysuniętym, ale i masywnym dźwiękiem. Przy większych poziomach głośności muzyka trochę się zlewa i słychać właśnie ścianę dźwięku z przebijającym się wyższym środkiem.

Nie wydaje mi się, że jest to kwestia Twojego DACa. Mam DX7 Pro, który na pewno ma dobrą separację i pomimo iż może się wydawać że gra sucho, to na pewno nie gra męcząco. Finalnie efekt mam taki sam u siebie jak Ty ze swoim przetwornikiem. Też mam Heco 700
 
Często jest też tak, że muzyka męczy przy wyższych poziomach głośności gdy kuleje akustyka. NAD w tym nie pomaga ze swoim masywnym dźwiękiem.
 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Darek Krzykowski napisał:

@renoxd jaki masz wzmacniacz do heco? 

Trafiła mi się okazja kupna ca cxa60. Jak myślicie czy to dobre rozwiązanie do 700ek? 

 

Mam właśnie tego samego NADa co Ty. Co do cxa60 to musisz posłuchać sam. W ciemno używki nie kupuj. Osobiście mi ten cxa60 nie podszedł. Jakiś ten dźwięk "wyprany" był z emocji na moje ucho. Słuchałem go też z Heco jak i z DX7 Pro. Ale wiesz jak jest... każdemu co innego pasuje. Podobał się Arcam SA20 z Heco 700 ale zabrakło mi trochę basu. Niektórzy mówią że za słodko i za ciepło - jak dla mnie za ciepło jeszcze nie było. Słuchałem też Heco z Atolem IN80SE, tutaj dźwięk był bardzo dobry, ale już za ciepły. Słuchałem też Magnata mr480 - za ciepło i za ciemno, ale też bardzo dobrze to grało jakościowo.

Może jakiś Musical Fidelity? Tego co słuchałem, ale już nie pamiętam jaki to był model, miał fajnie lekko wycofany dźwięk i niezłą przestrzeń. Zastanawiam się nad Lyngdorfem 1120 ;) Wiem, że za dobry na HECO ale przydałby się też do przyszłych kolumn.

26 minut temu, DudasDudek napisał:

@renoxd Nic się w Nadzie nie zlewa jak ma się porządne źródło. I to nawet przy dużych poziomach głośności.

Ale zgadzam się, akustyka ma duże znaczenie w Nadzie. Gdyż gra on gęsto, więc panele akustyczne za kolumnami to mus.

Nie mogę się z Tobą zgodzić. Ze wszystkimi wymienionymi wzmacniaczami (mój post powyżej, który pisałem w między czasie) używałem mojego DX7 Pro. "Zlewanie" przy wyższym poziomie głośności występuje tylko w Nadzie. Oczywiście jest to kwestia masywnego dźwięku i akustyki, ale nie mojego DX7 Pro - czyli nie źródła.

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli DX7 Pro gra zbliżona charakterystyką, co D50s to najwidoczniej widocznie nie pasuje on do Nada.

Nad z D50s miał przylepioną do linii kolumn scenę, co według mnie właśnie odbierasz jako zlanie.

Prędzej stosowałem DAC po USB i bez poprawy akustyki i wtedy jak najbardziej mogę powiedzieć, że przy głośniejszym słuchaniu góra mogła męczyć i dźwięki się lepiły. Obecnie kompletnie nie.

Być może są sprzęty, co lepiej separują... Na pewno są. Ale Nad może zagrać dźwiękiem jakim się nie spodziewałem od niego z początku przygody.

Albo po prostu zlanie to wina Heco ;) bo już o takim efekcie niektórzy pisali na tym forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście scena Toppingao z NADem nie jest najlepsza, wręcz słaba. Jednakże NAD już sam w sobie ma słabą scenę. To, że Topping mu nie pomaga - to fakt. Nie wiem na ile D50s jest gorszej jakości od DX7 Pro. Jednakże jeżeli nie słyszałem tego efektu, czy to z Arcamem czy innymi wzmacniaczami przy tym samym przetworniku, to jednak jest coś jest na rzeczy. Może po prostu brak synergii między NADem a Toppingiem i żaden z dwóch samodzielnie nie powoduje tutaj aż takiego odczucia. 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...